GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 marca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2019»
P W Ś C P S N
1 2 dzień: 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 dzień: 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 dzień: 28 29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

MOK Głowno - Finał projektu "Przytulam, bo lubię"

W piątek, 12 maja 2017 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyło się podsumowanie projektu „Przytulam, bo lubię”, który inspirowany jest nowym serialem animowanym dla dzieci pod tytułem „ Przytul mnie”.

Głównymi bohaterami animacji są Tata Miś i Mały Miś, a cala fabuła skupia się na relacji ojcowsko-synowskiej. Historia powstała na podstawie książki autorstwa Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak „ Proszę mnie przytulić”.

Elementami składowymi projektu „Przytulam, bo lubię”, który realizowany jest do 14 maja w kilkudziesięciu miejscowościach i miastach na terenie naszego kraju są: konkurs plastyczny i specjalne bezpłatne seanse filmowe dla dzieci.

Miasto Głowno dołączyło do grona miast , które biorą udział w tej ogólnopolskiej akcji, a realizatorem projektu jest Miejski Ośrodek Kultury. 

Głównym celem akcji jest uczenie dzieci i ich bliskich uważności na małe gesty i słowa, dzięki którym tworzymy i utrzymujemy dobre relacje. 

Podsumowanie finału akcji w Głownie rozpoczęła projekcja wybranych animowanych odcinków serialu ”Przytul mnie”. Przygody sympatycznych Misiów obejrzało około 200 młodych widzów ze wszystkich placówek biorących udział w projekcie.

Po projekcji został podsumowany konkurs plastyczny skierowany do dzieci w wieku 3-10 lat, w którym udział wzięło 5 placówek oświatowych z terenu naszego miasta tj. trzy miejskie przedszkola oraz Szkoły Podstawowe nr: 2 i 3 a także Stowarzyszenie „Zabrzeźnia. Na konkurs wpłynęło łącznie 58 prac plastycznych, które oceniło jury w składzie: Jolanta Milczarek - przewodnicząca jury, mgr sztuki, nauczyciel; Agnieszka Myszkowska - członek jury, mgr sztuki, nauczyciel/instruktor plastyki oraz Szymon Adamczewski - sekretarz jury reprezentujący Miejski Ośrodek Kultury. Jurorzy nagrodzili 10 prac, a 11 wyróżnili. 

Nagrody otrzymały: Jowita Kosiorek i Martyna Jóżwiak z MP Nr 1 , Martyna Sobieszek z MP Nr 2 , Maja Piestrzeniewicz , Maja Kozłowska, Anna Baran i Weronika Domiza z MP Nr 3, Pola Wybrzak ze Stowarzyszenia „Zabrzeżnia”, Weronika Radomiak ze SP Nr 2 oraz Oliwia Janicka ze SP Nr 3 .

Wszystkie dzieci nagrodzone i wyróżnione, a także nauczycielki/instruktorki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy. Pierwsze miejsca premiowane były dodatkowo medalami ufundowanymi przez MOK. Nagrodami w konkursie „Przytulam, bo lubię” przekazanymi przez głównego organizatora projektu tj. MOMAKIN w Łodzi były gry planszowe firmy Alexander, kolorowy plecak, piórnik i worek szkolny od firmy PASO, miód marki Sądecki Bartnik, a także rękawki do pływania, odblaski i kredki od Telewizji PULS oraz gadżety związane z serialem „Przytul Mnie” – kolorowanki i naklejki.

Prace nagrodzone i wyróżnione prezentowane są na wystawie pokonkursowej w MOK Głowno , którą można zwiedzać do dnia 26 maja 2017 r. Zapraszamy.

Autor: MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3174

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.