GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 marca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 dzień: 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 dzień: 28 29 30 31
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Spotkanie noworoczne Burmistrza Głowna

W czwartek 25 stycznia 2018 r. wzorem lat ubiegłych odbyło się spotkanie noworoczne Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń i organizacji, jednostek miejskich, instytucji i służb mundurowych, przedstawicieli gminy Głowno, lokalnego biznesu angażującego się w działalność na rzecz miasta, z emerytowanymi pracownikami samorządowymi oraz zasłużonymi dla Głowna.

Na zaproszenie Burmistrza Głowna odpowiedziało i na uroczystość zorganizowaną tradycyjnie już w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Dworskiej 4 przybyło kilkudziesięciu gości, wśród nich: przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych, gminy Głowno, miasta Zgierza, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Głownie Magdalena Szajder oraz Radni Rady Miejskiej w Głownie, zasłużeni i honorowi obywatele miasta Głowna, przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji i instytucji działających na terenie naszego miasta, dyrektorzy szkół i przedszkoli, kadra kierownicza Urzędu Miejskiego oraz miejskich jednostek organizacyjnych, a także emerytowani pracownicy samorządowi.
Spotkanie było okazją do podsumowania działalności głowieńskiego samorządu w roku 2017, a ta zaowocowała m.in. realizacją nowej infrastruktury rekreacyjnej nad zalewem Mrożyczka, pozyskaniem śródków unijnych na budowę dróg w ramach programu modernizacji drog dojazdowych do pól, jak również adaptacją dawnego Pałacu Jabońskich na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy i gruntownym remontem budynku Urzędu Miejsiego przy ul. Dworskiej 4. 


Podczas okolicznościowych wystąpień podkreślano, że Głowno od kilku lat bardzo się zmienia i staje się atrakcyjnym rekreacyjnie miastem. Burmistrz Grzegorz Janeczek podkreślał, jak ważna dla powodzenia zamierzeń i planów, jest dobra współpraca samorządów różnych szczebli oraz pomoc tych, którzy wspierają miejskie inicjatywy i działania na rzecz miasta. 


Burmistrz Głowna podziękował za ubiegłoroczną współpracę służbom stojącym na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Pisemne podziękowania za włączenie się w organizację i zabezpieczenie cyklicznych imprez promocyjnych miasta Głowna w 2017 r. oraz za tworzenie dobrego klimatu współpracy i za wspieranie dotychczasowych działań promocyjnych łączących wielopokoleniową rekreację rodzinną z edukacją i profilaktyką odebrali z rąk Burmistrza Grzegorza Janeczka: Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu Zbigniew Grzelak, Dowódca JRG Stryków Bartłomiej Tomczuk, Komendant KP Głowno Bogusław Gorący oraz Prezes OSP Głowno Andrzej Ruciński. W tym samym dniu podczas rocznej narady w KPP w Zgierzu takie podziękowania Burmistrz Głowna przekazał również na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu Roberta Śniecikowskiego. 
Tak, jak w latach ubiegłych uczestnicy spotkania wznieśli noworoczny toast. Nie zabrakło również tradycyjnego już, noworocznego tortu. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1762

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.