GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

  • -

Szybkie linki

  • Rzeka
    Mroga
  • Zalew
    Mrożyczka
  • Wydarzenia
    miejskie

Kalendarz

Dziś jest:
 17 stycznia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«styczeń 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 dzień: 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 dzień: 20
dzień: 21 22 23 dzień: 24 25 26 27
28 dzień: 29 30 31

Treść strony

Informacja dot. odpowiedzi udzielonych na pytania zadane w poprzednich latach

Szanowni Państwo,

Wszystkie odpowiedzi na pytania zadane za pośrednictwem zakładki "Zapytaj Burmistrza" od momentu jej uruchomienia do końca roku 2014 dostępne są w folderach: Rok 2012, Rok 2013, Rok 2014, Rok 2015, Rok 2016, Rok 2017, Rok 2018

Odpowiedzi Burmistrza na zadane pytania - rok 2019

Pytanie: Panie Burmistrzu, czy jest taka mozliwość, aby wiatę autobusowa komunikacji miejskiej, która stoi przy Cebertowiczu przenieść w okolice kiosku ruchu? Byłoby to dla nas oczekujacych na busa duże udogodnienie, nawet w chwili kiedy poda deszcz.

Odp Burmistrza: Szanowna Pani,
Niestety nie ma możliwości technicznych przeniesienia wiaty, gdyż na stałe związana jest z gruntem i jej demontaż spowodowałby uszkodzenie. Kiedy była montowana w zamierzeniu miała służyć obsłudze pasażerów  autobusów poruszających się w obu kierunkach. Ponadto informuję, że pas drogowy ulicy Mikołaja Kopernika, od strony kiosku jest ograniczony szerokością istniejącego chodnika, co wyklucza usytuowanie wiaty. Teren sprzyjający usytuowaniu wiaty w rejonie kiosku nie należy do pasa drogowego, który jest własnością Gminy Miasta Głowno.

Pozdrawiam
Grzegorz Janeczek
Burmistrz Głowna

09.01.2019


Pytanie: Szanowny Panie Burmistrzu,
Chciałabym zapytać czy w planach inwestycyjnych na rok 2019 znajduje się budowa nawierzchni na ulicy Czarnieckiego??? Pytanie moje związane jest z zapewnieniem ze strony pana Macieja Lisowskiego, który zaręczał (kandydując na radnego) że chodnik na tej ulicy powstanie jeszcze w 2018 roku a całość ulicy zostanie dokończona w 2019 roku. Wiemy już na pewno, że w sprawie chodnika mówił nieprawdę.
Pozdrawiam Serdecznie.


Odp. Burmistrza: Szanowna Pani,
W uchwalonym 28 grudnia 2018 r. budżecie na rok 2019 znajduje się zadanie „Budowa ulicy Czarnieckiego” z przeznaczonymi na nie 140.000 zł. Jednocześnie w uchwale o wydatkach niewygasających, a więc tych zaplanowanych w roku poprzednim, ale do wykonania już w bieżącym pozostaje zadanie „Budowa chodnika w ulicy Czarnieckiego”. Przetarg na to zadanie rozstrzygnąłem 19 grudnia, a umowę podpisałem 28 grudnia 2018 r. Zadanie to kosztuje 142.369,06 złotych, obejmuje budowę chodnika po jednej stronie na całości ulicy z terminem wykonania do 30 maja. Jak więc widać coś się dzieje. To zaś pokazuje, że opinie o samorządowcach często bywają pobieżne. Pamiętajmy, że samorząd musi stosować się do sztywnych procedur przetargowych, finansowych i innych, a same prace inwestycyjne są zazwyczaj w całym tym procesie najkrótsze.

