GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 lipca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Głowno w programie Mieszkanie Plus z KZN

W piątek, 1 grudnia 2017 r. Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek podpisał w imieniu Gminy Miasta Głowno list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości (KZN) oraz Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa, w sprawie przystąpienia do wspólnego przedsięwzięcia, którego celem jest budowa w Głownie mieszkań komunalnych. Porozumienie otwiera drogę do powstania w naszym mieście 41 mieszkań.
Uroczyste podpisanie listu odbyło się w trakcie konferencji dotyczącej możliwości realizacji programu Mieszkanie Plus przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości. KZN reprezentował pełnomocnik Pan Tomasz Tomala, zaś stronę rządową -  pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. W wydarzeniu tym wziął udział również wojewoda łódzki Zbigniew Rau.
Krajowy Zasób Nieruchomości to tzw. „bank ziemi”, który gromadzi, zarządza i gospodaruje nieruchomościami i dokonuje inwestycji podnoszących wartość tych nieruchomości. Więcej na ten temat na http://mib.gov.pl/2-kzn.htm   oraz  na http://mib.gov.pl/files/0/1797941/informacja.pdf

 
Budowa mieszkań komunalnych w partnerstwie z Krajowym Zasobem Nieruchomości jest najnowszym rozwiązaniem prawnym w tym temacie, opartym na ustawie z dnia 20 lipca 2017 r. o krajowym Zasobie Nieruchomości (weszła ona w życie 11 września 2017 r.), z którego Gmina Miasta Głowno postanowiła skorzystać. 


Zadaniem KRN jest zwiększenie dostępności mieszkań i kształtowanie stabilnych ram finansowania budownictwa mieszkaniowego, natomiast Gmina Miasta Głowno posiada nieruchomość, która takim celom tj. budowie budynku wielorodzinnego może służyć. Połączenie tych sił i potencjału wydaje się korzystane dla Głowna, którego podstawowym problemem – i nie jest ono w tym odosobnione – jest brak wystarczających środków na finansowanie budownictwa komunalnego. 
Wskazaną przez Gminę Miasta Głowno nieruchomością, na której budynek z mieszkaniami komunalnymi miałby powstać, są dwie działki o łącznej powierzchni 0,3981 ha, położone przy ul. Łódzkiej 7 oraz ul. gen. Józefa Bema 15, stanowiące własność Gminy Miasta Głowno. 
Najbliższym krokiem będzie powołanie zespołu roboczego złożonego z przedstawicieli Gminy Miasta Głowno i KZN.
W porozumieniu określono, iż intencją stron jest, by w najpóźniej w ciągu 180 dni od podpisania listu intencyjnego strony zawarły umowę inwestycyjną. To zadaniem zespołu roboczego będzie uzgodnienie szczegółowych zasad przedsięwzięcia oraz przygotowanie treści umowy inwestycyjnej. 
Program jest nowością. Głowno jako pierwsze w województwie skorzystało z takiej jego formy. Zakłada on, że rozdział mieszkań obędzie się na zasadach określonych i kontrolowanych przez KZN.  
Przystępując do programu Miasto Głowno próbuje znaleźć formułę, która pozwoli mieszkańcom na pozyskanie tańszych mieszkań. Założenie programu jest bowiem takie, że 80% inwestycji mają stanowić mieszkania. Z tych 80% aż 70% stanowić mają mieszkania komunalne z tzw. czynszem normowanym. Pozostałe inwestor będzie mógł rozdysponować komercyjnie. Aktualnie  czynsz regulowany obowiązujący na terenie województwa łódzkiego to 10,42 zł/m2 – z opcją docelowego wykupu mieszkania i 7,29 zł/m2 – bez opcji docelowego wykupu mieszkania. 
Mieszkanie Plus w formule partnerstwa z Krajowym Zasobem Nieruchomości może być zatem atrakcyjną ofertą najmu o czynszu normowanym (maksymalny je ustalony dla danej lokalizacji przez rozporządzenie rządu). Takie mieszkanie będzie można docelowo wykupić, albo tylko długoterminowo wynajmować. 

Do końca listopada KZN podpisał 40 porozumień z samorządami umożliwiających powstanie 3000 mieszkań. Największą liczbę mieszkań przewiduje porozumienie z Legnicą (665), Kielcami (155), Kuźnią Raciborską (150), Świnoujściem (130), Łomżą (115) i Zieloną Górą (100). Samorządy, które zadeklarowały od kilkunastu do kilkudziesięciu mieszkań w programie Mieszkanie Plus z KZN to: Barwice, Białogard, Biały Bór, Chojna, Choszczno, Darłowo, Drawsko Pomorskie, Goleniów, Gościno, Hajnówka, Jaworzyna Śląska, Kalisz Pomorski, Kudowa Zdrój, Mirosławiec, Myślibórz, Pcim, Pełczyce, Pieńsk, Polanów, Połczyn Zdrój, Radwanice, Skawina, Sławno, Stepnica, Strzelin, Suchań, Szerzyny, Trzebnica, Tychowo, Ujsoły, Walim, Węgorzyno, Zakliczyn i Zgorzelec. 

Na ten temat również na: 

https://www.radiolodz.pl/posts/40421-glowno-przystapi-do-programu-mieszkanie

https://lodz.tvp.pl/35038101/podpisanie-listow-o-wspolpracy-w-ramach-programu-mieszkanie-plus

http://www.lodzkie.eu/page/125,aktualnosci.html?id=6849

źródło: http://www.lodzkie.eu/page/125,aktualnosci.html?id=6849

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 802

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.