GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 27 lutego 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«luty 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Głownianie w Orszaku Trzech Króli

6 stycznia mieszkańcy Głowna dołączyli do grona ponad 90 miast, w których tego właśnie dnia odbyły się największe uliczne jasełka.
 
Po Mszy św. odprawionej o godz. 12.00 w kościele św. Jakuba Orszak Trzech Króli ruszył ulicą Łowicką w kierunku Placu Wolności. Ze względu na opady śniegu trasę przemarszu skrócono. Pierwotnie miała ona wieść ul. Dworską w kierunku Placu Reymonta i dopiero stamtąd na Plac Wolności.
Niesprzyjająca aura nie wystraszyła głownian. W królewskim orszaku prowadzonym przez Świętą Rodzinę i Trzech Króli obok dorosłych i młodzieży kroczyły dzielnie także kilkuletnie dzieci. W tych wyjątkowych jasełkach udział wziął również Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek.
W Parku Armii Krajowej Trzej Królowie spotkali się z Herodem, a na Placu Wolności pokłonili się Dzieciątku.
Głowieński Orszak zorganizowany został wspólnymi siłami  Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Miejskiego w Głownie przy współpracy Niepublicznego Przedszkola Osinkowo.
Krótka relacja fotograficzna z tego wydarzenia poniżej.
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Lista niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczął nabór wniosków o wpis na „Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego”. Wnioski te mogą być składane przez społeczności lokalne, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne.
 
Polska ratyfikowała Konwencję UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego i rozpoczyna systemowe działania na rzecz promocji i upowszechniania wiedzy o niedocenianych dotychczas elementach naszej tożsamości. Utworzenie Krajowej listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego ma na celu zaprezentowanie bogactwa i różnorodności dziedzictwa niematerialnego oraz wyrażenie uznania dla społeczności kultywujących własne tradycje.
Krajową listę prowadzi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy również do odwiedzenia portalu http://niematerialne.nid.pl, w którym znaleźć można wszelkie informacje dotyczące zagadnień związanych z tematyką dziedzictwa niematerialnego i jego ochrony w Polsce.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy