GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 kwietnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 dzień: 4 dzień: 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 dzień: 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Oświadczenie Burmistrza Głowna

W związku z zapoznaniem się w dniu dzisiejszym, 14 maja 2018 r. z kopią przesłanego do wiadomości Burmistrza Głowna, pisma skierowanego przez administratora terenu nad zalewem Mrożyczka, tj. Dyrektora Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie do Komendanta Chorągwi Łódzkiej ZHP, w którym administrator informuje o problemach związanych z funkcjonowaniem Harcerskiej Szkoły Żeglarskiej w Głownie oraz niepotrzebnie eskalowanym negatywnymi emocjami sporze, jako Burmistrz Głowna apeluję do wszystkich zaangażowanych w sprawę osób o nie wykorzystywanie dzieci w sprawie, którą już dawno powinni rozwiązać dorośli. 
Stoję na stanowisku, że wszelkie organizacje non profit, a zwłaszcza te, które działają na rzecz dzieci, winny być wspierane. Sytuacja, do jakiej doszło ewidentnie w związku z brakiem porozumienia, zaufania i woli wzajemnej współpracy, nie powinna mieć miejsca. Przykro, że jej ofiarami są dzieci. 
Każda inicjatywa, która rozwija pasje i zainteresowania dzieci, a już zwłaszcza taka, która spójna jest z ideą rozwoju rekreacyjnego Głowna, ma moje poparcie. Dlatego też, administrator terenu rekreacyjnego nad zalewem Mrożyczka zobligowany został do zawarcia umowy z Hufcem ZHP Głowno na dotychczasowych zasadach. Jednocześnie wyrażam nadzieję, iż Komenda Hufca ZHP Głowno dołoży wszelkich starań, by warunki umowy i wynikająca z niej współpraca przebiegała w sposób zadowalający dla wszystkich i z pożytkiem zarówno dla dzieci, jak i całego naszego miasta. 
Informuję ponadto, iż w dniu 17 maja 2018 r. (czwartek), na moje zaproszenie w Urzędzie Miejskim w Głownie dojdzie do spotkania z Komendant Chorągwi Łódzkiej ZHP, hm. Natalią Patorską-Grzelewską. 

Burmistrz Głowna 
Grzegorz Janeczek

Aktualizacja

W celu umożliwienia udziału w spotkaniu przedstawicielom Komendy Hufca ZHP Głowno, spotkanie z Burmistrzem Głowna i Komendantką Chorągwi Łódzkiej ZHP w Urzędzie Miejskim w Głownie, zostało przesunięte na wtorek, 22.05.2018 r.  

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1836

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.