GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 27 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Dwie nagrody i wyróżnienie dla MOK i SP 3 w Głownie w projekcie LOKOMOTYWĄ PO WIEDZĘ 2018

W dniu 9 czerwca 2018 w Łódzkim Domu Kultury uroczyście podsumowany został projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę – edycja wiosna 2018", któremu patronował Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Partnerami strategicznymi projektu były: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Miasto Głowno reprezentował Miejski Ośrodek Kultury, przy współpracy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie. Tym samym Głowno znalazło się wśród 21 miast i gmin z terenu województwa łódzkiego realizujacych ten projekt. O kolejnych wydarzeniach z realizacji projektu informowalismy na bieżąco. Przypomnijmy, że było to pięć różnych warsztatów, które bazowały na idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska. Każdy warsztat poprzedzony był prezentacją/prelekcją dotyczącą tego, czym jest ekologia, w jakim celu dbamy o środowisko naturalne. Zadaniem finalnym beneficjentów było stworzenie EKOLOGICZNEGO SPEKTAKLU TEATRALNEGO „ZIELONA REWOLUCJA” na podstawie własnego scenariusza. Dwudziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie stworzyła spektakl „TYDZIEŃ Z ŻYCIA KRETA JÓZIA” na podstawie opowiadania napisanego przez  mamę jednej z uczennic tej szkoły o tym samym tytule, który został nagrany i poddany ocenie jury.

Projekt „Lokomotywą po wiedzę” podsumowano w 4 kategoriach tj. w  kategorii na wykonanie ekologicznego spektaklu teatralnego, w kategorii na najbardziej ekologiczny kostium do spektaklu teatralnego, w  kategorii na najbardziej ekologiczną scenografię spektaklu, oraz w kategorii na najlepszą relację z działań podczas całego projektu, jego promocji na fanpage’u Łódzkiego Domu Kultury na portalu społecznościowym Facebook, a także w lokalnych mediach.

Prezentacje i działania projektowe miasta Głowna uhonorowane zostały dwiema nagrodami i wyróżnieniem.
I nagroda - w kategorii Najlepsza Relacja z projektu w mediach,
III nagroda- w kategorii Najbardziej Ekologiczna Scenografia do spektaklu teatralnego
Wyróżnienie - w kategorii - Najlepszy ekologiczny spektakl teatralny ”Zielona Rewolucja - Tydzień z życia Kreta Józia”

Prezentacja multimedialna, za którą reprezentanci Głowna otrzymali I nagrodę zaprezentowana została wszystkim uczestnikom i gościom podsumowania „Lokomotywy po wiedzę”.

Reprezentujace miasto Głowno placówki otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe a każdy uczestnik indywidualne nagrody w postaci ekologicznych wydawnictw książkowych i drobnych gadżetów.

Źródło: MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3433

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.