GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 lipca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
  • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
    MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
    Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
  • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
  • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
    MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
    Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Nagrody Burmistrza dla najlepszych uczniów i sportowców

17 uczniów z najwyższymi średnimi ocen, 68 laureatów konkursów przedmiotowych, wiedzowych i artystycznych oraz ponad 150 zdobywców sportowych laurów - zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i zespołowej - odebrało w czwartek, 21 czerwca 2018 r. gratulacje, dyplomy, statuetki oraz nagrody książkowe za osiągnięte wyniki w roku szkolnym 2017/2018.  

Uroczystość tradycyjnie już odbyła się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Poniżej lista wszystkich nagrodzonych.

ROK   SZKOLNY  2017/2018

I.   NAJLEPSI    UCZNIOWIE

 

L.P.

 

IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

 

 

ŚREDNIA

OCEN

 

NAZWA PLACÓWKI

 

1.

Marta Abramowicz

5,80

Gimnazjum Miejskie

 

2.

Hanna Wasiak

5,75

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

3.

Mikołaj Kotecki

5,73

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

4.

Aleksander Będor

5,72

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

5.

Anna Lewandowska

5,67

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

6.

Anna Kret 

5,64

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

7.

Maksymilian Kotecki

5,64

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

8.

Anna Szyda

5,64

Szkoła Podstawowa Nr 3

 

9.

Helena Oskroba

5,63

Szkoła Podstawowa Nr 2

 

10.

Hubert Olejnik

5,62

Gimnazjum Miejskie

 

11.

Paulina Szcześniak

5,58

Szkoła Podstawowa Nr 1

 

12.

Michał Szcześniak

5,53

Gimnazjum Miejskie

 

13.

Kacper Walichnowski

5,45

Liceum Ogólnokształcące
w Zespole Szkół
Licealno - Gimnazjalnych

 

14.

Martyna Doardo

5,33

Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące

 

15.

Julianna Dziedzińska

5,21

 Gimnazjum Powiatowe 
w Zespole Szkół
Licealno - Gimnazjalnych

 

16.

Aleksandra Piechut

5,00

Zespół Szkół Nr 1

 

17.

Ewelina Chak

4,85

Zespół Szkół Specjalnych

 

 

  LAUREACI KONKURSÓW I OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH


KONKURSY POWIATOWE 

1. OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” – ETAP POWIATOWY

II miejsce 

Szymon Latosiewicz      LO w  ZSL-G, opiekun: Dariusz Kwiatkowski         

II miejsce 
 
Aleksandra Wawrzyn      Gimnazjum Miejskie, opiekun: Tomasz Rożniata                          


2. POWIATOWY KONKURS WIEDZY O HIV I AIDS

I miejsce

Jakub Zwoliński   SP Nr 2, opiekun: Agata Kubiak

3. WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE - eliminacje rejonowe

finalistka

Kalina Stanik   Gimnazjum Powiatowe w ZSL-G, opiekun: Magdalena Łysio                  


KONKURSY  WOJEWÓDZKIE


1. KONKURS HISTORYCZNY WIEDZY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH

IV miejsce

Paweł Klimczak   SP Nr 3, opiekun: Tomasz Rożniata

2. WOJEWÓDZKI KONKURS „AKADEMIA CIEKAWEJ CHEMII” 

IV miejsce

Aleksandra Sobczyńska  PKL-O, opiekun: p. Maria Rodriguez Moya (Maria Rodrigez Moja)                      

