GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 1 sierpnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2017 | 
 • II edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna na rok 2018 – weryfikacja formalna projektów zakończona | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«sierpień 2021»
P W Ś C P S N
dzień: 1
2 3 4 5 6 7 dzień: 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 dzień: 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

II edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna na rok 2018 – weryfikacja formalna projektów zakończona

Zakończył się etap weryfikacji formalnej projektów zgłoszonych w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna na rok 2018. 
W wymaganym terminie złożono 18 wniosków, z których 11 spełniło wymogi formalne Regulaminu Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna. 7 wniosków odrzucono, w tym  autorom 5 z nich przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu ds Budżetu Obywatelskiego do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty otrzymania informacji o ocenie. 

Projekty pozytywnie zweryfikowane 
przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna na 2018 rok

1. Upiększamy nasze miasto - MURALE W GŁOWNIE
2. Siłownia plenerowa Sikorskiego
3. Strefa relaksu na terenie przyległym do zalewu Mrożyczka (ul. Plażowa/ul. Morska)
4. Siłownia fizyczno-umysłowa
5. „Mrożyczka Beach Party"-  zapraszają DJ Rzepka i DJ Norek
6. Wielofunkcyjny plac sportowo - edukacyjny przy SP Nr 3 w Głownie
7. „Bezpieczne Głowno"- zakup profesjonalnego sprzętu dla OSP w Głownie
8. PLAC ZABAW DLA DZIECI I DOROSŁYCH „CHWILA WYTCHNIENIA"
9. Park fitness z wieżą kalisteniczną „Cebertowicz" ul. Kopernika
10. Ogródek dydaktyczno-rekreacyjny „ADAŚ"
11. „Głowno dla Niepodległej" -  cykl wydarzeń upamiętniających 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości


Projekty odrzucone przez Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego Miasta Głowna
na 2018 rok wraz z uzasadnieniem

1. Głowno Miastem Rowerzystów - trasy rowerowe, edukacja rowerzystów, bezpieczeństwo na drodze - projekt został odrzucony z uwagi na niedostarczenie w regulaminowym terminie 7 dni  informacji o lokalizacji zadania.
2. Budowa chodnika na ul. Słowackiego - projekt został odrzucony z uwagi na koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł (na koszt ten składa się budowa nowego chodnika, wjazdów do posesji oraz wymiana krawężników - remont chodnika powinien być wykonany po obu stronach ulicy. Realizacja zadania w formie zaproponowanej przez wnioskodawcę tj. tylko po jednej stronie ulicy, może spowodować zarzut dyskryminacji części mieszkańców, których posesje położone są po stronie nieujętej we wniosku). Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty jej otrzymania.
3. Plaża Huta Józefów - projekt został odrzucony z uwagi na niedostarczenie w regulaminowym terminie 7 dni zgody zarządcy terenu na lokalizację zadania.
4. Budowa chodnika ulicy Plażowej - projekt został odrzucony z uwagi na koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł.  Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty jej otrzymania.
5. Mobilna scena ZHP Głowno, zakup sceny, urządzeń towarzyszących, wyposażenia imprez plenerowych wraz z przekazaniem do wykorzystania Hufcowi ZHP Głowno  - projekt został odrzucony z uwagi na rzeczywisty koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł. Tytułem wyjaśnienia, Gmina Miasta Głowno posiada nagłośnienie wskazane przez wnioskodawcę oraz zaplecze techniczne w postaci 100 krzeseł ogrodowych i 10 stołów (dysponuje nimi MOK Głowno, a korzystają z niego nieodpłatnie chętne stowarzyszenia w ramach współpracy z MOK). Ponadto w 2018 r. Gmina Miasta Głowno zaplanowała już zakup namiotu eventowo-promocyjnego, a na terenie  zalewu „Mrożyczka” dostępna jest altana taneczo-koncertowa, z której mogą korzystać bezpłatnie organizacje i stowarzyszenia w celu organizacji rozmaitych nieodpłatnych wydarzeń i imprez dla mieszkańców Głowna – w ramach współpracy z MZK Głowno, który jest administratorem tego terenu. Z treści złożonego wniosku wynika ponadto, iż zakupiony sprzęt i urządzenia miałyby być wykorzystywane przez Hufiec ZHP, tymczasem zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego (§2 ust.4), efekt realizacji zadania tj. ewentualnie zakupiony sprzęt, winien być dostępny dla ogółu mieszkańców Głowna. Oznacza to, że zakupiony z budżetu miejskiego sprzęt i urządzenia stanowią własność Gminy Miasta Głowna, a korzystać z tego sprzętu i urządzeń powinien nie tylko Hufiec ZHP, ale każde stowarzyszenie, organizacja czy też grupa inicjatywna, która będzie organizatorem jakiegokolwiek nieodpłatnego wydarzenia/imprezy na rzecz mieszkańców. Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od  daty jej otrzymania.
6. Lodowisko i wypożyczalnia łyżew - projekt został odrzucony z uwagi na rzeczywisty koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł. Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty jej otrzymania.
7. Kino w MOK - projekt został odrzucony z uwagi na rzeczywisty koszt realizacji przewyższający kwotę 50 000 zł. Wnioskodawcy przysługuje odwołanie od decyzji Zespołu do Burmistrza Głowna w terminie 5 dni od daty jej otrzymania.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.