GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 24 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2017 | 
 • Dwie sesje nadzwyczajne jednego dnia | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Dwie sesje nadzwyczajne w jednym dniu

O 9.30 – sprawy budżetowe


Brak kworum, z powodu którego nie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie w dniu 24 października 2017 r. uniemożliwił wówczas podjęcie dwóch ważnych dla finansów miasta uchwał budżetowych. Jeszcze w tym samym dniu Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek zwrócił się o zwołanie w tej sprawie kolejnej sesji nadzwyczajnej w dniu 30 października 2017 r. Tym razem sesja się odbyła (o godz. 9.30), a wzięło w niej udział 11 spośród 15 radnych.  


Pierwotny porządek obrad na wniosek burmistrza został rozszerzony o dodatkową uchwalę budżetową, na mocy której do budżetu Miasta Głowna na rok 2017 włączone zostały dotacje dla SP1 i SP3 (po 14.000 zł) pozyskane w ramach programu „Aktywna tablica”. 


Jednogłośnie – 11 głosami poparcia - Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie pilnych zmian
w budżecie na rok 2017. Przypomnijmy, że  były one wynikiem: 


- podpisania aneksu do umowy z PFRON o dofinansowanie zadania pod nazwą „Adaptacja nieruchomości położonej w Głownie przy ul. Łowickiej 74 na potrzeby Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej”. Dzięki staraniom burmistrza do pozyskanych pierwotnie przez miasto 350 tys. zł udało się uzyskać dodatkowo 113 tys. zł czyli razem 463 tys. zł;


- podpisania umowy o dofinansowanie ze środków UE na zadanie pod nazwą „Budowa stacji obsługi tankowania lub ładowania transportu zbiorowego oraz na zakup nowych autobusów hybrydowych lub autobusów elektrycznych w Głownie” w kwocie 3.097.943,55 zł;


- podpisania umowy ze środków UE na zadanie pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie miasta Głowna”;


- oszczędności po realizacji inwestycji oraz braku możliwości realizacji inwestycji co skutkowało pomniejszeniem wydatków na: budowę ul. Tuwima (170.000 zł), budowę ul. Limanowskiego wraz z budowa chodników i zjazdów do posesji (14.000 zł), budowę ul. Wąskiej wraz  z dodatkowymi miejscami parkingowymi (210.000 zł) – ze stanem  realizacji wszystkich tegorocznych  inwestycji w Głownie można zapoznać się tutaj


- zwiększenia wydatków na nowe zadanie inwestycyjne pod nazwą „Budowa ogrodzenia parku linowego” (80.000 zł);


- zmniejszenia przychodów w roku 2017 o kwotę planowanego kredytu – deficyt bowiem w całości sfinansowany został wolnymi środkami. 


Następstwem ww. zmian było również uaktualnienie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Głowna na lata 2017-2025. 


O 10.00 – głosowanie nad wnioskiem w sprawie skargi
 na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego.

Tego samego dnia na godzinę 10.00 zwołana została kolejna sesja nadzwyczajna w celu podjęcia uchwały w sprawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego z dnia 11 września 2017 r. stwierdzające wygaśnięcie Mandatu Burmistrza Głowna Pana Grzegorza Janeczka.


Została ona zwołana na wniosek grupy radnych (P. Milczarka, M. Furgi, G. Orasia i Beaty Wszołek-Lewandowskiej). Przed głosowaniem projektu uchwały w sprawie  wniesienia  przez Radę Miejską skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego z dnia 11 września 2017 r. stwierdzające wygaśnięcie Mandatu Burmistrza Głowna Pana Grzegorza Janeczka i udzielenie pełnomocnictwa radcy prawnemu Łukaszowi Piętakowi do wniesienia tej skargi i reprezentowania Rady Miejskiej w Głownie przed sądami administracyjnymi w obu instancjach w postępowaniu wywołanym tą skargą, autor ww. projektu uchwały – radny Przemysław Milczarek podkreślał, że projekt ten dotyczy działalności Rady Miejskiej, a nie tylko sprawy Burmistrza Głowna. Był on wyrazem sprzeciwu wobec podejmowania decyzji za i wbrew Radzie Miejskiej oraz wobec naruszania zasad samorządności. 
Projekt uchwały w głosowaniu zyskał poparcie 5 radnych, przeciwko zagłosowało 6 radnych, żaden radny nie wstrzymał się od głosu. W związku z powyższym uchwała nie została podjęta co oznacza, że Rada Miejska w Głownie skargi na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego nie wniesie. 
Nie zmienia to jednak faktu, że Burmistrz Grzegorz Janeczek taka skargę we własnym imieniu już złożył i będzie dochodził swych racji przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.  

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.