GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 marca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 dzień: 4
5 6 7 dzień: 8 dzień: 9 dzień: 10 dzień: 11
12 13 14 15 16 dzień: 17 18
19 dzień: 20 21 22 23 dzień: 24 25
dzień: 26 27 28 29 30 31
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

ZSL-G w Głownie - Finansoaktywni gimnazjaliści

Uczniowie Sportowego Gimnazjum Powiatowego przy Zespole Szkół Licealno-Gimnazjanych w Głownie wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym zorganizowanym przez Ministerstwo Finansów pod hasłem „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Celem  programu było uświadomienie młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. 
Zanim uczniowie przystąpili do konkursu, zgodnie z regulaminem programu, nauczyciel – koordynator przeprowadził lekcję na temat "Znam podatki. Wiem, po co je płacę”. Podczas zajęć uczniowie biorący udział w programie zostali zapoznani z historią powstania podatków, historią podatków w Polsce, ciekawymi podatkami na świecie np. podatkiem od tchórzostwa czy podatkiem od cienia. Młodzież poznała definicję podatku, że jest to obowiązkowe świadczenie na rzecz państwa, w tym samorządu terytorialnego, z którego finansowane są m.in. szkoły, drogi, straż pożarna, edukacja, obrona czy szpitale. Uczestnicy zajęć wzięli udział w grze edukacyjnej oraz obejrzeli film prezentujący podział podatków, zależności podatki – wydatki oraz zjawisko szarej strefy.

Podczas drugiego etapu przedkonkursowego uczestnicy mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zorganizowanej przez koordynatora debaty. Podzieleni na grupy przedstawiali swoje argumenty dotyczące wydatków budżetowych – obszarów, które są najważniejsze, i które nie mogłyby istnieć bez finansowania z podatków. Debata została zorganizowana z udziałem przedstawicieli klas II i III oraz zaproszonego gościa. Udział w debacie wzięła Pani Ewa Sitek – Kierownik Samodzielnego Referatu Podatków, Dochodów i Podatku od Towarów i Usług oraz Podatków Majątkowych i Sektorowych – przedstawicielka Urzędu Skarbowego w  Głownie. Pani Kierownik przedstawiła młodzieży zakres obowiązków swojego sektora, przedstawiła jakie korzyści dla państwa i najbliższej okolicy wynikają z płacenia podatków oraz jakie skutki wiążą się z ich niepłaceniem.

Młodzież zaangażowana w dyskusję zadawała liczne pytania m.in. Czy państwo bez podatków mogłoby istnieć?, Co warto zrobić w celu wyeliminowania szarej strefy?, Które z podatków powinny być zwiększone w naszym regionie?. Na zakończenie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że można pozytywnie debatować o podatkach i, że uczciwe płacenie podatków i legalne zatrudnianie pracowników jest formą nowoczesnego patriotyzmu w XXI wieku. Po przeprowadzonych lekcjach i spotkaniach osoby, które zgłosiły się do konkursu przygotowały scenariusz i nagrały film pt. ”Pozytywnie o podatkach”.

Do finałowego konkursu zgłosili się uczniowie klas III naszego gimnazjum – w składzie – Weronika Taflińska, Julia Wika i Hubert Janicki. Koordynatorem programu jest nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie – pani Magdalena Łysio. 

Autor: ZSL-G w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1423

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Wiosna bez pneumokoków