GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 27 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2018 | 
 • GŁOWNO GOLD RACE za nami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Głowno Gold Race za nami

Ponad 260 kolarzy zmierzyło się w minioną niedzielę, 10 czerwca 2018 r. w Głownie z dwiema trasami czwartej edycji ogólnopolskiego maratonu wyścigów szosowych, organizowanych przez znanego kolarza Cezarego Zamanę. Tym razem rywalizacja kolarska przebiegała pod nazwą Głowno Gold Race.  Autorem - zmodyfikowanej nieco w stosunku do lat ubiegłych - trasy ze startem i metą w Głownie był nasz mieszkaniec, znany kolarz Dariusz Baranowski. Wydarzenie tradycyjnie już objął patronatem Burmistrz Głowna. Z blisko 100 km trasą na dystansie Pro zmierzyło się 108 kolarzy. Pozostai rywalizowali na dystansie 1/2 Pro. 

Nie było łatwo, bo zawodnicy ścigali się w upalnym słońcu. Do Głowna przyjechali kolarze z całej Polski: m.in. z Warszawy, Ciechanowa, Olkusza, Torunia, Tczewa, Kielc, Sandomierza, Biłgoraju, Olsztyna, Gdyni, Piaseczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Łowicza, Skierniewic, Pabianic, Strykowa i oczywiście Głowna. Nie sposób wymienić wszystkich miejscowości i zakątków kraju, z których w minioną niedzielę zjechali się do Głowna miłośnicy kolarskich wyścigów szosowych. 


Na dystansie Pro zwyciężył Radosław Rękawek z Garwolina reprezentujący drużynę Ośka Warszawa z czasem 02:22:27.30. 
Na 1/2 Pro triumfował Robert Miłogrodzki z Torunia z czasem 01:22:41.40. Wśród kobiet najszybsza była na tym dystansie Katarzyna Pernal z Łodzi czasem 01:24:18.63. Głownianka Malwina Pilarska uplasowała się na miejscu trzecim z czasem 1:32:40.87. 
Zwycięzcom dystansu PRO przyznano ponadto puchary XXI Memoriału im. Jana Gorzkiewicza – prekursora kolarstwa w Głownie, ufundowane przez Gminę Miasta Głowno.  

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych

Oprócz profesjonalnej kolarskiej rywalizacji tradycyjnie już nie zabrakło rowerowego pikniku i mini wyścigów dla dzieci. I tym razem frekwencja dopisała – na specjalnie wytyczonym torze zlokalizowanym przy ul. Zgierskiej 8/10 rywalizowało ponad 80 dzieci do lat 9. Wszyscy mali zawodnicy zostali obdarowani pamiątkowymi medalami ufundowanymi przez Gminę Miasta Głowno, a zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii wiekowych (z podziałem na dziewczynki i chłopców) otrzymali dodatkowe upominki w postaci materiałów promocyjnych Miasta Głowna. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali również bony upominkowe do wykorzystania w wypożyczalni sprzętu pływającego. Na każdego małego zawodnika czekał również słodki baton i sok owocowy. 
Specjalnie dla dzieci przygotowana została również strefa bezpłatnych atrakcji piknikowych, a wśród nich m.in.: malowanie twarzy, banki mydlane, zjeżdżalnia dmuchana, mini karuzela. Były też konkursy i zabawy z animatorem. 

Klasyfikacja - wyścigi z Rybką Mini:

 
Rowerki biegowe:
 
1. Laura Łyjak z Warszawy
2. Lidia Karbownik z Łodzi
3. Helena Górska z Warszawy
 
1. Antoni Walicki z Warszawy
2. Antoni Walczak z Głowna
3. Ksawery Kwiatkowski z Głowna
 
Rowerki tradycyjne:
 
4-latki: 
 
1. Alicja Kuźmińska z Głowna
 
1. Alan Bugaj z Leonowa
2. Maciej Pakuła z Głowna
3. Julian Łapacz Dmosina
 
5-latki: 
 
1. Weronika Moszczyńska z Głowna
2. Julia Szkup z Głowna
3. Natalia Plichta z Głowna
 
1. Igor Kijak z Warszawy
2. Olaf Pacholczyk z Głowna
3. Jan Kopera z Głowna
 
6-latki:
 
