GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

MOK Głowno - Ferie, ferie i po feriach

Łamigłówki mądrej główki

W dniu 23 stycznia 2017 r. dzieci uczestniczyły w feryjnych zajęciach literackich pod hasłem „Łamigłówki mądrej główki” przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Głownie. Ich czestnicy rozwiązywali quizy i rebusy literackie, testy słowno-językowe, recytowali wierszyki i rymowanki logopedyczne.

Warsztaty sizalowe
W dniu 27 stycznia 2017 r. w MOK Głowno odbyły się warsztaty sizalowe, podczas których dzieci wykonywały postać Pippi Langstrrumpf, znanej w Polsce jako Pippi Pończoszanka – tytułowej bohaterki cyklu powieści szwedzkiej autorki Astrid Lindgren. Warsztaty poprzedzone były głośnym czytaniem fragmentów  dowcipnej, pełnej humoru książki o przygodach dziewięcioletniej Pippi, doskonale radzącej sobie w świecie dorosłych.
Dzieci biorące udział w literacko-warsztatowym spotkaniu mogły dowiedzieć się, co to jest sizal i skąd pochodzi, a następnie krok po kroku wykonać sizalową Pippi z charakterystycznymi, rudymi  odstającymi warkoczykami. Manualne poczynania młodych artystów odbywały się pod okiem Państwa Ledzion, prowadzących sizalowe warsztaty. Wszystkie sizalowe lalki stały się własnością dzieci.


23.01.2017 i 26.01.2017   zajęcia plastyczne
Dzieci, które odwiedziły pracownię plastyczną MOK w drugim tygodniu tegorocznych ferii zimowych miały okazję wykonać prace z papieru w technice irisfolding z elementami kolażu, których tematem były ptaki. Najmłodszym w wykonaniu trudniejszych elementów zadania pomagały mamy. 


24.01.2017  spektakl „Droga do niedzieli”
Opowieść „Droga do niedzieli” to spektakl maskowy z bogatą oprawą scenograficzną i muzyczną, grany przez profesjonalnych aktorów z Teatru „Pacuś”. Dla bohatera bajki niedziela to idealny dzień do wypoczynku i zabaw, ale wcześniej musi on przejść przez wszystkie dni całego tygodnia. W spektaklu każdy dzień to dydaktyczny pokaz, podczas którego dzieci mogły utrwalić znane wiadomości o różnych zawodach, rolach społecznych oraz o ludzkich i zwierzęcych temperamentach.Pełna humoru, piosenek i zmian akcji sztuka zachęcała do  wspólnej zabawy. Po spektaklu dzieci mogły  przymierzyć nakrycia głowy i  peruki, w których występowali aktorzy oraz obejrzeć  kostiumy  i rekwizyty. Mogły też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.


25.01.2017  warsztaty lepienia z gliny
Podczas warsztatów w MOK dzieci ręcznie ugniatały i wałkowały kawałki gliny, z których powstawały różne przedmioty. Niektóre prace powstawały z pomocą rodziny. Uczestnicy warsztatów musieli wykazać się wytrwałością i cierpliwością by  udało się stworzyć własne formy ceramiczne. Najwięcej powstało miseczek i talerzyków, chociaż zdarzały się też filiżanki i mini patery. Powstałe prace dzieci zabrały ze sobą.  Zajęcia poprowadziła Anna Jabłońska z Łowicza.

Autor: MOK Głowno

 

Wybory Miss i Mistera Głowna zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miejską

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1469

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.