GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 17 grudnia 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«grudzień 2017»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2 dzień: 3
4 dzień: 5 6 7 8 9 dzień: 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Sesja nadzwyczajna nie odbyła się

Z uwagi na brak wymaganego kworum w dniu 24 października 2017 r. nie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie zwołana na wniosek grupy radnych (M. Furga, B. Wszołek - Lewandowska, P. Milczarek, G. Oraś) w celu podjęcia uchwały w sprawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego z dnia 11 września 2017 r. stwierdzające wygaśnięcie Mandatu Burmistrza Głowna Pana Grzegorza Janeczka i udzielenie pełnomocnictwa radcy prawnemu Łukaszowi Piętakowi do wniesienia tej skargi i reprezentowania Rady Miejskiej w Głownie przed sądami administracyjnymi w obu instancjach w postępowaniu wywołanym tą skargą.


Dodatkowo pismem z dnia 19.10.2017 r. skierowanym do Rady Miejskiej  w Głownie Burmistrz Grzegorz Janeczek prosił o włączenie do porządku obrad sesji nadzwyczajnej dwóch projektów uchwał finansowych. Jedna z nich dotyczyła pilnych zmian w budżecie na rok 2017, druga zaś – zaktualizowania wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miasta Głowno na lata 2017-2025. Konieczność dokonania zmian w budżecie miejskim na rok 2017 jest wynikiem: 


- podpisania aneksu do umowy z PFRON o dofinansowanie zadania pod nazwą „Adaptacja nieruchomości położonej w Głownie przy ul. Łowickiej 74 na potrzeby Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej”. Aneks ten zwiększa pierwotną kwotę dofinansowania PFRON o 113.000 zł do łącznej kwoty 463 tys. zł;


- podpisania umowy o dofinansowanie ze środków UE na zadanie pod nazwą „Budowa stacji obsługi tankowania lub ładowania transportu zbiorowego oraz na zakup nowych autobusów hybrydowych lub autobusów elektrycznych w Głownie” w kwocie 3.097.943,55 zł;
- podpisania umowy ze środków UE na zadanie pod nazwą „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie miasta Głowna”;


- oszczędności po realizacji inwestycji oraz braku możliwości realizacji inwestycji co skutkowało pomniejszeniem wydatków na: budowę ul. Tuwima (170.000 zł), budowę ul. Limanowskiego wraz z budowa chodników i zjazdów do posesji (14.000 zł), budowę ul. Wąskiej wraz  z dodatkowymi miejscami parkingowymi (210.000 zł) – ze stanem  realizacji wszystkich tegorocznych  inwestycji w Głownie można zapoznać się tutaj;


- zwiększenia wydatków na nowe zadanie inwestycyjne pod nazwą „Budowa ogrodzenia parku linowego” (80.000 zł);


- zmniejszenia przychodów w roku 2017 o kwotę planowanego kredytu – deficyt bowiem w całości sfinansowany został wolnymi środkami. 


Decyzje te jednak zapaść 24.10.2017 r. na sesji nie mogły, bo do niej ostatecznie nie doszło. Na obrady przybyło jedynie pięcioro radnych – wśród nich Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Głownie Krzysztof Parol. Bez wymaganego kworum (8 radnych) sesja odbyć się nie mogła. 
Zgodnie ze Statutem Miasta Głowna należało odczekać 1 godzinę, by przewodniczący obradom mógł podjąć zgodne z przepisami decyzje (otworzyć sesję bądź też stwierdzić niemożność zwołania sesji).

W trakcie oczekiwania, w nieformalnej dyskusji w związku z pojawiającymi się wśród niektórych radnych opinii, że jeśli Rada Miejska zaskarży zarządzenie Wojewody, to Wojewoda może rozwiązać Radę, burmistrz wskazał, że nie Wojewoda, a jedynie Sejm RP może dokonać takiego ruchu.  


Z uwagi na wagę projektów uchwał finansowych Burmistrz Głowna zapowiedział niezwłoczny wniosek o ponowne zwołanie sesji nadzwyczajnej celem ich poddania pod obrady rady. Jednocześnie Burmistrz poprosił, by – wobec zaistniałej sytuacji – na kolejnej nie łączyć ważnych dla miasta decyzji budżetowych z projektem uchwały w sprawie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na zarządzenie zastępcze Wojewody Łódzkiego z dnia 11 września 2017 r. 
Burmistrz zwrócił się o zwołanie sesji w sprawach budżetowych na poniedziałek, 30 października 2017 r. 
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 343

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.