1. Maria Menes z Głowna
2. Blanka Winiecka z Łodzi
3. Hanna Radomska z Głowna
 
1. Gabriel Ledzion z Głowna
2. Wojciech Osówniak z Głowna
3. Aleksander Pakuła z Łodzi
 
7-latki: 
 
1. Kornelia Kopania ze Strzebieszewa
2. Alicja Kołodziejczyk z Głowna
3. Oliwia Cierdykowska z Głowna
 
1. Jakub Joźwiak z Głowna i Franek Drzewiecki z Warszawy
2. Szymon Łuczyński z Łodzi i Krzysztof Ochocki z Głowna
3. Antoni Siadkowski z Marek oraz Arkadiusz Strzemecki z Łodzi
 
8-latki:
 
1. Natalia Surma z Głowna
2. Maja Gawrysiak z Głowna
3. Roksana Grzelak z Głowna
 
1. Adam Pakuła z Łodzi i Aleksander Owczarek z Rudniczka
2. Filip Ksyta z Opoczna i Jakub Zych z Głowna
3. Oliwier Kwiatkowski z Głowna i Karol Legęć z Głowna
 
9-latki: 
 
1. Igor Romanowicz z Głowna
2. Adam Dobrowolski z Głowna
3. Dawid Janicki z Głowno


Ogromne podziękowania kierujemy pod adresem Policji, Straży Pożarnej oraz Harcerzy ZHR, którzy zabezpieczali trasę wyścigu.

Więcej o wrażeniach z kolarskiej rywalizacji na:


https://1drv.ms/v/s!AlnH9NuFGY25g9QwvLx7urVJexNG2w 

http://www.tour.zamanagroup.pl/galeria.php?/10.06.2018-Glowno-foto-z-maratonu/&katalog=glowno18zbyszek_best&id=5310

O ekologii i nie tylko

W ramach tegorocznego pikniku towarzyszącego kolarskiej rywalizacji można było spróbować m.in. świeżo wyciskanych soków i dowiedzieć się nieco więcej do ekologii - na stoisku Fundacji Ecorower. Do zdrowego stylu żcyia zachęcał tu prezes fundacji Emil Snużka. Prezentacji fundacji tworzyszył pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Kacpra Kucharka. 

Wyniki głownian:


Dystans PRO:

Dariusz Baranowski - 34 miejsce, czas: 02:25:52.38

Dystans 1/2 PRO (K):

Malwina Pilarska - 3 miejsce, czas: 01:32:40.87

Dystans 1/2 PRO (M):

Tomasz Gabara - 52 miejsce, czas 01:26:53.74

Marek Bliźniewski - 85 miejsce, czas: 01:33:52.98

Paweł Szeląg - 124 miejsce, czas: 01:48:05.09

Radosław Kowalczyk - 125 miejsce, czas: 01:51:34.09

Włodzimierz Pakowski - 126 miejsce, czas: 01:53:10.86

Henryk Kosiorek - 129 miejsce, czas 02:07:40.00

 

