GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 sierpnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 dzień: 4
5 6 7 8 9 10 dzień: 11
12 13 14 15 16 17 dzień: 18
19 20 21 22 23 dzień: 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

II edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna na rok 2018 – weryfikacja formalna projektów zakończona

Zakończył się etap weryfikacji formalnej projektów zgłoszonych w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna na rok 2018. 
W wymaganym terminie złożono 18 wniosków, z których 11 spełniło wymogi formalne Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna. 7 wniosków odrzucono, w tym  autorom 5 z nich przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu ds Budżetu Obywatelskiego do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty otrzymania informacji o ocenie. 

Projekty pozytywnie zweryfikowane 
przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna na 2018 rok

1. Upiększamy nasze miasto - MURALE W GŁOWNIE
2. Siłownia plenerowa Sikorskiego
3. Strefa relaksu na terenie przyległym do zalewu Mrożyczka (ul. Plażowa/ul. Morska)
4. Siłownia fizyczno-umysłowa
5. „Mrożyczka Beach Party"-  zapraszają DJ Rzepka i DJ Norek
6. Wielofunkcyjny plac sportowo - edukacyjny przy SP Nr 3 w Głownie
7. „Bezpieczne Głowno"- zakup profesjonalnego sprzętu dla OSP w Głownie
8. PLAC ZABAW DLA DZIECI I DOROSŁYCH „CHWILA WYTCHNIENIA"
9. Park fitness z wieżą kalisteniczną „Cebertowicz" ul. Kopernika
10. Ogródek dydaktyczno-rekreacyjny „ADAŚ"
11. „Głowno dla Niepodległej" -  cykl wydarzeń upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości


Projekty odrzucone przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna
na 2018 rok wraz z uzasadnieniem

1. Głowno Miastem Rowerzystów - trasy rowerowe, edukacja rowerzystów, bezpieczeństwo na drodze - projekt został odrzucony z uwagi na niedostarczenie w regulaminowym terminie 7 dni  informacji o lokalizacji zadania.
2. Budowa chodnika na ul. Słowackiego - projekt został odrzucony z uwagi na koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł (na koszt ten składa się budowa nowego chodnika, wjazdów do posesji oraz wymiana krawężników - remont chodnika powinien być wykonany po obu stronach ulicy. Realizacja zadania w formie zaproponowanej przez wnioskodawcę tj. tylko po jednej stronie ulicy, może spowodować zarzut dyskryminacji części mieszkańców, których posesje położone są po stronie nieujętej we wniosku). Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty jej otrzymania.
3. Plaża Huta Józefów - projekt został odrzucony z uwagi na niedostarczenie w regulaminowym terminie 7 dni zgody zarządcy terenu na lokalizację zadania.
4. Budowa chodnika ulicy Plażowej - projekt został odrzucony z uwagi na koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł.  Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty jej otrzymania.
5. Mobilna scena ZHP Głowno, zakup sceny, urządzeń towarzyszących, wyposażenia imprez plenerowych wraz z przekazaniem do wykorzystania Hufcowi ZHP Głowno  - projekt został odrzucony z uwagi na rzeczywisty koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł. Tytułem wyjaśnienia, Gmina Miasta Głowno posiada nagłośnienie wskazane przez wnioskodawcę oraz zaplecze techniczne w postaci 100 krzeseł ogrodowych i 10 stołów (dysponuje nimi MOK Głowno, a korzystają z niego nieodpłatnie chętne stowarzyszenia w ramach współpracy z MOK). Ponadto w 2018 r. Gmina Miasta Głowno zaplanowała już zakup namiotu eventowo-promocyjnego, a na terenie  zalewu „Mrożyczka” dostępna jest altana taneczo-koncertowa, z której mogą korzystać bezpłatnie organizacje i stowarzyszenia w celu organizacji rozmaitych nieodpłatnych wydarzeń i imprez dla mieszkańców Głowna – w ramach współpracy z MZK Głowno, który jest administratorem tego terenu. Z treści złożonego wniosku wynika ponadto, iż zakupiony sprzęt i urządzenia miałyby być wykorzystywane przez Hufiec ZHP, tymczasem zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego (§2 ust.4), efekt realizacji zadania tj. ewentualnie zakupiony sprzęt, winien być dostępny dla ogółu mieszkańców Głowna. Oznacza to, że zakupiony z budżetu miejskiego sprzęt i urządzenia stanowią własność Gminy Miasta Głowna, a korzystać z tego sprzętu i urządzeń powinien nie tylko Hufiec ZHP, ale każde stowarzyszenie, organizacja czy też grupa inicjatywna, która będzie organizatorem jakiegokolwiek nieodpłatnego wydarzenia/imprezy na rzecz mieszkańców. Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od  daty jej otrzymania.
6. Lodowisko i wypożyczalnia łyżew - projekt został odrzucony z uwagi na rzeczywisty koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł. Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty jej otrzymania.
7. Kino w MOK - projekt został odrzucony z uwagi na rzeczywisty koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł. Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty jej otrzymania.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3004

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.