GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

MOK Głowno - Finał projektu "Przytulam, bo lubię"

W piątek, 12 maja 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyło się podsumowanie projektu „Przytulam, bo lubię”, który inspirowany jest nowym serialem animowanym dla dzieci pod tytułem „ Przytul mnie”.

Głównymi bohaterami animacji są Tata Miś i Mały Miś, a cala fabuła skupia się na relacji ojcowsko-synowskiej. Historia powstała na podstawie książki autorstwa Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak „ Proszę mnie przytulić”.

Elementami składowymi projektu „Przytulam, bo lubię”, który realizowany jest do 14 maja w kilkudziesięciu miejscowościach i miastach na terenie naszego kraju są: konkurs plastyczny i specjalne bezpłatne seanse filmowe dla dzieci.

Miasto Głowno dołączyło do grona miast , które biorą udział w tej ogólnopolskiej akcji, a realizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Kultury. 

Głównym celem akcji jest uczenie dzieci i ich bliskich uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje. 

Podsumowanie finału akcji w Głownie rozpoczęła projekcja wybranych animowanych odcinków serialu ”Przytul mnie”. Przygody sympatycznych Misiów obejrzało około 200 młodych widzów ze wszystkich placówek biorących udział w projekcie.

Po projekcji został podsumowany konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat, w którym udział wzięło 5 placówek oświatowych z terenu naszego miasta tj. trzy miejskie przedszkola oraz Szkoły Podstawowe nr: 2 i 3 a także Stowarzyszenie „Zabrzeźnia. Na konkurs wpłynęło łącznie 58 prac plastycznych, które oceniło jury w składzie: Jolanta Milczarek - przewodnicząca jury, mgr sztuki, nauczyciel; Agnieszka Myszkowska - członek jury, mgr sztuki, nauczyciel/instruktor plastyki oraz Szymon Adamczewski - sekretarz jury reprezentujący Miejski Ośrodek Kultury. Jurorzy nagrodzili 10 prac, a 11 wyróżnili. 

Nagrody otrzymały: Jowita Kosiorek i Martyna Jóżwiak z MP Nr 1 , Martyna Sobieszek z MP Nr 2 , Maja Piestrzeniewicz , Maja Kozłowska, Anna Baran i Weronika Domiza z MP Nr 3, Pola Wybrzak ze Stowarzyszenia „Zabrzeżnia”, Weronika Radomiak ze SP Nr 2 oraz Oliwia Janicka ze SP Nr 3 .

Wszystkie dzieci nagrodzone i wyróżnione, a także nauczycielki/instruktorki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy. Pierwsze miejsca premiowane były dodatkowo medalami ufundowanymi przez MOK. Nagrodami w konkursie „Przytulam, bo lubię” przekazanymi przez głównego organizatora projektu tj. MOMAKIN w Łodzi były gry planszowe firmy Alexander, kolorowy plecak, piórnik i worek szkolny od firmy PASO, miód marki Sądecki Bartnik, a także rękawki do pływania, odblaski i kredki od Telewizji PULS oraz gadżety związane z serialem „Przytul Mnie” – kolorowanki i naklejki.

Prace nagrodzone i wyróżnione prezentowane są na wystawie pokonkursowej w MOK Głowno , którą można zwiedzać do dnia 26 maja 2017 r. Zapraszamy.

Autor: MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 6399

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.