GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 28 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

By sinice nie zakwitły w Mrożyczce

W czwartek, 30 sierpnia 2018 r. Pełniący Funkcję Burmistrza Głowna Wojciech Baleja spotkał się z prof. dr hab. Ryszardem J. Chróstem oraz Waldemarem Wojciechowiczem - Prezesem Zarządu Eco Life System Sp. z o.o. w sprawie możliwości wykorzystania na zalewie Mrożyczka technologii, która zapobiec ma  zakwitowi sinic w przyszłorocznym sezonie kąpielowym. 


W upalne lato od zakwitu sinic nie uchronił się nawet Bałtyk. Były one również powodem wprowadzenia tymczasowego zakazu kąpieli na zalewie Mrożyczka. W okresie tym podjęto eksperymentalną próbę zwalczania sinic preparatem CYANOXIDE, który zwiększa natlenienie wody. Innowacyjna technologia środowiskowa CYANOXIDE  opracowana została przez: Biorem Ekoserwis przy współpracy z Zakładem Ekologii Mikroorganizmów i Biotechnologii Środowiskowej Uniwersytetu Warszawskiego i jest zastrzeżona w  Urzędzie Patentowym RP. Usuwa ona zakwity sinicowe oraz cyjanotoksyny w zbiornikach wodnych, takich jak jeziora, stawy, kąpieliska, ujęcia wody pitnej, wody rekreacyjne.
Eksperyment przeprowadzony 7 sieprnia 2018 r. na kąpielisku w Głownie pod nadzorem Pełniącego Funkcję Burmistrza Głowna Wojciecha Balei powiódł się, dlatego pojawił się pomysł wykorzystania tej technologii również w roku przyszłym. Jej ewentualne zastosowanie w okresie wiosennym przyszłego roku miałoby zapobiec wykwitowi sinic w kolejnym sezonie kąpielowym.   
Ww. technologia usuwania sinic polega na wykorzystaniu wrażliwości sinic na niskie stężenia tlenu atomowego w wodzie. Zastosowanie preparatu CYANOXIDE poprzez natlenienie wody doprowadza do selektywnego uśmiercania sinic i  degradacji toksyn sinicowych bez wpływu na zooplankton, ryby czy roślinność.
Jest to jednak jak na razie propozycja rozwiązania, która może przyczynić się do poprawy jakość wody na kąpielisku w Głownie. 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3023

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.