GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 15 listopada 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 dzień: 9 10 11
12 dzień: 13 14 15 16 dzień: 17 18
19 20 21 22 23 24 dzień: 25
26 27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Oświadczenie Burmistrza Głowna

W związku z przedłużającym się procesem przejęcia prowadzenia szpitala w Głownie przez potencjalnego inwestora – Grupę Zdrowie uprzejmie informuję, że Gmina Miasta Głowno jest gotowa do zawarcia trójstronnego porozumienia z obecnym właścicielem szpitala i inwestorem już od dnia 20 kwietnia 2018 roku. 


Wszystkie ustalenia poczynione z Miastem pozwalają na definitywne zakończenie sprawy, jednakże ostateczny termin zawarcia umowy zależy wyłącznie od prowadzących negocjacje stron, tj. Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi – obecnego właściciela szpitala i Grupy Zdrowie – potencjalnego inwestora, a na to – co oczywiste – Gmina Miasta Głowno nie ma wpływu. 
Rozmowy dotyczące przejęcia prowadzenia szpitala prowadzone są bez udziału Gminy Miasta Głowno. Miasto włączyło się do rozmów jedynie na etapie związanym z zapewnieniem realizacji postanowień umowy zawartej w 2013 r. pomiędzy WSInf w Łodzi a Gminą Miasta Głowno, dotyczących prowadzenia w Głownie szpitala co najmniej do roku 2023. 
Jednocześnie informuję, że ponad miesiąc, tj. do dnia 24 maja 2018 r. czekałem na zaproponowanie przez WSInf w Łodzi nieruchomości, która będzie mogła stanowić zabezpieczenie zobowiązań Uczelni wobec Miasta. Z ubolewaniem stwierdzam, że przedstawione pierwotnie dokumenty okazały się nieaktualne, a te przedłożone kilka dni później – sfałszowane, o czym zmuszony byłem powiadomić Prokuraturę Rejonową w Zgierzu. 
Jako Burmistrz Głowna mam nadzieję na szybkie zakończenie negocjacji prowadzonych przez WSInf w Łodzi i Grupę Zdrowie oraz uregulowanie wszystkich kwestii prawnych, co pozwoli zapewnić stabilną sytuację w szpitalu. Gdyby strony nie doszły do porozumienia przypominam, że już 19.04.2018 r. wyraziłem gotowość przejęcia od WSInf w Łodzi nieruchomości z budynkami szpitalnymi w zamian za zobowiązania finansowe Uczelni wobec Miasta oraz dalszego prowadzenia w nich szpitala przez spółkę miejską. 
Oświadczam, że Gmina Miasta Głowno jest gotowa w każdej chwili podpisać uzgodnione dokumenty. 

Przy tej okazji, należy zwrócić uwagę, że spółka Szpital Głowno – Grupa Zdrowie świadcząca obecnie usługi medyczne w szpitalu w Głownie, jest w 100% własnością WSInf w Łodzi. Wobec czego, odpowiedzialność za obecne funkcjonowanie placówki ponosi tylko i wyłącznie ta Uczelnia. 


                                                  Burmistrz Głowna
                                                  Grzegorz Janeczek
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 632

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.