GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 11 grudnia 2018

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2018»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2
3 4 5 6 7 8 dzień: 9
10 dzień: 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Oświadczenie Burmistrza Głowna

W związku z zapoznaniem się w dniu dzisiejszym, 14 maja 2018 r. z kopią przesłanego do wiadomości Burmistrza Głowna, pisma skierowanego przez administratora terenu nad zalewem Mrożyczka, tj. Dyrektora Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie do Komendanta Chorągwi Łódzkiej ZHP, w którym administrator informuje o problemach związanych z funkcjonowaniem Harcerskiej Szkoły Żeglarskiej w Głownie oraz niepotrzebnie eskalowanym negatywnymi emocjami sporze, jako Burmistrz Głowna apeluję do wszystkich zaangażowanych w sprawę osób o nie wykorzystywanie dzieci w sprawie, którą już dawno powinni rozwiązać dorośli. 
Stoję na stanowisku, że wszelkie organizacje non profit, a zwłaszcza te, które działają na rzecz dzieci, winny być wspierane. Sytuacja, do jakiej doszło ewidentnie w związku z brakiem porozumienia, zaufania i woli wzajemnej współpracy, nie powinna mieć miejsca. Przykro, że jej ofiarami są dzieci. 
Każda inicjatywa, która rozwija pasje i zainteresowania dzieci, a już zwłaszcza taka, która spójna jest z ideą rozwoju rekreacyjnego Głowna, ma moje poparcie. Dlatego też, administrator terenu rekreacyjnego nad zalewem Mrożyczka zobligowany został do zawarcia umowy z Hufcem ZHP Głowno na dotychczasowych zasadach. Jednocześnie wyrażam nadzieję, iż Komenda Hufca ZHP Głowno dołoży wszelkich starań, by warunki umowy i wynikająca z niej współpraca przebiegała w sposób zadowalający dla wszystkich i z pożytkiem zarówno dla dzieci, jak i całego naszego miasta. 
Informuję ponadto, iż w dniu 17 maja 2018 r. (czwartek), na moje zaproszenie w Urzędzie Miejskim w Głownie dojdzie do spotkania z Komendant Chorągwi Łódzkiej ZHP, hm. Natalią Patorską-Grzelewską. 

Burmistrz Głowna 
Grzegorz Janeczek

Aktualizacja

W celu umożliwienia udziału w spotkaniu przedstawicielom Komendy Hufca ZHP Głowno, spotkanie z Burmistrzem Głowna i Komendantką Chorągwi Łódzkiej ZHP w Urzędzie Miejskim w Głownie, zostało przesunięte na wtorek, 22.05.2018 r.  

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1254

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.