GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 30 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2018 | 
 • Amatorski rajd samochodowy z bazą w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Amatorski rajd samochodowy z bazą w Głownie

W niedzielę, 30 września br. Głowno gościło uczestników amatorskiego rajdu samochodowego KJS* Głowno, którego organizatorem był Łódzki Związek Motorowy MOTOSPORTKLUB.

    Odcinki rajdu przebiegały przez teren gmin: Głowno i Dmosin, natomiast baza rajdu wraz z parkiem serwisowym zlokalizowana była na miejskim terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 w Głownie. W imprezie, zorganizowanej pod patronatem Burmistrza Głowna, wzięło udział 30 załóg, w większości z województwa łódzkiego (Łódź, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Maz., Piotrków Tryb.), ale nie zabrakło też gości z Warszawy czy Białegostoku.
    Rywalizowano na trzech próbach sportowych, a każdą z nich należało przejechać trzykrotnie. Nie obyło się bez przygód. Jedna z załóg wypadła z trasy na odcinku rozgrywanym w pobliżu miejscowości Koziołki - kierowca i pilot wyszli z wypadku bez szwanku, ale niestety stan samochodu nie pozwolił im na kontynuowanie zmagań. Późniejsza rywalizacja przebiegła bez większych incydentów, a wszyscy kierowcy chwalili zróżnicowane i wymagające trasy.
    Dla pierwszych trzech załóg z każdej z klas (uzależnione od pojemności silnika) oraz dla trzech najlepszych załóg rajdu, które ukończyły imprezę przewidziane były puchary wręczone przez pełniącego funkcję Burmistrza Głowna Pan Wojciecha Baleję. W trakcie uroczystego rozdania nagród pojawiły się także dwa specjalne puchary od wójtów gmin: Dmosin i Głowno za najszybsze przejechanie dwóch wybranych odcinków. W całym rajdzie zwyciężyła załoga Sebastian Podsiadłowicz / Andrzej Włodarczyk jadąca samochodem Subaru Impreza STI.

filmik z rajdu: https://www.youtube.com/watch?v=Ic_Ailtd5XY&feature=youtu.be

*KJS czyli Konkursowa Jazda Samochodem, to impreza motoryzacyjna, w trakcie której amatorskie załogi (kierowca i pilot) mogą sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą samochodu. Auta biorące udział są zazwyczaj przygotowane do jazdy po odcinkach, chociaż zgodnie z regulaminem imprezy udział może wziąć każdy, kto ma prawo jazdy i samochód dopuszczony do ruchu
na terytorium RP.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.