GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 sierpnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 dzień: 4
5 6 7 8 9 10 dzień: 11
12 13 14 15 16 17 dzień: 18
19 20 21 22 23 dzień: 24 25
26 27 28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Stanowisko Burmistrza Głowna w sprawie Szpitala

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Głowna, Pracownicy Szpitala w Głownie, 
czynię wszystko co prawnie możliwie, by szpital w Głownie  nadal był. Przypomnę, że gdyby nie ponad dwudziestomilionowe oddłużenie i zapisy aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości szpitalnych z 2013 r., w którym zabezpieczone zostało dalsze funkcjonowanie  szpitala, placówki tej nie byłoby w Głownie już od lat. 


Tak jak wówczas, tak i dzisiaj – w okolicznościach powstałych w związku z planowaną zmianą właściciela nieruchomości szpitalnych, nabytych przez WSInf w Łodzi od Gminy Miasta Głowno w 2013 r. – działam w poczuciu najwyższej odpowiedzialności i dbałości o interes Gminy Miasta Głowno i jej mieszkańców. 
Od samego początku, samorząd miasta Głowna wykazywał daleko posunięte zrozumienie i życzliwość dla wszelkich działań, których celem jest utrzymanie działalności szpitalnej w  Głownie. 


Zaproponowałem rozwiązania, które: 
• adaptują zapisy umowy z 2013 r. do obecnych uwarunkowań i przepisów prawa; 
• wychodzą naprzeciw ewentualnemu nowemu Inwestorowi i jednocześnie zabezpieczają interes Gminy Miasta Głowno i jej mieszkańców tj. zapewniają funkcjonowania Szpitala w Głownie przez co najmniej najbliższych 5 lat. 
Jestem przekonany, że rozwiązania te pozawalają na satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych Stron, uczciwe załatwienie sprawy i dalsze funkcjonowanie Szpitala w Głownie. 


Zgodziłem się na wszystkie możliwe do wprowadzenia - zgodne z prawem - zmiany, o jakie wnosili WSInf  i nowy Inwestor, w tym na:
• przedłużenie okresu inwestycyjnego z dotychczasowych pięciu do sześciu lat, 
• zmianę zakresu świadczeń zdrowotnych zgodnie z zakresem realizowanym przez szpital na podstawie kontraktu z NFZ – Łódzkim Oddziałem Wojewódzkim, zawartego 28.09.2017 r.


Jedynym żądaniem, na które zgodzić się nie mogłem było wykreślenie zabezpieczeń hipotecznych kwot gwarancyjnych, należnych Gminie Miasta Głowno w sytuacji, gdyby właściciel szpitala przestał go prowadzić. Tylko one bowiem chronią mieszkańców Głowna i  pracowników szpitala przed jego ewentualną likwidacją.


Zaproponowałem, by wyłączną odpowiedzialność za realizację umowy z dnia 26.09.2013 r. (i zapłatę kwot gwarancyjnych) do dnia sprzedaży Szpitala ponosił jego obecny właściciel czyli Uczelnia, a nowy Inwestor będzie odpowiadał za wykonanie zobowiązań z umowy dopiero od dnia przeniesienia na niego własności nieruchomości. Brak takiego zabezpieczenia w umowie byłby łamaniem prawa, za co grozi mi osobiście odpowiedzialność karna. 


Jeśli intencje nowego Inwestora dotyczące kontynuowania działalności szpitalnej w Głownie są szczere, to nie ma on powodów obawiać się zapisu o ewentualnych sankcjach, które przecież Gmina Miasta Głowno będzie mogła zastosować tylko w sytuacji, gdyby szpitala w Głownie dalej nie prowadził. 


Z całą stanowczością podkreślam, że nie mogę brać pod uwagę żadnych rozwiązań, których efektem miałoby być łamanie przepisów prawa, a tym samym narażanie mnie na oczywistą odpowiedzialność karną.
Jeśli zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości szpitalnej jest dla nowego Inwestora zbyt uciążliwe, zaproponowałem inne jego formy: gwarancję bankową, cesję polisy ubezpieczeniowej lub kaucję gwarancyjną lub ustanowienie hipoteki na innej nieruchomości będącej własnością nowego Inwestora, o wartości co najmniej równej wartości nieruchomości, na której znajduje się Szpital. Form zabezpieczenia jest zatem wiele. 


Tym, którzy przywołują widmo upadłości Szpitala (gdyby nowy Inwestor miał się wycofać z kupna nieruchomości szpitalnej od Uczelni), wskazuję dla niej alternatywę. 
W imieniu Gminy Miasta Głowno, wyraziłem gotowość przejęcia od WSInf nieruchomości z budynkami szpitalnymi w zamian za kilkumilionowe długi wobec miasta oraz prowadzenia w nich szpitala przez spółkę miejską. 

 

Burmistrz Głowna

Grzegorz Janeczek

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2355

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.