3. WOJEWÓDZKI KONKURS „ILUSTRACJA DO BAŚNI ROSYJSKIEJ”

III miejsce

Maria Pakuła
Monika Wykrętowicz       SP Nr 2, opiekun: p. Alina Filipczak

I miejsce

Lena Jarlachowicz       SP Nr 2, opiekun: p. Alina Filipczak

4. WOJEWÓDZKI KONKURS INFORMATYCZNY „ZAWODOWIEC 2018 r.” – KATEGORA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

II miejsce

Piotr Sobociński    Gimnazjum Miejskie, opiekun: Bogusława Kosiorek               

5. WOJEWÓDZKI KONKURS „ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI”

laureaci

Maja Kozłowska
Piotr Urbański     SP Nr 3, opiekun: p. Lidia Kucharek

Maja Rubach    SP Nr 3, opiekun: Małgorzata Dębska

6. WOJEWÓDZKI KONKURS  PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

tytuł finalisty

Hubert Olejnik    Gimnazjum Miejskie, opiekun: p. Aneta Kowalczyk

7. WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z  MATEMATYKI 

tytuł finalisty

Lidia Trzeciak    Gimnazjum Miejskie, opiekun: Elżbieta Ćwiklińska


KONKURSY  OGÓLNOPOLSKIE


1. OGÓLNOPOLSKI WYŚCIG MODELU RC „RC TRACK DART CUP 2018”
 
III miejsce

Jakub Sikora    Gimnazjum Miejskie

2. OGÓLNOPOLSKI KONKURS CZYTELNICZY ,,ABECADŁO”

II miejsce

Zofia Pietrzak      SP Nr 3, opiekun: p. Małgorzata Dębska


3. OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA DZIECIĘCĄ KSIĄŻKĘ ARTYSTYCZNĄ

GRAND PRIX

Karina Chachuła    SP Nr 3, opiekun: Agnieszka Myszkowska

GRAND PRIX

Nadia Zuchora     SP Nr 3, opiekun: Katarzyna Wrocławska

4. OGÓLNOPOLSKI KONKURS HISTORYCZNY „KRĄG”

laureat
Anna Lewandowska     SP Nr 1, opiekun: p. Marzena Wojcieszek

5. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MEN „SYNAPSIK”

laureat I stopnia

Alicja Kostrzewa     SP Nr 3, opiekun: Aleksandra Wielogórska

6. OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO  „NOWOCZESNY KONKURS DLA NOWOCZESNEJ SZKOŁY”

laureat III stopnia                                       
Julia Wróbel     SP Nr 1                                 
Julia Rakowska   SP Nr 1
opiekunowie: p. Aneta Kowalczyk, Wioletta Michalak – Mokras
Jakub Stasiak   SP Nr 1
opiekun: p. Małgorzata Wójcik 
Paulina Szcześniak   SP Nr 1
opiekun: p. Anna Rakowska 
laureat II stopnia                                        
Iwo Zuchora     SP Nr 1
opiekunowie: p. Aneta Kowalczyk, Wioletta Michalak – Mokras
Anna Lewandowska  SP Nr 1
opiekun: p. Anna Rakowska

laureat - I miejsce
Hanna Wasiak  SP Nr 1
opiekun: p. Małgorzata Wójcik

7. OGOLNOPOLSKI KONKURS „LOGICZNE MYŚLENIE”  

laureaci

Oskar Bembenek   SP Nr 3
Maksymilian Kotecki  SP Nr 3
Mikołaj Kotecki   SP Nr 3
opiekunowie: p. Małgorzata  Dębska, p. Joanna Krzeszewska  

8. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL  SZTUKI MAŁEGO DZIECKA W ŁODZI  KATEGORIA DZIECIĘCA SCENA

laureat

Wojciech Waligóra  SP Nr 3
opiekun: Alicja Ojrzyńska                   


KONKURSY  MIĘDZYNARODOWE

1. KONKURS  MATEMATYCZNY  ,,KANGUR”

bardzo dobry i wyróżnienia:

Paulina Szcześniak         SP Nr 1

Antoni Abramowicz        SP Nr 1

Klaudia Wawrzyn           SP Nr 1

Aleksandra Kubińska      SP Nr 1
             
Krystian Góralski           SP Nr 1

Sebastian Dałek            SP Nr 1

Anna Lewandowska       SP Nr 1

Lidia Kleszcz                 SP Nr 1

opiekun: p. Jolanta Fortuniak

Jeremi Wasiak            SP Nr 1
opiekun: p. Manuela Szcześniak


Maksymilian Kotecki   SP Nr 3
Mikołaj Kotecki           SP Nr 3
opiekun: Joanna Krzeszewska

Alicja Kołaczkowska     SP Nr 3
opiekun: p. Alicja Ojrzyńska

Hubert Olejnik      Gimnazjum Miejskie
Michał Szcześniak       Gimnazjum Miejskie
opiekun: Elżbieta Ćwiklińska

KONKURSY DRUŻYNOWE


1. WOJEWÓDZKI KONKURS „LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ” 

III miejsce za scenografię i wyróżnienie za spektakl        

• Aleksandra Andruszkiewicz       SP Nr 3
• Natalia Białecka
• Weronika Stasiak
• Weronika Chachuła
• Amelia Piekarska
• Adrian Grzegorz
• Adrian Zgliński
• Aleksander Kołaczkowski
• Aleksandra Siniarska
• Aleksandra Bełdzińska
• Justyna Rutkowska
• Nina Rożniata
• Lena Grabowicz
• Łucja Piekarska
• Gabriela Borkowska
• Marianna Wojtysiak
• Karolina Kotus
• Mikołaj Godos
• Adam Kądzielawski
• Kamil Rubaszewski
• Patrycja Bartczak
opiekunowie: p. Dorota Romanowska, p. Monika Łyp-Zgierska, Agnieszka Myszkowska

