GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 12 grudnia 2018

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2018»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2
3 4 5 6 7 8 dzień: 9
10 dzień: 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

"Głowno Rodzinna Re-Kreacja" na Dożynkach Powiatowych w Bronisławowie

W niedzielę, 2 września 2018 r. Miasto Głowno gościło wraz ze strefą "Głowno Rodzinna Re-Kreacja" na Dożynkach Powiatowych w Bronisławowie.  

W ramach kreatywnych warsztatów dla całych rodzin przygotowanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie i Stowarzyszenie Niezapominajka zgłębić można było tajniki tworzenia ceramicznej mozaiki. Niesłabnącym powowodzeniem cieszył się konkurs układania giga puzzli z motywem głowieńskiego sezonowego Parku Wodnego na zalewie Mrożyczka. Nagrodami w tym konkursie były dowolnie wybrane gadżety pormocyjne Miasta Głowna: parasole, podkładki pod mysz, jojo, gra promocyjna domino, opaski i chusty odblaskowe, torby bawełniane, pilki plażowe, smycze reklamowe itp.

Odwiedzający strefę Rodzinnej Re-Kreacji Miasta Głowna mieli okazję otrzymać plan i folder miasta oraz kartki promujące atrakcje rekreacyjne w rejonie zalewu Mrożyczka, które można było dodatkowo opieczętować pieczęcią z logo "Głowno Rodzinna Re-Kreacja". 

Nie zabrakło również warsztatów tworzenia bransoletek, kącika z malowankami oraz mini piaskownic. Miasto Głowno częstowało również smakowitymi jabłkami optarzonymi logo Głowno Rodzinna Re-Kreacja. 

W ramach tegorocznej strefy wielopokoleniowej Rodzinnej Re-Kreacji Miasta Głowna, atrakcje dla dzieci przygotował również Klub Karate NINTAI. Były to balonowe niespodzianki, bańki mydlane i mini treningi karate. Można było również spróbować swych sił przy rozbijaniu deski treningowej.

Na dożynkowej scenie Pełniący Funkcję Burmistrza Głowna Wojciech Baleja odebrał z rąk Starosty Zgierskiego Bogdana Jaroty kosz z owocami.

Strefa Rodzinnej Re-Kreacji Miasta Głowna podczas tegorocznych dożynek powiatowych przygotowana została wspólnymi siłami: Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Głownie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie, Stowarzyszenia Niezapominajka, Klubu Karate NINTAI oraz pracowników Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 392

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.