GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 marca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 dzień: 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 dzień: 28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.

Treść strony

Stal Głowno - Siatkarki znowu zwyciężają

16 grudnia 2017 r. w hali sportowej nr 205 w Łodzi w ramach IX kolejki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki został rozegrany mecz Stali Głowno z Liceum Ogólnokształcącym nr 47 z Łodzi. Tym razem głownianki rozegrały mecz z czwartym w tabeli zespołem i mimo drobnych problemów kadrowych zdobyły kolejne cztery punkty, co umacnia je na pozycji lidera.

W meczu tym zaprezentowały się zmienniczki Stali: Katarzyna Lis - przyjmująca oraz Daria Stępniewska - rozgrywająca. Dziewczyny pomimo małego jeszcze doświadczenia w grze, zaprezentowały się bardzo dobrze i w dużej mierze przyczyniły się do zwycięstwa.

Pierwszy set siatkarki Stali rozegrały koncertowo. Od początku było widać ich duże skupienie i zaangażowanie - nie popełniały zbyt wiele błędów, skutecznie grały w przyjęciu i pewnie kończyły ataki. W rezultacie wygrały pierwszego seta 25:8.

Drugi set to bardzo nierówna gra głownianek. Rozluźnienie w ich drużynie przełożyło się na straty piłek. Większość seta gra toczyła się punkt za punkt, lecz końcowa mobilizacja dziewczyn pozwoliła im odnieść zwycięstwo 25:22.

W trzecim secie siatkarki Stali wróciły do swojej gry na wysokim poziomie i nie dały zawodniczkom cienia nadziei na wygraną. Agresywna zagrywka i efektywne ataki pozwoliły na wypracowanie dużej przewagi, której Stalówki już nie wypuściły. Set zakończył się przytłaczającą przewagą głownianek 25:6.

To był ostatni mecz przed blisko miesięczną przerwą. Kolejny mecz głownianki rozegrają dopiero 13 stycznia 2018 r. z zespołem Dzikusów II. Przed świętami dziewczęta kończą rywalizację na pierwszej pozycji w tabeli z 5 punktami przewagi nad Delią Cosmetics, która zajmuje drugie miejsce.

Stal zagrała w składzie:
Dominika Hemka – przyjmująca - kapitan
Zuzanna Janicka – atakująca
Karolina Bartoszuk – libero
Anna Krzeszewska – środkowa
Izabela Oszczepalska – środkowa
Daria Stępniewska – rozgrywająca
Katarzyna Lis – przyjmująca

Trener – Sylwester Jasiński

TABELA PO IX KOLEJCE

1.STAL GŁOWNO - 34 pkt
2.Delia Cosmetics Łódź - 29 pkt
3.Dzikusy II Łódź - 22 pkt
4.47 LO Łódź - 16 pkt
5.ZSO nr8 Łódź - 4 pkt
6.UKS Wiśniowa Góra - 3 pkt

Autor: KS Stal Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1866

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.