GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 26 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Maj bogaty w imprezy czytelnicze | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Maj bogaty w imprezy czytelnicze

Miesiąc Maj tradycyjnie kojarzy się ze świętem książki i bibliotek. Jest on bogaty co roku w różnego rodzaju imprezy czytelnicze. Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie również przygotowała różne formy działań dla czytelników.

W dniach 8 – 15 maja w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, będącego okazją do podkreślenia roli czytania i bibliotek w społeczeństwie odbyły się dwa spotkania autorskie.

Pierwsze z nich – z Małgorzatą Strękowską-Zarembą miało miejsce 8 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie, a wzięły w nim udział uczniowie klas trzecich.
Małgorzata Strękowska-Zaremba jest pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Spod pióra pisarki wyszło ponad 40 książek dla dzieci, m.in.: „Willa trzech łotrów”, „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”, serie książek o Filipku i detektywie Kefirku. Autorka ciekawie opowiedziała dzieciom o początkach kariery pisarskiej oraz skąd czerpie inspiracje do pisania. Wiele miejsce poświęciła książce o Marszałku Józefie Piłsudskim – patronie szkoły, w której gościła. Czytelnicy poznają Marszałka Piłsudskiego – twórcę polskiej niepodległości w różnych sytuacjach: jako ojca, miłośnika przyrody, mocnej herbaty, a także ukochanego przez żołnierzy „Dziadka”, który otrzymywał na imieniny niezwykłe prezenty, człowieka pełnego humoru i gotowego na wszystko konspiratora marzącego o wolnej Polsce. Spotkanie zakończyło się wpisem przez autorkę dedykacji do zakupionych książek.

W dniu 11 maja 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie wzięli udział w spotkaniu z Joanną Jagiełło, redaktorką podręczników do języka angielskiego, autorką książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, m.in. cyklu powieściowego, którego bohaterką jest nastoletnia Linka, na który składają się Kawa z kardamonem”, „Czekolada z chilli”, „Tiramisu z truskawkami”. Oprócz pisania Joanna Jagiełło spełnia się również w innych dziedzinach artystycznych, podejmuje się malarstwa oraz śpiewania.
Podczas spotkania mówiła o swojej pisarskiej drodze, spełnianiu dziecięcych marzeń, inspiracjach, procesie wydawania książki. Podkreślała, jak ważne jest rozwijanie pasji i talentów oraz dążenie do realizacji celów. Młodzież czynnie uczestniczyła w spotkaniu, zadając autorce liczne pytania, zarówno odnoszące się do warsztatu pisarskiego, jak i twórczości.

W poniedziałek, 21 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie odbyła się prelekcja pn. „ Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce”. Tę niezwykle interesującą pogadankę - bogato ilustrowaną fotografiami, obrazami, wierszykami i fragmentami prozy, wygłosił Jarosław Górski – pisarz i dziennikarz zajmujący się popularyzacją humanistyki oraz krytyk literacki. W spotkaniu, które nawiązywało do przypadającego w tym roku jubileuszu 100 - lecia odzyskania niepodległości, udział wzięli uczniowie klas szóstych.

25 maja uczniowie klas trzecich i drugiej Szkoły nr 2 w Głownie obejrzeli bajkę edukacyjną „Wielkie hece w bibliotece” w wykonaniu aktorów teatru Moralitet z Krakowa.

 

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.