GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 3 lipca 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Konkurs czytelniczy o Adamie Bahdaju

W środę, 23 maja 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głownie odbył się konkurs czytelniczy o Adamie Bahdaju pn. „Tolek Banan i inni” adresowany do uczniów klas V-VII szkół podstawowych. Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa oraz popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Adama Bahdaja w stulecie jego urodzin.

Pisarz zdobył uznanie jako autor książek dla dzieci i młodzieży, wysoko cenionych przez czytelników, jak i krytyków. Różnorodne tematycznie utwory prezentują takie  walory pisarstwa, jak: umiejętność zręcznego wiązania intrygi i budowania szybkiej, błyskotliwej akcji, mistrzowską narracją  prowadzoną z poczuciem humoru, niekiedy z przymrużeniem oka, spiętrzenie przygód i zagadek, a jednocześnie dbałość o realia i prawdopodobieństwo zdarzeń. Adam Bahdaj stworzył rodzaj pogodnej, zabawnej, detektywistycznej powieści dla młodzieży: „Wakacje z duchami”, „Uwaga! Czarny parasol”, „Kapelusz za sto tysięcy”. Pisał też powieści przygodowe, społeczno-obyczajowe, jest również autorem książek dla dzieci młodszych. Utwory pisarza dla dzieci i młodzieży wielokrotnie wznawiano, były też przerabiane na słuchowiska, spektakle telewizyjne i teatralne. Na podstawie popularnych powieści Bahdaja powstały seriale telewizyjne: „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Trzecia granica”.

W konkursie wiedzy o Adamie Bahdaju wzięły udział trzy głowieńskie szkoły podstawowe oraz Szkoła Podstawowa w Lubiankowie reprezentowane przez czteroosobowe zespoły uczniów. Uczestnicy odpowiadali w formie pisemnej na pytania dotyczące biografii oraz treści trzech powieści: „Wakacje z duchami”, Stawiam na Tolka Banana”, „Podróż za jeden uśmiech”.

Wiedzę uczestników oceniało jury w składzie: Urszula Zawadzka – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Jolanta Bakalarz – bibliotekarz MBP w Głownie.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

W konkursie I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2  w składzie:
Anna Kret
Maja Skrzypczak
Nadia Tomczak
Wiktoria Warda

II miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 3 w składzie:
Barbara Krysicka
Katarzyna Szczypkowska
Dawid Zawadzki
Natalia Zuchora

III miejsce:
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubiankowie w składzie:
Flawiusz Jędrzejczyk
Oliwia Kaczmarska
Alina Tomczyk
Urszula Tomczyk

IV miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 1 w składzie:
Oliwier Gładys
Dawid Legęć
Nikodem Zych

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3477

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Komunikat Burmistrza Głowna