GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 października 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 dzień: 7
dzień: 8 dzień: 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
dzień: 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

TK Alles Basket Głowno - Brąz Skrzatek

W minioną sobotę, 27.05.2017 r. najmłodsze adeptki koszykówki Alles Basket Głowno wyjechały do Aleksandrowa Łódzkiego gdzie miały rozegrać dwa ostatnie mecze w ramach FINAŁU A wojewódzkiej ligi Skrzatek U11 dziewcząt.


Po rundzie zasadniczej zespół Alles Basket Głowno zajmował 4 miejsce, a w półfinale przyszło zmierzyć się mu z drużyną UKS Basket Aleksandrów Łódzki tj. liderem ligi.
Pierwsze minuty pokazały, że najmłodszy zespół w lidze nie przyjechał do Aleksandrowa Łódzkiego oklaskiwać pozostałych zawodniczek, ale chce wziąć sprawy we własne ręce i włączyć się w walkę o najwyższe cele. Rozsądna gra w ataku, a także ambitna i ofiarna gra w obronie spowodowały, iż do przerwy faworyt prowadził jedynie różnicą dwóch punktów.
W drugiej połowie zawodniczki z Głowna również nie poddawały się. 
Końcówka meczu, już bez liderek Alles Basket Głowno - Zuzi Śliwkiewicz i Julki Rakowskiej, tóre musiały opuścić boisko za 5 fauli, była istnym horrorem. Wynik na tablicy wyników "zamarzł" przy stanie 36:35, na 2 minuty i 20 sekund przed końcem meczu. W ostatniej akcji meczu Ola Kubińska, która wykazała się przez cały mecz doskonała obroną, pomknęła prawą stroną i oddała niecelny rzut. Piłka wpadła w ręce najwyższej na boisku - Alicji Sęczkowskiej, która wykorzystała sytuację i zdobyła kolejne punkty tuż przed końcem meczu, który zakończył się tym samym zycięstwem zawodniczek z Aleksandrowa. 
W meczu o brąz podopieczne trenera Michała Chudzickiego zmierzyły się z zespołem Suwary Pabianice. Początek spotkania był bardzo trudny, ze względu na wciąż jeszcze pozostające w głowach głownianek emocje z meczu z aleksandrowiankami. Pabianiczanki szybko objęły prowadzenie 0:6 i były niemal pewne końcowego wyniku. zawodniczki Alles Basket Głowno zaczęły jednak odrabiać straty i do przerwy wyrównaly punktację 20:20.
Druga połowa  była walką "punkt za punkt", aż do ostatnich minut kiedy to dwie najlepiej punktujące zawodniczki Alles Basket Głowno w tym sezonie - Zuzia Śliwkiewicz i Julia Rakowska dały sygnał do walki. Dla Julki i Oli Kubińskiej w obronie nie było straconych piłek, natomiast to poświęcenie zamieniała na punkty w ataku Zuzia Śliwkiewicz, która przez całe spotkanie uzbierała ich rekordową liczbę - 25.
W efekcie zawodniczki Alles Basket Głowno wywalczyły brązowy medal wojewódzkiej ligi Skrzatek. Zawodniczki, które zapracowały na ten sukces to: Białek Julia, Biernacka Antosia, Grabowicz Lena, Kmieć Maja, Kotecka Malena, Krzeszewska Patrycja, Kubińska Ola, Michalak Zuzia, Rakowska Julia, Różniata Nina, Sęczkowska Ala, Syska Ala, Szadkowska Gosia, Śliwkiewicz Ola, Śliwkiewicz Zuzia, Więcławska Wiktoria, Wilk Nikola, Ziarnik Ania.
ALLES Basket Głowno - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 35:36 (6:9; 13:12; 10:10; 6:5)
ALLES Basket Głowno - Suwary Pabianice 39:36 (7:9; 13:11; 12:11; 7:5)
Link do zdjęć autorstwa Pana Koteckiego: https://goo.gl/photos/JXBtFN2vTFzjBf9G6

Autor: TK Alles Basket Głowno

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 2043

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.