 

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

–   INDYWIDUALNE   –
 
 
MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT 
 
II miejsce  Julia Rakowska    SP1, opiekun: p. Paulina Gamla
 
 
REGIONALNE MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE W ŁOWICZU W SKOKU W DAL ORAZ W BIEGACH NA 100 METRÓW
 
I miejsce  Miłosz Kończarek   ZSS, opiekun: p. Justyna Oskroba
 
 
MŁODZIEŻOWE  MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA  ŁÓDZKIEGO W KATEGORII U 18 W RZUCIE MŁOTEM
 
III miejsce   Michał Bryk  Gimnazjum Miejskie
 
 
 
–  DRUŻYNOWE   –
 
 
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1
 
MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT
 
II miejsce: 
 
1. Lidia Kleszcz 
2. Wiktoria Więcławska 
3. Zuzanna Sitkiewicz
4. Julia Rakowska 
5. Oliwia Szymańska
6. Julia Wróbel
7. Aleksandra Kubińska
8. Julita Hemka
9. Paulina Szcześniak
 
opiekun: p. Paulina Gamla
 
 
MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW
 
II miejsce:
 
1. Antoni Abramowicz
2. Dawid Dąbrowski
3. Dawid Wypych
4. Michał Małecki
5. Dorian Pawlukiewicz
6. Iwo Zuchora
         opiekunowie: p. Adrian Tomczyk, p. Marcin Moszczyński
 
 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  - W PIŁCE KOSZYKOWEJ
 
II miejsce:
 
1. Miłosz Szymczak
2. Karol Wojtczak
3. Jan Pawlata
4. Błażej Bednarek
5. Olaf Olaszczyk
6. Krystian Góralski
7. Anatol Jezierski
8. Adam Kołodziejczyk
9. Witold Kleszcz
10. Jakub Szcześniak
11. Dawid Wypych
      opiekunowie: Adrian Tomczyk, Marciń Moszczyński
 
MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO W GRACH I ZABAWACH RUCHOWYCH CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT
 
II miejsce: 
 
1. Antoni Abramowicz
2. Kasjan Broszko
3. Aleksandra Burdka
4. Piotr Dałek
5. Dawid Dąbrowski
6. Lena Goszczyńska 
7. Damian Janicki 
8. Dawid Janicki
9. Martyna Jóźwiak
10. Oliwia Jóźwiak
11. Karol Kostrzewa
12. Ewa Kośka
13. Aleksandra Kubińska
14. Antoni Michalak
15. Antonina Michalak
16. Nadia Michałkiewicz
17. Jan Pawlata
18. Marta Ochocka
19. Dorian Pawlukiewicz
20. Jakub Puk
21. Krzysztof Puk
22. Klara Rakowska
23. .Bartosz Rubacha
24. Oliwia Rubacha
25. Mikołaj Siek
26. Hanna Skonieczna
27. Natalia Surma
28. Oliwia Szymańska
29. Wiktoria Więcławska
30. Magdalena Wojtczak
31. Maja Wosińska
32. Adam Wroniecki
33. Julia Wróbel
34. Maria Wróbel
35. Dawid Wypych
36. Rafał Zalewski
37. Iwo Zuchora
38. Olaf Zuchora
39. Maria Sikorska
 
 opiekunowie: p. Adam Kubiak, p. Adrian Tomczyk, p. Marcin       Moszczyński
 
 
ORLIKOWA LIGA MISTRZÓW  - ŁÓDZKIE 2018 w GRACH I ZABAWACH – FINAŁ WOJEWÓDZKI
 
III miejsce:
 
