GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 30 lipca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

X Artystyczne Spotkania Seniorów "Czar Jesieni"

W sobotę, 9 września 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyła się X już edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni”.

Ideą tego konkursu jest prezentowanie seniorów, jako aktywnych twórczo, pełnych pasji i wigoru ludzi. Patronują mu Burmistrza Głowna i Starosta Zgierski.

Do udziału w spotkaniach zgłosili się w tym roku seniorzy działający w: zespołach wokalnych, śpiewaczych, tanecznych, instrumentalno - wokalnych, kapelach ludowych, kabaretach  oraz innych  formacjach artystycznych. Wystąpiło 30 zespołów m.in.: z Radomska, Pabianic, Krośniewic, Łowicza, Zdun, Brzezin, Kutna, Rzgowa, Brójec, Nieborowa, Andrespola, Zduńskiej Woli,  Skierniewic, Koluszek, Rawy Mazowieckiej, Łasku, Głowna czy Bedlna.

Głowno reprezentowały zespoły: Związku Nauczycielstwa Polskiego - "Słoneczny Krąg"  oraz Miejskiego Ośrodka Kultury - "Głownianki". W jubileuszowej edycji Czaru Jesieni zaprezentowali się także członkowie Chóru Męskiego z niemieckiej gminy Remptendorf, którzy przyjechali do Głowna w ramach rewizyty partnerskich miast.  

Oprócz 30 zespołów na scenie zaprezentowało się 16 solistów, 6 duetów oraz 8 gawędziarzy. Wpłynęło też 18 wierszy na konkurs literacki.
Występy oceniło jury w składzie: Piotr Sędkowski - aktor i muzyk, Zofia Boniakiewicz -skrzypaczka oraz Piotr Jabkowski - perkusista.  
W 10. edycji Czaru Jesieni najlepszymi zespołami okazały się: zespoły Ksinzoki z Łowicza, Ladies Dance ze Zduńskiej Woli oraz Chor Męski z Rempterdorf – Chór Męski. Otrzymały one równorzedne pierwsze miejsca. Trzy drugie miejsca wyśpiewały zespoły: Brzezinianki z Brzezin, Zorza z Koluszek oraz Big Band z Wiśniowej Góry. Trzecie równorzędne miejsca zajęły zespoły: Tęcza z Wiśniowej Góry, Złota Jesień z Koluszek oraz grupa Akordeonistów z Andrespola. Wyróżnieniami jurorzy  nagrodzili  aż dziewięć grup, wśród nich: chór Słoneczny Krąg z Głowna i kabaret  Magia ze Skierniewic oraz zespoły Złota Jesień z Pabianic, Linkowiacy z Rawy Mazowieckiej, Bukowianki z Brójec, Wrzos ze Zdun , Jawor z Dalikowa,  Złota Jesień ze Zduńskiej Woli  i Złocisty Promień z Radomska.
W kategorii solistów najlepszą okazała się Henryka Sosnowska ze Zduńskiej Woli, drugie miejsce jury przyznało Stanisławowi Madanowskiemu z Łowicza, zaś trzecie - Krystynie Dulibie z Pabianic. Jury wyróżniło w tej kategorii aż 7 solistów. Wśród nich dwie głownianki Annę Solarek i Jadwigę Czapnik oraz Zbigniewa Zbicińskiego z Plichtowa, Czesławę  Dziedzic z Brzezin i troje solistów z Bedlna: Helenę Stępniak, Bogusławę Stępniak i Krzysztofa Czarneckiego.
Nagrodzono również trzy duety. Pierwsze miejsce przyznano Tadeuszowi Gąsiorowskiemu i Stanisławowi Ulatowskiemu ze Zduńskiej Woli, drugie - otrzymał duet Mozaika z Pabianic w składzie Gabriela Gruszka i Ryszard Grzelczak z Pabianic, zaś tzrecie - przypadło  małżeństwu z Pabianic Dorocie i Dariuszowi Kajszczak. 
Gawęda „Na służbie” okazała się najlepszą gawędą „Czaru Jesieni”, którą wykonała Maria Kubiś-Hoffman z Pabianic, drugie miejsce przypadło Krystynie Stabryła z Łowicza, natomiast trzecie otrzymała Krystyna Abramczyk z Brzezin. Wyróżniono  gawędę  w wykonaniu Lucyny Szymańskiej z Koluszek.
Od wielu lat Artystycznym Spotkaniom Seniorów „Czar Jesieni” towarzyszy konkurs literacki „Piórem Seniora”. W tym roku tematyką  wierszy były kwiaty. Na konkurs napłynęło 18 wierszy m.in. z Nowej Huty-Krakowa, Wieliczki, Zabrza, Kutna, Łowicza, Pabianic , Zdun , Brzezin, Łodzi, Rzeczycy i Głowna. Wszystkie prace oceniła polonistka Pani Małgorzata Kapuścińska. W tym konkursie przyznano po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca, a także 4 wyróżnienia. Autorami najlepszych  wierszy zostali ex aequo Jadwiga Czapnik z Głowna oraz Bogdan Nowicki z Zabrza. Drugie miejsca otrzymali: Krystyna Kunikowska z Łowicza i Janina Kolado-Frątczak z Ozorkowa, natomiast trzecie miejsca przyznano Eleonorze Grondowa z Konopnicy i Czesławie Dziedzic z Brzezin. Wyróżnieniami nagrodzono Annę Piliszewską z Wieliczki, Zofię Walczak z Pabianic, Genonefę Kosiacką-Bąk z Rzeczycy oraz Andrzeja Ziobrowskiego z Nowej Huty. 
Nagrodzone i wyróżnione zespoły, soliści, duety i gawędziarze otrzymali nagrody rzeczowe, materiały pormocyjne Miasta Głowna, dyplomy i pamiątkowe statuetki. 
Patronat medialny nad „Czarem Jesieni” objęli: TVP Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa, Nowy Łowiczanin oraz ogólnopolski miesięcznik „Głos Seniora".

Obszerna Galeria zdjęć na https://www.facebook.com/pg/MOK-GŁOWNO-349787141724600/photos/?tab=album&album_id=1464617963574840

Autor: MOK Głowno

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.