GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 12 grudnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2019»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

„Dziękuję, ja się nie truję” - podsumowanie konkursu profilaktycznego

W czwartek, 14 czerwca 2018r. podsumowano kolejną edycję konkursu profilaktycznego pod hasłem „Dziękuję, ja się nie truję” organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna, działającą z ramienia i w imieniu Burmistrza Głowna.

Uroczystość zorganizowano w budynku Urzędu Miejsiego przy ul. Dworskiej 4. Konkurs polegał na wykonaniu profilaktycznej gazetki szkolnej. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji poprzez upowszechnienie wzorów i postaw prozdrowotnych oraz zaangażowanie uczestników do działań profilaktycznych.

Konkurs pzreprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Ocenie poddano 27 zgłoszonych prac, z których 9 nagrodzono. Burmistrz Głowna uhonorował zwycięzców nagrodami zakupionymi z funduszu przeciwdziałania alkoholizmowi, wśród których znalazły się: tablety, słuchawki, aparaty fotograficzne, ebooki, dyski zewnętrzne, odtwarzacze MP3, mini wieże, scrabble i pendrive.
 

A oto nagrodzeni:

Kategoria Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych:

I miejsce - MP3 w Głownie: Michał Jagielski, Jakub Ołubek, Emilia Romanowicz, Igor Rudziński, Zofia Wieteska pod kierunkiem opiekunów Anny Wrocławskiej i Małgorzaty Wrońszczyk;

II miejsce - SP1 w Głownie: Aleksandra Burdka, Aleksandra Kaźmierczak pod kierunkiem opiekunów Pauliny Gamli i Anety Chlebnej;

III miejsce - SP1 w Głownie: Lena Goszczyńska, Antonina Michalak pod kierunkiem opiekunów Pauliny Gamli i Anety Chlebnej.


Kategoria klas IV-VII szkół podstawowych:

I miejsce - SP3 w Głownie: Aleksandra Chachuła, Patrycja Rubacha, Natalia Zuchora pod kierunkiem opiekuna Grażyny Cieślak;

II miejsce - SP2 w Głowni: Dawid Kotecki, Robert Balcerak pod kierunkiem opiekuna Anny Podczaskiej-  Wypych;

III miejsce - SP1w Głownie: Julia Rakowska, Oliwia Rubacha, Hanna Skonieczna, Aldona Wykrętowicz pod kierunkiem opiekunów Pauliny Gamli i Anety Chlebnej.


Kategoria gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - Gimnazjum Miejskie w Głownie:  Agata Budna, Kacper Kosiorek, Ewa Nita, Julia Ojrzyńska pod kierunkiem opiekuna Marty Dziudy;

II miejsce - Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące: Mateusz Kłos, Julia Krzeszewska, Maria Lenart, Weronika Palmowska, Dorota Zgierska pod kierunkiem opiekuna Joanny Stanisławskiej;

III miejsce - Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie: Daria Kamińska, Paulina Krawiec, Kalina Stanik pod kierunkiem opiekuna Katarzyny Gorącej. 

 

Gratulujemy!

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1604

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.