GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 18 lipca 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«lipiec 2018»
P W Ś C P S N
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

V Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Domaniewice - Srebro dla Głowna

W sobotę, 1 kwietnia 2017 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego w Domaniewicach zorganizowany został V Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Domaniewice. Reprezentacja Miasta Głowna wywalczyła srebro.

W turnieju udział wzięli siatkarze reprezentujący: Gminę Nieborów, Gminę Bielawy, Gminę Głowno, Miasto Głowno oraz Gminę Domaniewice.

Rozgrywki przeprowadzono systemem "każdy z każdym" w dwóch grupach. Emocji sportowych nie brakowało, mecze były bardzo zacięte, każda z drużyn walczyła o pierwsze miejsce w swojej grupie, bo było ono przepustką do półfinału. 
Mecze półfinałowe okazały się bardziej zacięte niż mecze finałowe. Żaden z zawodników nie odpuszczał, siatkarze dawali z siebie wszystko.
W meczu o I miejsce na boisku spotkały się drużyny Gminy Nieborów i Miasta Głowna. Zespół z Głowna nie dał rady dużo młodszemu zespołowi z Nieborowa przegrywając oba sety, mimo że w drugim secie samorządowcy z Głowna potrafili przejąć inicjatywę uzyskując prowadzenie 18:16. Młodzież z Nieborowa zmobilizowąła się na tyle, że doprowadziła najpierw do remisu, a ostatecznie - wygrala cały mecz 25:22 i zdobyła upragnione złoto. 
Mecz o III miejsce również był bardzo zacięty. Samorządowcy z Domaniewic zmierzyli się z młodymi siatkarzami Klubu Sportowego ASIK z Domaniewic, którzy wygrali kilkoma punktami. Wyróżnienie należy się zespołowi reprezentującemu barwy Gminy Głowno, w którym jednym z zawodnikow był wójt Marek Jóźwiak. W ogólnej klasyfikacji zespołowi temu zabrakło jednego punktu, by przeszedł do fazy półfinałowej. 


Wyniki:
I miejsce - Gmina Nieborów
II miejsce - Miasto Głowno
III miejsce - ASIK Domaniewice
IV miejsce - Gmina Domaniewice
V miejsce -  Gmina Głowno
VI miejsce - Bielawy "OLDBOY"


Skład  zespołu rerezentującego Miasto Głowno:
1.    Sławomir Stopczyński kapitan
2.    Grzegorz Szkup
3.    Arkadiusz Kaźmierczak
4.    Eligiusz Zieliński
5.    Michał Tomczyk


Drużyny otrzymały puchary z rąk Wójta Gminy Domaniewice Pawła Kwiatkowskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Ryszarda Ogonowskiego.
 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1833

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.