GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 27 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie - Konkurs „W świecie twórczości Astrid Lindgren”

19 maja 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głownie odbył się konkurs czytelniczy pn. „W świecie twórczości Astrid Lindgren”, adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.
Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa oraz popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Astrid Lindgren – najbardziej znanej na świecie autorki  książek dla dzieci. 
W tym roku przypada 15. rocznica śmierci tej słynnej szwedzkiej pisarki, uznanej za klasyka światowej literatury dla dzieci i młodzieży. W  jej dorobku literackim znajduje się ponad 20 powieści i zbiorów opowiadań dla dzieci, ponadto sztuki teatralne i słuchowiska radiowe. Wiele z jej powieści zostało sfilmowanych, a książki o Pippi stały się największym szwedzkim bestsellerem wszech czasów. Utwory A. Lindgren ukazują zarówno świat zabawy, radości, wyobraźni dziecięcej, jak i obszary dziecięcych smutków i dramatów: samotność, brak zrozumienia, chorobę. Za swoją twórczość autorka została uhonorowana dziesiątkami nagród szwedzkich i międzynarodowych, m.in. medalem Hansa Christiana Andersena oraz Orderem Uśmiechu.
    W międzyszkolnym konkursie wiedzy o Astrid Lindgren wzięły udział  trzy głowieńskie szkoły podstawowe oraz Szkoła Podstawowa w Lubiankowie reprezentowane przez czteroosobowe zespoły uczniów.

Uczestnicy odpowiadali w formie pisemnej na pytania dotyczące biografii oraz treści trzech powieści autorki: „Dzieci z Bullerbyn”, „Bracia, Lwie Serce”, „Ronja, córka zbójnika”. Jury w składzie: Urszula Zawadzka – dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie oraz Jolanta Bakalarz – bibliotekarz MBP w Głownie wysoko oceniło wiedzę uczestników, którzy musieli się uporać z trudnymi i niejednokrotnie szczegółowymi pytaniami.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. 

Wyniki konkursu:


I miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 2 Głownie
(reprezentacja w składzie):
Helena Oskroba
Maja Skrzypczak
Nadia Tomczak
Wiktoria Warda

II miejsce :
Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie w składzie:
Antoni Kapusta
Patrycja Ołubek
Patrycja Ołubek
Patrycja Rubacha
Natalia Zuchora


III miejsce:
Szkoła Podstawowa w Lubiankowie w składzie:
Oliwia Kaczmarska
Konrad Klimczak
Marika Szypnicka
Urszula Tomczyk

IV miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Głownie w składzie:
Dawid Legęć
Joanna Moszczyńska
Magdalena Sibielak
Nikodem Zych

Autor: MBP w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5865

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.