GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 marca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 dzień: 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 dzień: 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Radosne świętowanie i taneczne popisy "9 WIOSENNA GALA TANECZNA 2018"

W sobotę, 16 czerwca 2018r. w hali sportowo-widowiskowej przy SP2, Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował 9 edycję festiwalu tanecznego dla dzieci - Wiosenną Galę Taneczną, która w tym roku była tanecznym świętem obchodów 100-lecia Niepodległości Polski. Imprezie patronował Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, a zgromadziła ona dziecięco-młodzieżowe zespoły taneczne z Głowna i Strykowa. Miejski Ośrodek Kultury w Głownie reprezentowały dwa zespoły: ISKIERKI i oraz GOLD, natomiast Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie zespół AGAT. Łącznie w konkursie wystąpiło 18 grup tanecznych.

Tegoroczna Gala Taneczna była konfrontacją i integracją zespołów tanecznych i jednocześnie podsumowaniem artystycznym i oceną całego sezonu tanecznego 2017/2018 wszystkich grup każdego zespołu. Tym razem to instruktorki/choreografki oceniły swoje  grupy, biorąc pod uwagę zaangażowanie, rozwój taneczny podopiecznych  i  osiągnięcia. Galę, która nabrała wiele patriotycznych akcentów poprowadziła absolwentka wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi Magdalena Dratkiewicz, która sama wystąpiła w biało-czerwonych barwach. Inauguracją Gali wspólny taniec wszystkich  tancerzy z wystrzałem biało-czerwonych konfetti, a zaraz po oficjalnym rozpoczęciu imprezy najmłodsi tancerze   zaprezentowali się w choreografii „JESTEM POLAKIEM”. Niemal  dwugodzinne widowisko taneczne  wypełnione było  zespołowymi układami tanecznymi opracowanymi w mijającym sezonie artystycznym 2017/2018 – w sumie 27 różnych choreografii. Patriotycznym akcentem była parada taneczna wszystkich tancerzy z biało-czerwonymi balonami do poloneza "Pan Tadeusz". Na zakończenie radosnego świętowania  wręczone zostały  pamiątkowe medale z różnymi tytułami dla różnych grup tanecznych.

Tancerze i tancerki zespołu baletowego Iskierki i najmłodsi członkowie zespołów GOLD i AGAT  utytułowani  zostali odpowiednio medalami "Balerinka/tancerka/tancerz na medal" lub "Mała tancerka/tancerz", natomiast ich starsze koleżanki, zarówno z AGATU jak i GOLDU otrzymały  tytuły "Super Tancerka". Medalami "Tancerka Mistrzowskiej Grupy Tanecznej" udekorowano  najstarsze tancerki i najbardziej zasłużone z obu zespołów, które to najczęściej reprezentują zespoły na konkursach i festiwalach w Polsce zdobywając nagrody.   
Podziękowano również instruktorkom/choreografkom za całoroczną pracę z zespołami. Dwa medale "Super Instruktor" za pracę z zespołami Gold i Agat otrzymała Agnieszka Waszkiewicz, taki sam medal przyznano instruktorce zespołu Iskierki Ewie Kowalskiej-Brodek.
Miejski Ośrodek Kultury dziękuje za pomoc w organizacji Gali Tanecznej Szkole Podstawowej Nr 2 i Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu w Głownie.

Źródło: MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 773

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.