1. Natalia Surma
2. Klara Rakowska
3. Patrycja Kotlarek
4. Wiktoria Dubicka
5. Martyna Jóźwiak
6. Maria Wróbel
7. Julian Jaros
8. Karol Kostrzewa
9. Iwo Zuchora
10. Bartosz Rubacha
11. Jakub Puk
12. Nikola Szymańska
13. Aleksandra Burdka
14. Magdalena Wojtczak
15. Lena Goszczyńska
16. Krzysztof Puk
17. Rafał Zalewski
18. Dawid Olejniczak
19. Piotr Dałek
20. Antonina Michalak
21. Maria Jasińska
22. Dawid Janicki
23. Kasjan Broszko
24. Alan Milczarek
25. Dawid Dąbrowski
26. Julia Wróbel
27. Zuzanna Sitkiewicz
28. Jan Pawlata
29. Aleksandra Kubińska
30. Antoni Abramowicz
31. Iwo Zuchora
32. Hanna Skonieczna
33. Oliwia Rubacha
34. Wiktoria Więcławska
35. Dorian Pawlukiewicz
36. Dawid Wypych
37. Michał Małecki
38. Julia Rakowska
39. Agnieszka Baleja
40. Mikołaj Siek
41. Szymańska Oliwia
opiekunowie: Agnieszka Brzeska, Adrian Tomczyk, Marcin Moszczyński
 
 
WOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT
 
I miejsce:
 
1. Julia Rakowska 
2. Oliwia Szymańska
3. Hanna Skonieczna
4. Aleksandra Kubińska
5. Oliwia Rubacha
6. Agnieszka Baleja
7. Zuzanna Sitkiewicz
opiekun: p. Paulina Gamla
 
 
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
 
ORLIKOWA LIGA MISTRZÓW – W PIŁCE KOSZYKOWEJ
 
I miejsce w rejonie w eliminacjach do finału wojewódzkiego
 
1. Marcel Gładki
2. Jakub Grajek
3. Dawid Podlecki
4. Michał Pietrasiak
5. Bartłomiej Matyjasik
6. Hubert Majewski
7. Kacper Śmiałek
8. Dorian Skalski
9. Jakub Bogus
opiekun: p. Rafał Szulc
 
 
GIMNAZJUM   MIEJSKIE
 
 
MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO W SIATKÓWKĘ DZIEWCZĄT ,,GIMNAZJADA 2018”
 
II miejsce w powiecie zgierskim
 
1. Marta Abramowicz
2. Daria Stępniewska
3. Weronika Borowiak
4. Aleksandra Wawrzyn
5. Ewa Bohdanowicz
6. Gabriela Wielogórska
7. Aleksandra Gorąca
8. Kinga Roza
opiekun: p. Sylwester Jasiński                 
 
MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO W SIATKÓWKĘ PLAŻOWĄ CHŁOPCÓW ,,GIMNAZJADA 2018”
 
II miejsce w powiecie zgierskim
II miejsce w półfinałach wojewódzkich
V miejsce w województwie łódzkim
 
1. Michał Szcześniak
2. Kacper Osiński
opiekun: p. Sylwester Jasiński
 
 
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018”- W PIŁCE NOŻNEJ
 
I miejsce w rejonie
I miejsce w powiecie zgierskim
IV miejsce w województwie łódzkim
 
1. Piotr Sobociński
2. Michał Szcześniak
3. Kacper Osiński
4. Marcel Miesiak
5. Albert Waśkiewicz
6. Patryk Tuliński
7. Kacper Leszczyński
8. Eryk Jarzębski
9. Maciej Benedykczak
opiekun: p. Przemysław Gibała
 
 
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
 
 
MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ ,,LICEALIADA”
 
I miejsce w powiecie zgierskim
II miejsce w półfinale wojewódzkim
IV miejsce w województwie
 
1. Cezary Markus
2. Dominik Miśkiewicz
3. Oskar Koprowski
 
opiekun: p. Sławomir Stopczyński
 
         
PUBLICZNE KATOLICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
 
WOJEWÓDZKI SZKOLNY TURNIEJU W SIATKÓWKĘ PLAŻOWĄ „MIKSTÓW” SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH
 
I miejsce w województwie
 
1. Zuzanna Janicka
2. Wojciech Kukieła
3. Katarzyna Lis
        opiekun: p. Sylwester Jasiński
 
  
ZESPÓŁ SZKÓŁ LICEALNO – GIMNAZJALNYCH 
 
 
MISTRZOSTWA POWIATU ZGIERSKIEGO W DRUŻYNOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 
 
POWIATOWE GIMNAZJUM W ZSL-G
 
II miejsce w powiecie zgierskim
 
1. Adrianna Parol
2. Kalina Stanik
3. Wiktoria Szczepaniak
4. Małgorzata Kurczewska
5. Karolina Wilczyńska
6. Julianna Dziedzińska
opiekun: Bartłomiej Pakowski

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 359

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.