GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 19 września 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2019»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 dzień: 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 dzień: 24 25 26 dzień: 27 28 29
30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

ZSL-G w Głownie - Finansoaktywni gimnazjaliści

Uczniowie Sportowego Gimnazjum Powiatowego przy Zespole Szkół Licealno-Gimnazjanych w Głownie wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym zorganizowanym przez Ministerstwo Finansów pod hasłem „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Celem  programu było uświadomienie młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. 
Zanim uczniowie przystąpili do konkursu, zgodnie z regulaminem programu, nauczyciel – koordynator przeprowadził lekcję na temat "Znam podatki. Wiem, po co je płacę”. Podczas zajęć uczniowie biorący udział w programie zostali zapoznani z historią powstania podatków, historią podatków w Polsce, ciekawymi podatkami na świecie np. podatkiem od tchórzostwa czy podatkiem od cienia. Młodzież poznała definicję podatku, że jest to obowiązkowe świadczenie na rzecz państwa, w tym samorządu terytorialnego, z którego finansowane są m.in. szkoły, drogi, straż pożarna, edukacja, obrona czy szpitale. Uczestnicy zajęć wzięli udział w grze edukacyjnej oraz obejrzeli film prezentujący podział podatków, zależności podatki – wydatki oraz zjawisko szarej strefy.

Podczas drugiego etapu przedkonkursowego uczestnicy mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę podczas zorganizowanej przez koordynatora debaty. Podzieleni na grupy przedstawiali swoje argumenty dotyczące wydatków budżetowych – obszarów, które są najważniejsze, i które nie mogłyby istnieć bez finansowania z podatków. Debata została zorganizowana z udziałem przedstawicieli klas II i III oraz zaproszonego gościa. Udział w debacie wzięła Pani Ewa Sitek – Kierownik Samodzielnego Referatu Podatków, Dochodów i Podatku od Towarów i Usług oraz Podatków Majątkowych i Sektorowych – przedstawicielka Urzędu Skarbowego w  Głownie. Pani Kierownik przedstawiła młodzieży zakres obowiązków swojego sektora, przedstawiła jakie korzyści dla państwa i najbliższej okolicy wynikają z płacenia podatków oraz jakie skutki wiążą się z ich niepłaceniem.

Młodzież zaangażowana w dyskusję zadawała liczne pytania m.in. Czy państwo bez podatków mogłoby istnieć?, Co warto zrobić w celu wyeliminowania szarej strefy?, Które z podatków powinny być zwiększone w naszym regionie?. Na zakończenie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że można pozytywnie debatować o podatkach i, że uczciwe płacenie podatków i legalne zatrudnianie pracowników jest formą nowoczesnego patriotyzmu w XXI wieku. Po przeprowadzonych lekcjach i spotkaniach osoby, które zgłosiły się do konkursu przygotowały scenariusz i nagrały film pt. ”Pozytywnie o podatkach”.

Do finałowego konkursu zgłosili się uczniowie klas III naszego gimnazjum – w składzie – Weronika Taflińska, Julia Wika i Hubert Janicki. Koordynatorem programu jest nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie – pani Magdalena Łysio. 

Autor: ZSL-G w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4171

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.