Pozdrawiam
Grzegorz Janeczek
Burmistrz Głowna

02.01.2019


Pytanie: Witam Pana. Gratulacje wygranej w wyborach, choć to była tylko formalność. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Panie Burmistrzu piszę w sprawie tych autobusów, bo szkoda że pan wycofał się z tych elektrycznych autobusów.Morze Pan jeszcze przemyśli tę sprawę,morze warto by sięgnąć jeszcze po dotacje Państwa które ma wspierać elektromobilność w Polsce,morze by się dało jeszcze gdzieś te pieniądze znaleźć,fajnie by takie autobusy komponowały się w nasze miasto w przyszłosci rekreacyjno, turystyczne, proszę o przemyślenie tej sprawy, pozdrawiam


Odp. Burmistrza: Szanowny Panie, dziękuję za miłe słowa.
W kwestii autobusów elektrycznych: ma Pan całkowitą rację co do wpisywania się „elektryków” w klimat Głowna jako miasta przyjaznego rekreacji. Sam to podnosiłem, gdy sprawa ich pozyskania dla Głowna się zaczynała (rok 2014). Bylibyśmy faktycznie pozytywnym ewenementem w skali kraju mając małą, ale całą komunikację miejską opartą na nowoczesnych pojazdach. Wskazywałem, że co prawda tabor elektryczny jest drogi, ale kusząca jest wizja wysokiego  dofinansowania pieniędzmi z UE i tylko to z punktu finansowego sprawia, że warto taki wariant wybrać. Jeszcze w poprzedniej kadencji ustaliliśmy, że jeśli oferty przetargowe będą korzystne to „elektryki” kupimy, jeśli zaś za drogie, to z nich rezygnujemy i kupujemy pojazdy o napędzie tradycyjnym.
Jak wiadomo, złożona miastu oferta przewyższała posiadane przez nas środki finansowe o prawie 1 mln złotych, a w odziedziczonym po wyborach samorządowych budżecie nie było już nawet teoretycznych możliwości znalezienia takiej kwoty (przypomnę wszakże, że w kilka dni po moim odwołaniu w czerwcu 2018 roku do miejskiej kasy wpłynęły ponad 2 mln złotych, o które zabiegałem w sądach  od 2012 roku, ale zostały przez poprzedni samorząd szybko rozdysponowane). Wobec braku całości potrzebnych środków jedyną możliwością było przetarg unieważnić i tak zostało uczynione. Obecnie przygotowujemy się do zakupu pojazdów tradycyjnych. Poprosiłem o dodatkowe opinie w tym zakresie nawet osoby zawodowo nie zajmujące się komunikacją miejską, ale posiadające dużą wiedzę i rozeznanie w tej tematyce. Gdyby miał Pan jakieś sugestie to także zapraszam do podzielenia się z nami.
Muszę także przypomnieć, że wiedząc, że elektromobilność jest ważnym elementem zamierzeń rozwojowych w planach rządu, a szczególnie obecnego premiera Mateusza Morawieckiego jeszcze w lutym 2017 r. podpisałem jako reprezentant naszego miasta, jednego spośród pierwszych ponad trzydziestu innych zainteresowanych samorządów w Polsce list intencyjny o współpracy w tym zakresie. Ze strony ministerstwa rozwoju podpisał ją Mateusz Morawiecki, ówczesny minister rozwoju, minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz szefowie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wśród wspólnych zadań list mówi o m.in.: „definiowaniu potrzeb związanych z systemami wsparcia finansowego dla rozwoju autobusowego zbiorowego transportu bezemisyjnego”. Jak więc widać nasze starania o dodatkowe lub alternatywne dla unijnych środki finansowe na autobusy elektryczne były podejmowane, ale na moment rozstrzygania przetargu nie było jeszcze konkretnych wskazanych źródeł skąd można byłoby je pozyskać. Obecnie pozostaje nam rozwiązanie realnego braku komunikacji miejskiej z prawdziwego znaczenia – stąd konieczność zakupu pojazdów tradycyjnych, ale podkreślam, jeśli pojawią się nowe możliwości dofinansowania wrócimy do sprawy i pojazdy elektryczne być może się pojawią w przyszłości.    

Pozdrawiam
Grzegorz Janeczek
Burmistrz Głowna

02.01.2019


Pytanie: Witam Gdzie można uzyskać informacje o rekrutacji dla dzieci lub gdzie mogę złożyć podanie o przyjęcie dziecka do żłobka?


Odp. Burmistrza: Szanowna Pani,
Informacje o które Pani pyta zostały zamieszczone na stronie www.glowno.pl  - https://www.glowno.pl/3837,rekrutacja-dzieci-do-miejskiego-zlobka-w-glownie.html?tresc=9252

Pozdrawiam
Grzegorz Janeczek
Burmistrz Głowna

02.01.2019


 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 26988

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.