GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 kwietnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2017 | 
 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie - realizuje program "Szkoła z Klasą 2.0." | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie - Uczniowie testowali roboty

O tym, co to znaczy "programować", czy każdy może to robić, czy warto i jak zacząć – przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie, która krok po kroku realizuje program Szkoła z Klasą 2.0.

Uczniowie SP3 testowali „Ozobota”- małego, niepozornego robota, zdobywcę nagród głównych w kategorii „Best Robot”, zabawkę roku 2016. Ozobota można programować za pomocą kolorowych kodów rysowanych flamastrami lub z wykorzystaniem komputera.
W klasach I-III mały OzoBot rozpoznawał odpowiednie sekwencje kolorowych linii, które narysowały dzieci i podążał ich śladem. Za pomocą flamastrów w bardzo prosty sposób dzieci pisały swój pierwszy program - Jak pomóc pszczole dolecieć do ula, a przy okazji uczyły się dokładności, pracy w grupie i podstaw programowania? Wystarczyła kartka papieru i kolorowe flamastry, no i oczywiście robot, który pełni funkcję pszczoły. Każde dziecko dostało kartki i mazaki, na których malowało drogę Ozobotowi i kolorowe kody, dzięki którym roboty kręcą się, przyspieszają i zmieniają kolory.

Ozobot odegrał rolę pszczoły, która musi zebrać pyłek, wrócić do ula i wyprodukować miód. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się, że miód jest zdrowy, a pszczoła jest bardzo pożytecznym owadem. Ponadto uczyły się podstaw programowania. Dzieci były zaciekawione, chętne do pracy. 
Klasy IV, V i VI próbowały swoich sił w programowaniu robota z platformą OzoBlockly, czyli wizualnym edytorem, który wprowadził ich w świat programowania. 
Ruch OzoBota był urzeczywistnieniem ich działań. Uczniowie rozwiązywali problemy i podejmowali decyzje, ale przede wszystkim uczyli się cierpliwości.
SP3 w Głownie jest otwarta na nowinki technologiczne, dlatego też udało się w niej przetestować drugiego robota mBot, wypożyczonego z firmy Trobot. Przez cały tydzień uczniowie testowali, bawili się i poznali  jego  możliwości. Robot jest zaprogramowany tak, że omija większe przeszkody, jeździ po planszy "trzymając się" czarnego koloru. Uczniowie z klas V i VI zaprogramowali robota przy użyciu bloczków programu mBlock skorelowanego ze Scratchem. Dzięki pomysłowości uczniów, uzdolnionych muzycznie, robot grał melodię "Wlazł kotek na płotek". Kolejny program umożliwiał sterowanie robotem za pomocą strzałek umieszczonych na klawiaturze. Robot potrafi tez zmieniać kolory i poruszać się w każdym kierunku. 
W czasach popularyzacji nowych technologii, nieuchronnym jest poszerzanie oferty dydaktycznej o naukę programowania i zajęć z robotyki. Zalety kodowania zaczęli dostrzegać również rodzice. Roboty i gry edukacyjne pojawiają się na listach prezentów, zastępując telefon czy tablet. Jest to wybór właściwego rozwiązania, które zainteresuje dziecko i wesprze jego rozwój intelektualny. 
                                                                                                                           

Autor: SP3 w Głownie

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy