GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 lutego 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«luty 2018»
P W Ś C P S N
dzień: 1 dzień: 2 3 4
dzień: 5 dzień: 6 dzień: 7 dzień: 8 dzień: 9 10 dzień: 11
12 13 14 15 16 17 18
19 dzień: 20 21 22 23 24 dzień: 25
26 27 28
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Odpowiedzi Burmistrza na zadane pytania - rok 2018

Pytanie: Witam, mam pytanie odnośnie prac jakie były wykonane kilka dni temu na ulicy Dębowej, a dokładnie chodzi o montaż kanalizacji na tej ulicy. Miasto kanalizuje ulicę, na której jest jeden dom. Dlaczego tak się dzieje? Na ulicy Żołędziowej byli chętni do przyłączenia się do kanalizacji, a odpowiedź były taka, że miasto nie ma pieniędzy. Wiem, że kanalizacja na ulicy Dębowej odbyła się tylko i wyłącznie dla jednej działki - bo kolega, bo ma znajomości? A może coś więcej? Byłem w wodociągach z tym samym pytaniem, ale nie uzyskałem "normalnej" odpowiedzi, tylko, że miasto kanalizuje ulicę - ulicę na której jest 1 dom. Tak czy inaczej sprawy nie zostawię w ten sposób, ponieważ jest to ewidentna niegospodarność, tylko nie wiem kto na to zezwolił. 

Odp. Burmistrza: Szanowny Panie, najpierw istotne wyjaśnienie:
Opisana przez Pana inwestycja nie jest inwestycją miejską, czyli nie jest finansowana z budżetu miejskiego, a z budżetu spółki jaką jest Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. To są dwa odrębne budżety. Wszakże, aby MZWiK mógł przeprowadzić jakiekolwiek prace i zadania, muszą one być zatwierdzone przez Radę Miejską i taka aprobata była wyrażona w Uchwale nr 341 z dnia 22 listopada 2017 r. w sprawie przyjęcia zmiany "Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2017 – 2021", realizowanego przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Głownie. Link do tego dokumentu tutaj

Z informacji przekazanych przez Spółkę wynika, że kanalizacja w ul. Dębowej, a nie w ul. Żołędziowej, była wykonywana tylko dlatego, że Spółka była w posiadaniu projektu budowlanego budowy kanalizacji ul. Dębowej, a żadnego projektu dotyczącego ul. Żołędziowej nie ma. Doszukiwanie się przez Pana innych przyczyn, jest więc nieuzasadnione i niepotrzebne. 

 

2018.01.16.


 

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 54

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.