GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 30 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Lokomotywą po wiedzę - realizacja projektu w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

 • -

"Lokomotywą po wiedzę" - edycja Wiosna 2018 w Głownie

Miasto Głowno zakwalifikowane zostało do uczestnictwa w projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę – edycja wiosna 2018". Tym samym znalazło się wśród 21 miast i gmin z terenu województwa łódzkiego, w których porjekt bedzie realizowany. 25 stycznia 2018 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyła się jego uroczysta inauguracja. W Głownie projekt będzie realizowany wspólnie przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Szkołę Podstawową Nr 3.

Projekt jest objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, a jego realizacja w Głownie potrwa od 12.02.2018 r. do 14.05.2018 r.                        Na stycznowej inauguracji projektu oprócz kierownictwa MOK i SP3 gościła (jako jedyna reprezentacja uczniów) 20-osobowa grupa młodzieżyz klas IV i V - adresaci  projektu, która już wtedy rozpoczęła warsztatowe działania ekologiczno-artystyczne. Pod okiem twórczyni Julity Pierzchały  młodzież  wykonała z resztek tkanin i odpadów LALKI-MOTANKI. Zarówno Marszałek Witold Stępień jak i Dyrektor ŁDK Jacek Sokalski  wspierali uczestników podczas  pracy, a nawet sami próbowali swoich sił w tworzeniu lalek "motanek".

Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Partnerami strategicznymi projektu są: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej.

Realizacja obejmuje program edukacyjny w formie warsztatów oraz udział w konkursach.  Łódzki Dom Kultury zapewnia: koordynację i opiekę merytoryczną nad całością projektu, materiały i sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć, sfinansowanie transportu grup i honorariów instruktorów prowadzących warsztaty, jak rownież działania informacyjno-promocyjne. Zarówno dla MOK Głowno, jak i SP3 w Głownie wszystkie działania są bezpłatne i ukierunkowane na stworzenie EKOLOGICZNEGO SPEKTAKLU TEATRALNEGO „ZIELONA REWOLUCJA” na podstawie własnego  scenariusza.

Uczestnicy projektu zdobęda w trakcie realizacji projektu wiedzę i umiejętności uwzględniające ekologiczny charakter pracy artystycznej. Wezma oni udział w 5 typach warsztatów, w trakcie których wykorzystane zostaną materiały z recyklingu i upcyklingu np. do wykonania kostiumów, scenografii, aranżacji wnętrz do przedstawienia teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA”. Finałem projektu będzie prezentacja interaktywnego spektaklu „ZIELONA REWOLUCJA”  w wykonaniu  uczestników projektu, z udziałem  publiczności.
 
Projekt  ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego „Lokomotywą po wiedzę” to  konkurs, który zrealizowany zostanie  w 4 kategoriach:

1. kategoria na najbardziej ekologiczny kostium do spektaklu teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA”

2. kategoria na najbardziej ekologiczną scenografię do spektaklu teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA”

3. kategoria na wykonanie ekologicznego spektaklu teatralnego „ZIELONA REWOLUCJA” (kategoria dotyczyć będzie finalnego działania)

4. kategoria na najlepszą relację z pracy podczas projektu – uczestnicy projektu będą na bieżąco umieszczać na fanpage’u Łódzkiego Domu Kultury na portalu społecznościowym Facebook, a także w lokalnych mediach relacje ze swoich działań z wykorzystaniem wykonanych na warsztatach animacji filmowych – relacja, która będzie się odznaczać najciekawszą formą artystyczną i wykaże najlepsze zrozumienie i wykorzystanie informacji o ochronie środowiska w pracy nad projektem, zdobędzie uznanie jury.                                     

Najlepsze prace w konkursie w 4 kategoriach zostaną nagrodzone za I, II, III miejsce przez Jury konkursu nagrodami rzeczowymi oraz wyróżnieniami.

Pełen program edukacyjny w ramach  projektu stanowią spotkania i warsztaty:

1. Tkanina 1: Warsztat z projektowania ubiorów i elementów scenograficznych z surowców odzyskanych (miejsce: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi/ŁDK) połączony z prezentacją nowoczesnej architektury budynków ASP w Łodzi. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z metodami konstruowania ubiorów scenicznych oraz elementów scenograficznych z materiałów odzyskanych: papieru, tektury, tkanin, włókien, butelek typu PET, plastikowych korków i zakrętek, słomek do napojów, patyczków od lodów, czasopism itd. Użyte materiały poddane zostaną fizycznemu recyclingowi.

2. Tkanina 2: Warsztat z projektowania ubiorów metodą aplikacji (miejsce: Łódzki Dom Kultury). Uczestnicy warsztatów stworzą ubiory z fragmentów tkanin, filcu, pasmanterii i dodatków krawieckich przyniesionych przez uczestników warsztatów z domu, jako „rzeczy do wyrzucenia” lub pozyskanych w sklepach z odzieżą używaną, naklejając je bądź przyszywając do tkaniny lub kartonu. Użyte materiały poddane zostaną fizycznemu upcyklingowi.

3. Warsztat ze scenografii ekologicznej – inspiracja architekturą biomorficzną (miejsce: Politechnika Łódzka, Instytut Architektury i Urbanistyki). Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z rozwiązaniami pro-środowiskowymi szczególnie dotyczącymi przestrzeni publicznych. W trakcie zajęć zostaną wykonane elementy dekoracji nawiązujące do proekologicznych rozwiązań architektonicznych m.in. z tektury. Użyte materiały poddane zostaną fizycznemu recyclingowi. 

4. Warsztat/prelekcja o idei zrównoważonego zarządzania zasobami środowiska  w Miejskim Ośrodku Kultury lub w Szkole w Głownie. Na warsztatach/prelekcjach ich uczestnicy dowiedzą się od praktyków zaangażowanych od lat w działania proekologiczne o wszystkich najważniejszych aspektach ochrony środowiska. Dzieci i opiekunowie uczestniczący w projekcie będą miały zadanie by zaprosić na warsztat/prelekcję jak najwięcej osób: rodziców, dziadów kolegów i koleżanki ze szkoły. Wykład/prelekcja stanie się wtedy wydarzeniem lokalnym. 
5. Warsztat aktorsko-teatralny w Miejskim Ośrodku Kultury lub Szkole w Głownie Warsztaty aktorsko-teatralne ukierunkowane na odegranie ról w spektaklu „ZIELONA REWOLUCJA” będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Efektem finalnym wszystkich warsztatów będzie Spektakl teatralny „ ZIELONA REWOLUCJA”.     

                                                                                                                                    
Autor: MOK Głowno

Zdjecia: ŁDK

https://www.facebook.com/pg/Lokomotywą-po-wiedzę-1253109404809343/photos/?tab=album&album_id=1531843936935887

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.