GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 marca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 dzień: 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 dzień: 28 29 30 31
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Koncert "W hołdzie polskim kompozytorom w 100. rocznicę odzyskania niepodległości"

Organizacją kameralnego koncertu postanowiły uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie-Aleksandra Guni i Urszula Zawadzka - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Dwie główne postacie tego dnia to wykonawcy - pianistki Magdalena Miller i Aleksandra Nowak-Zakrzewska, które w układzie na cztery ręce przybliżyły utwory polskich kompozytorów:Ignacego Jana Paderewskiego,Stanisława Moniuszki i Witolda Lutosławskiego.

"Album Tatrzańskie op.12"-Ignacego Jana Paderewskiego - zbiór sześciu krótkich utworów fortepianowych:"W murowanej piwnicy", "Dziewczyno kocham cię", "Za górami,za lasami", "Hej,idę w las", "Allegretto", "Allegretto ma non troppo", był owocem przyjaźni Paderewskiego z Tytusem Chałubińskim i wizyt w Zakopanem u Heleny Modrzejewskiej.

W programie zaprezentowano również "Zasłyszaną melodyjkę" Witolda Lutosławskiego oraz wirtuozowskiego Poloneza D-dur Stanisława Moniuszki - jakże znamiennego i tożsamego dla Polski i Polaków. Artystki tego wieczoru wykazały się niesamowitą wrażliwością, oddały klimat i intencję spotkania przelewając na publiczność swoje zaangażowanie.

   Magdalena Miller - pianistka, pedagog, akompaniator; nauczyciel naszej szkoły, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu,absolwentka AM im.G. i K.Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu pod kierunkiem Prof.Marii Koreckiej-Soszkowskiej i ad. dr Witolda Holtza.Uczestniczka wielu warsztatów i kursów z pianistami światowej sławy,min.prof.Ewy Pobłockiej,prof.Krzysztofa Jabłońskiego.Laureatka wielu konkursów. Zaangażowana artystycznie i społecznie działając na rzecz placówek w których pracuje jak i na rzecz Akademii.

 Aleksandra Nowak-Zakrzewska - absolwentka AM im.G.iK.Bacewiczów w Łodzi,wieloletni pracownik PSM I i II stopnia w Kutnie i Łęczycy oraz PSM I i II stopnia w Koninie,wykładowca i akompaniator w Katedrze Edukacji Artystycznej UŁ,korepetytorka Chóru Uniwersytetu Łódzkiego,pianistka koncertująca w Polsce i za granicą. Zaangażowana jako wykonawca dla wielu ważnych wydarzeń naukowych, artystycznych, społecznych Łodzi i okolic np. z okazji wręczania tytułu Honoris Causa ks.Józefowi Tischnerowi. Jest wychowawcą wielu laureatów konkursów i festiwali pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowych,autorka prac naukowych i badawczych na temat ręki pianisty. W roku 2017 na międzynarodowym konkursie V International Master Teacher Competition otrzymała pierwszy raz w historii konkursu Nagrodę specjalną im. Prof. Tatiany Shebanowej za specjalne predyspozycje chopinowskie oraz została laureatką drugiego miejsca w kategorii fortepianu.

Organizatorzy składają ogromne podziękowanie wykonawcom oraz publiczności za udział w tak pięknym wieczorze spędzonym w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie.

Autor Szkoła Muzyczna w Głownie

  

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1175

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.