GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 22 listopada 2017

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2017»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 dzień: 5
6 7 8 9 10 dzień: 11 12
13 dzień: 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 dzień: 26
27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Szkoła Podstawowa nr 2 w Głownie - I Noworoczny Koncert "Cudowna noc, magiczna noc..."

Koncert rozpoczął się kilka minut po godz. 17.00. Dyrektor szkoły Pani Beata Pilarska, w towarzystwie dwóch konferansjerów - nauczycieli p. Michała Chudzickiego i p. Rafała Szulca, powitała wszystkich gości i złożyła życzenia noworoczne. 
Specjalnie na tę okazję piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień” wykonali: Chór Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie oraz Chór Nauczycieli i Pracowników Szkoły. 
Premierę miał również duet - p. Ewa Kowalska i p. Marek Markiewicz, którzy wykonali piosenkę „Na całej połaci śnieg” napisaną przez niezapomnianych Starszych Panów: Jeremiego Przyborę i Jerzego Wasowskiego.
"Cicha noc" - ta niezwykła kolęda zabrzmiała aż w pięciu językach! Chór zaśpiewał ją po angielsku, niemiecku, rosyjsku, hiszpańsku i po polsku. Dlaczego aż w pięciu? Bo w Szkole Podstawowej nr 2 dzieci uczą się tych języków. Widzowie wysłuchali również trzech innych pięknych kolęd: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Gdy śliczna Panna”.
Wersję instrumentalną kolędy „Lulajże Jezuniu” na dzwonkach chromatycznych zaprezentoway: Julia Mikołajczak i Liwia Trauth, a na flecie Olek Będor. 
Nie tylko kolędy towarzyszyły tego wieczoru widzom. Zimowe piosenki skomponowane 
w różnych częściach Europy przeniosły wszystkich najpierw na mroźny Wschód, aby wysłuchać rosyjskiej piosenki o zimie i świętach. 
Zachęceni do wspólnego śpiewania wraz z chórem, goście zaśpiewali: „Do szopy, hej pasterze”, „Wśród nocnej ciszy” oraz „Przybieżeli do Betlejem”.
Na scenie znów pojawili się znani już instrumentaliści, którzy zaprezentowali kolejną kolędę „Mizerna cicha”.
Konferansjerzy zaprosili widzów do wysłuchania kolejnych obcojęzycznych piosenek świątecznych, tym razem z kierunku zachodniego. 
Niezwykłych wrażeń i wzruszeń dostarczyło wykonanie posienki „Uciekali” z musicalu "Metro" Janusza Józefowica i Janusza Stokłosy. Nieodłącznym elementem występu był taniec Alicji Ubysz. 
Noworoczny koncert zwieńczyła wystawa szopek bożonarodzeniowych wykonanych w ramach szkolnego konkursu na najpiękniejszą szopkę. Na wystawie można było obejrzeć również szopki wykonane przez pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Głownie oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie. 
Nie mogło zabraknąć również podziękowań dla osób, które zaangażowały się 
w przygotowanie tego przedsięwzięcia. Dla wszystkich uczestników przygotowany został słodki poczęstunek. 

Autor: SP2 w Głownie

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2017. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1466

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.