GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 3 marca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Koncert "W hołdzie polskim kompozytorom w 100. rocznicę odzyskania niepodległości" | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Koncert "W hołdzie polskim kompozytorom w 100. rocznicę odzyskania niepodległości"

Organizacją kameralnego koncertu postanowiły uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie-Aleksandra Guni i Urszula Zawadzka - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Dwie główne postacie tego dnia to wykonawcy - pianistki Magdalena Miller i Aleksandra Nowak-Zakrzewska, które w układzie na cztery ręce przybliżyły utwory polskich kompozytorów:Ignacego Jana Paderewskiego,Stanisława Moniuszki i Witolda Lutosławskiego.

"Album Tatrzańskie op.12"-Ignacego Jana Paderewskiego - zbiór sześciu krótkich utworów fortepianowych:"W murowanej piwnicy", "Dziewczyno kocham cię", "Za górami,za lasami", "Hej,idę w las", "Allegretto", "Allegretto ma non troppo", był owocem przyjaźni Paderewskiego z Tytusem Chałubińskim i wizyt w Zakopanem u Heleny Modrzejewskiej.

W programie zaprezentowano również "Zasłyszaną melodyjkę" Witolda Lutosławskiego oraz wirtuozowskiego Poloneza D-dur Stanisława Moniuszki - jakże znamiennego i tożsamego dla Polski i Polaków. Artystki tego wieczoru wykazały się niesamowitą wrażliwością, oddały klimat i intencję spotkania przelewając na publiczność swoje zaangażowanie.

   Magdalena Miller - pianistka, pedagog, akompaniator; nauczyciel naszej szkoły, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu,absolwentka AM im.G. i K.Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu pod kierunkiem Prof.Marii Koreckiej-Soszkowskiej i ad. dr Witolda Holtza.Uczestniczka wielu warsztatów i kursów z pianistami światowej sławy,min.prof.Ewy Pobłockiej,prof.Krzysztofa Jabłońskiego.Laureatka wielu konkursów. Zaangażowana artystycznie i społecznie działając na rzecz placówek w których pracuje jak i na rzecz Akademii.

 Aleksandra Nowak-Zakrzewska - absolwentka AM im.G.iK.Bacewiczów w Łodzi,wieloletni pracownik PSM I i II stopnia w Kutnie i Łęczycy oraz PSM I i II stopnia w Koninie,wykładowca i akompaniator w Katedrze Edukacji Artystycznej UŁ,korepetytorka Chóru Uniwersytetu Łódzkiego,pianistka koncertująca w Polsce i za granicą. Zaangażowana jako wykonawca dla wielu ważnych wydarzeń naukowych, artystycznych, społecznych Łodzi i okolic np. z okazji wręczania tytułu Honoris Causa ks.Józefowi Tischnerowi. Jest wychowawcą wielu laureatów konkursów i festiwali pianistycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowych,autorka prac naukowych i badawczych na temat ręki pianisty. W roku 2017 na międzynarodowym konkursie V International Master Teacher Competition otrzymała pierwszy raz w historii konkursu Nagrodę specjalną im. Prof. Tatiany Shebanowej za specjalne predyspozycje chopinowskie oraz została laureatką drugiego miejsca w kategorii fortepianu.

Organizatorzy składają ogromne podziękowanie wykonawcom oraz publiczności za udział w tak pięknym wieczorze spędzonym w sali koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie.

Autor Szkoła Muzyczna w Głownie

  

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy