GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 1 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Amatorski rajd samochodowy z bazą w Głownie

W niedzielę, 30 września br. Głowno gościło uczestników amatorskiego rajdu samochodowego KJS* Głowno, którego organizatorem był Łódzki Związek Motorowy MOTOSPORTKLUB.

    Odcinki rajdu przebiegały przez teren gmin: Głowno i Dmosin, natomiast baza rajdu wraz z parkiem serwisowym zlokalizowana była na miejskim terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 w Głownie. W imprezie, zorganizowanej pod patronatem Burmistrza Głowna, wzięło udział 30 załóg, w większości z województwa łódzkiego (Łódź, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Maz., Piotrków Tryb.), ale nie zabrakło też gości z Warszawy czy Białegostoku.
    Rywalizowano na trzech próbach sportowych, a każdą z nich należało przejechać trzykrotnie. Nie obyło się bez przygód. Jedna z załóg wypadła z trasy na odcinku rozgrywanym w pobliżu miejscowości Koziołki - kierowca i pilot wyszli z wypadku bez szwanku, ale niestety stan samochodu nie pozwolił im na kontynuowanie zmagań. Późniejsza rywalizacja przebiegła bez większych incydentów, a wszyscy kierowcy chwalili zróżnicowane i wymagające trasy.
    Dla pierwszych trzech załóg z każdej z klas (uzależnione od pojemności silnika) oraz dla trzech najlepszych załóg rajdu, które ukończyły imprezę przewidziane były puchary wręczone przez pełniącego funkcję Burmistrza Głowna Pan Wojciecha Baleję. W trakcie uroczystego rozdania nagród pojawiły się także dwa specjalne puchary od wójtów gmin: Dmosin i Głowno za najszybsze przejechanie dwóch wybranych odcinków. W całym rajdzie zwyciężyła załoga Sebastian Podsiadłowicz / Andrzej Włodarczyk jadąca samochodem Subaru Impreza STI.

filmik z rajdu: https://www.youtube.com/watch?v=Ic_Ailtd5XY&feature=youtu.be

*KJS czyli Konkursowa Jazda Samochodem, to impreza motoryzacyjna, w trakcie której amatorskie załogi (kierowca i pilot) mogą sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą samochodu. Auta biorące udział są zazwyczaj przygotowane do jazdy po odcinkach, chociaż zgodnie z regulaminem imprezy udział może wziąć każdy, kto ma prawo jazdy i samochód dopuszczony do ruchu
na terytorium RP.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2712

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.