Podsumowanie Organizatora - Zamana Group

UKŁAD RÓWNAŃ NA GŁOWNO GOLD RACE


Pofałdowana trasa, zróżnicowane zakręty, różne kolarskie charaktery w peletonie prowadzonym przez mistrzów Cezarego Zamanę oraz Dariusza Baranowskiego. Podczas Głowno Gold Race zmiennych było wiele. Niezmienna była tylko temperatura: 33 stopnie Celsjusza.
Przy takim równaniu niełatwo było wyliczyć końcowy wynik. Dysponując ledwie jedną stałą wartością można było założyć, że oddziaływać ona będzie jednakowo na wszystkie elementy kolarskiego zbioru uczestniczącego w Głowno Gold Race. I tak rzeczywiście było: upalna temperatura, podbijana przez bezlitośnie nagrzaną szosę dawała się we znaki wszystkim. Żar nie odpuścił żadnemu organizmowi, każdego z nich zmuszając do ponadprzeciętnego wysiłku. Sytuacji nie ułatwiał fakt, że atmosferę wyścigu podgrzewali dwaj kolarscy mistrzowie, dyrektor sportowy Cezary Zamana i współorganizator oraz gospodarz Dariusz Baranowski. Gospodarz, gdyż to na tych głowieńskich  trasach szykował się on do swoich startów w Tour de France.
Nic więc dziwnego, że licznie zgromadzeni kolarze oszczędzali swoje siły. Wydawać by się mogło, że w rowerowym miasteczku Zamana Group zapanował marazm i nic się nie dzieje. To jednak pozory. Zaledwie cisza przed sportową burzą. Ta rozpętała się wraz z sygnałem do startu. Poszły w ruch koła, w słońcu błysnęły szprychy, cichutko zazgrzytały łańcuchy i kolarska maszyna ruszyła przed siebie. Na najbliższe dwie godziny, potrzebne na pokonanie dystansu Pro, o upale zapomniano. W zamian, skoncentrowano się na pokonywaniu kolejnych kilometrów na niełatwej, mocno interwałowej trasie. Nie brakowało ucieczek, peleton raz się rwał, raz formował od nowa. Ci, którzy chcieli się od niego oderwać, łatwo nie mieli.
Kibice dodawali zawodnikom otuchy, a ekipa Zamana Group serwowała z wozu technicznego oraz na nieplanowanym wcześniej bufecie Cisowiankę. 
Wreszcie na mecie pojawili się zawodnicy, a wraz z nimi – długo oczekiwany wynik kolarskiego równania. O triumf walczyli do samej kreski. Najskuteczniej na dystansie Pro finiszował Radosław Rękawek (02:22:27.30). Tuż za nim wjechali Marek Maciejewski (02:22:28.28) oraz Adam Żuber (02:22:28.38). Wśród kobiet na tym dystansie najszybsza była Aleksandra Sawicka (03:11:03.00). Na ½Pro triumfował Robert Miłogrodzki (01:22:41.40), pokonując Maciej Arcipowskiego (01:22:46.67) i Łukasza Sęka (01:24:12.26). Z pań najlepsza była Katarzyna Pernal (01:24:18.63), za którą na metę wjechały Sylwia Gajdka (01:30:12.90) i Malwina Pilarska (01:32:40.87). Warto jeszcze wspomnieć o Patryku Matuszaku, czyli zwycięzcy premii na dystansie Pro. To do niego powędrowała nagroda ufundowana przez firmę Danielo.
Triumfatorzy zostali obdarowani nie tylko sportowymi pucharami, ale również atrakcyjnymi nagrodami przygotowanymi przez firmy Elin (zestaw sportowych gadżetów) oraz Jafi Sport (vouchery o wartości 1000 zł na organizowane przez firmę wyjazdy rowerowe i narciarskie). 

Oprócz dorosłych, na rowerach ścigali się także najmłodsi kolarze. W zawodach z Rybką MiniMini wzięło udział ponad 80 małych zawodników. Pamiątkowe medale wręczał im Burmistrz Głowna, a Gmina Miasta Głowno oraz organizatorzy imprezy przygotowali upominki i nagrody dla zwycięzców. Każdy z maluchów otrzymał ręcznie wypisany dyplom pamiątkowy. 
Współorganizatorem Głowno Gold Race była Gmina Miasta Głowno.


Wyniki:
Pro Kobiety, kat. Open
1. Sawicka Aleksandra, ABSOLUTE BIKES TEAM, 03:11:03.00


Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Rękawek Radosław, Ośka Warszawa, 02:22:27.30
2. Maciejewski Marek, TTC BULL RACING TEAM, 02:22:28.28
3. Adam Warszawa, OŚKA WARSZAWA, 02:22:28.38


½Pro Kobiety, kat. Open
1. Pernal Katarzyna, cyklomaniacy.pl, 01:24:18.63
2. Gajdka Sylwia PTC ALPINA PABIANCE, 01:30:12.90
3. Pilarska Malwina, LUX Dwójka Diesel Truck Stryków, 01:32:40.87


½Pro Mężczyźni, kat. Open
1. Miłogrodzki Robert, GK GRYF TCZEW, 01:22:41.40
2. Arcipowski Maciej, Retro Stork Team, 01:22:46.67
3. Sęk Łukasz, Klub Kolarski Łowicz, 01:24:12.26

Autor: Zamana Group

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.