GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 10 grudnia 2018

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2018»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2
3 4 5 6 7 8 dzień: 9
10 dzień: 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Odpowiedzi Burmistrza na zadane pytania - rok 2018

Pytanie: Witam, mam pytanie odnośnie prac jakie były wykonane kilka dni temu na ulicy Dębowej, a dokładnie chodzi o montaż kanalizacji na tej ulicy. Miasto kanalizuje ulicę, na której jest jeden dom. Dlaczego tak się dzieje? Na ulicy Żołędziowej byli chętni do przyłączenia się do kanalizacji, a odpowiedź były taka, że miasto nie ma pieniędzy. Wiem, że kanalizacja na ulicy Dębowej odbyła się tylko i wyłącznie dla jednej działki - bo kolega, bo ma znajomości? A może coś więcej? Byłem w wodociągach z tym samym pytaniem, ale nie uzyskałem "normalnej" odpowiedzi, tylko, że miasto kanalizuje ulicę - ulicę na której jest 1 dom. Tak czy inaczej sprawy nie zostawię w ten sposób, ponieważ jest to ewidentna niegospodarność, tylko nie wiem kto na to zezwolił. 

Odp. Burmistrza: Szanowny Panie, najpierw istotne wyjaśnienie:
Opisana przez Pana inwestycja nie jest inwestycją miejską, czyli nie jest finansowana z budżetu miejskiego, a z budżetu spółki jaką jest Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji. To są dwa odrębne budżety. Wszakże, aby MZWiK mógł przeprowadzić jakiekolwiek prace i zadania, muszą one być zatwierdzone przez Radę Miejską i taka aprobata była wyrażona w Uchwale nr 341 z dnia 22 listopada 2017 r. w sprawie przyjęcia zmiany "Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2017 – 2021", realizowanego przez Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. z siedzibą w Głownie. Link do tego dokumentu tutaj

Z informacji przekazanych przez Spółkę wynika, że kanalizacja w ul. Dębowej, a nie w ul. Żołędziowej, była wykonywana tylko dlatego, że Spółka była w posiadaniu projektu budowlanego budowy kanalizacji ul. Dębowej, a żadnego projektu dotyczącego ul. Żołędziowej nie ma. Doszukiwanie się przez Pana innych przyczyn, jest więc nieuzasadnione i niepotrzebne. 

 

2018.01.16.


 

 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1018

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.