GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 1 marca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • MOK Głowno - Bezpieczne Ekodzieciaki | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Festiwal Piosenki "Bezpieczne Ekodzieciaki" - GRAND PRIX dla drużyny "MALINEK” z Piątku

26 kwietnia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się kolejna edycja Festiwalu  Piosenki "Bezpieczne Ekodzieciaki".

Impreza jest współorganizowana przez miejskie przedszkola nr 1, 2 i 3 pod Patronatem Burmistrza Głowna i przy udziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna. Partnerami  festiwalu są po raz kolejny - Policja i Sanepid, a także Straż Pożarna. Do grona tego dołaczyłą również Fundacja Ecorower. Festiwal organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Siedem placówek przedszkolnych: z Łodzi, Piątku, Strykowa i Głowna wzięło udział w tegorocznej, szóstej już edycji Festiwalu. Każdą placówkę reprezentowała drużyna, która miała swoją nazwę i stroje. Festiwal składał się z trzech konkurencji tj. zaprezentowania piosenki tematycznej, konkursu wiedzy oraz przygotowania plakatu pt. „Bez nałogów- bezpiecznie, zdrowo, kolorowo”.

Podstawowym celem imprezy było zwiększenie wiedzy poprzez zabawę na temat zagrożeń nadużywania używek: papierosów, alkoholu i podjęcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień polegających na uświadomieniu dzieciom zła płynącego z uzależnień dorosłych. Promocja edukacji ekologicznej i prozdrowotnej – zdrowego i aktywnego stylu życia, a także zasad bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa pożarowego.

Prezentacje festiwalowe oceniało jury w składzie:
Aneta Chlebna - przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Głowna.
Aleksandra Guni - muzyk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Głownie.
Anna Dobrysiak - samodzielne Stanowisko d/s Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Kacper Bieniarz - p.o. kierownika Sekcji Higieny Pracy - Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Zgierzu.
Dariusz Mroczkowski – młodszy aspirant Zespołu ds. Nieletnich Powiatowa Komenda Policji w Zgierzu.
Bartłomiej Tomczuk - kapitan, brygadier, dowódca Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Strykowie -Powiatowa Straż Pożarna w Zgierzu
Szymon Adamczewski – artysta plastyk Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie

Jury przyznało Grand Prix festiwalu i tytuł BEZPIECZNE DZIECIAKI drużynie "Malinki" z Gminnego Przedszkola w Piątku.

Pozostałe drużyny otrzymały tytuły i wyróżnienia:
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Przedszkole propagujące zdrowy styl życia" – drużyna „Deszczowe Kropelki” z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Ratownicy życia"– drużyna „KRASNALI” z Przedszkola Miejskiego Nr 206 w Łodzi
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie "Przedszkole dbające o przyrodę" – drużyna ”Wesołe zwierzaki” z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Przedszkole dbające o bezpieczeństwo"–drużyna „Tropiciele” Przedszkole Samorządowe w Strykowie
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Najbardziej rozśpiewane przedszkole"– drużyna -„Zdrowe Dzieciaki” z Przedszkola Miejskiego 229 w Łodzi.
Bezpieczne Ekodzieciaki i wyróżnienie pt. "Ekostrażnicy Ziemi" - drużyna „Ziemianie” z Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Głownie.

Po zakończeniu przesłuchań festiwalowych policjanci i strażacy przeprowadzili krótkie pogadanki na temat

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy