GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 26 listopada 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2020»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Miejska Biblioteka Publiczna - cykl spotkań z pisarką Moniką Sawicką

9 marca 2018 r. na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głownie, z cyklem czterech spotkań autorskich gościła w Głownie pani Monika Sawicka – pisarka, dziennikarka telewizyjna, edukatorka, animatorka.


Monika Sawicka jest autorką poczytnych powieści dla dorosłych, m.in.: „Kruchość porcelany”, „Kolejność uczuć”, „Mimo wszystko”, „Dobrze, że jesteś”, „Serwantka” oraz adresowanych do młodych czytelników: „O Kajtku Szczęściarzu”, „Zakochany Kajtek”, „Kajtuś rusza w świat”.
W pierwszym  spotkaniu  uczestniczyły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Głownie. W serdecznej, pełnej uśmiechu rozmowie autorki z najmłodszymi, pani Monika Sawicka w przystępny sposób opowiadała na czym polega praca pisarki, jak powstają książki, co stanowi inspirację do ich napisania. Podczas spotkania dzieci zapoznały się również z prawdziwą historią  powstania książek o  Kajtku szczęściarzu – głównym bohaterze- dzielnym i mądrym piesku, który istnieje naprawdę.
W następnej kolejności autorka spotkała się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 3. Uczniowie klas II-III to kolejna grupa uczestnicząca w spotkaniu z pisarką. Dzieci zapoznały się z warsztatem pracy pisarza, wzięły udział w dyskusji – gdzie mieszkają pomysły do tworzenia i czemu służy wyobraźnia. Na podstawie książki „Kajtuś rusza w świat”  rozmawiano wspólnie o odpowiedzialności za drugą istotę i jakie obowiązki bierzemy na siebie biorąc pod dach czworonoga.  W finale spotkania uczniowie mogli zakupić książki autorki i otrzymać pamiątkowy wpis.
Następnie uczniowie klasy VI SP nr 3 wzięli udział w warsztatach „Książka moich marzeń”, którym przyświecała myśl Walta Disneya „Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać”. Pisarka tłumaczyła młodym ludziom, że każdy 
z nas o czymś marzy, czegoś pragnie, do czegoś dąży, wyznacza sobie cele, nazywając je celami lub marzeniami. Podczas warsztatów uczniowie pracując w 2-osobowych grupach tworzyli własne Książki Marzeń,  wierząc ich wizualizacja sprawia, że stają się one bliższe  i bardziej realne. 
W godzinach popołudniowych na dworcu PKP pani Monika Sawicka spotkała się z dorosłymi czytelnikami swojej twórczości.  Spotkanie wpisało się w harmonogram Festiwalu "Kolej na Kobiety" zorganizowanego po raz czwarty pod Patronatem Burmistrza Głowna. Tematem przewodnim spotkania była miłość i jej odsłony. Miłość jest często pojawiającym się tematem w książkach Moniki Sawickiej, ale nigdy nie jest to tylko jeden rodzaj miłości – o tym jakie odcienie i barwy ma to uczucie, pisarka opowiadała podczas spotkania. Opowieść przytaczała na podstawie także własnych doświadczeń, które wykorzystała we własnych książkach. Podczas spotkania autorka poruszała ważne problemy – przemoc domową, alkoholizm, związki toksyczne i zagrażające życiu. To niezwykłe spotkanie z pisarką było swoistą terapią i podróżą, dostarczając uczestnikom dużej dawki refleksji, wzruszeń i uśmiechu.

Autor: MBP w Głownie

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3900

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy