GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 16 czerwca 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«czerwiec 2019»
P W Ś C P S N
1 dzień: 2
3 4 5 6 7 8 dzień: 9
10 11 12 13 14 dzień: 15 16
dzień: 17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

MP1/SP2 w Głownie - "Bezpieczne Ekodzieciaki przemierzają głowieńskie szlaki"

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie zorganizowało II edycję Imprezy Profilaktycznej pod hasłem "EKODZIECIAKI PRZEMIERZAJĄ GŁOWIEŃSKIE SZLAKI” pod Patronatem Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka  i  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna.

Impreza odbyła się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie, przy dużym wsparciu Pani Beaty Pilarskiej - Dyrektora SP Nr 2 w Głownie. Imprezę poprowadziły nauczycielki Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, Panie: Marlena Gładys, Mariola Kędzierska, Monika Kwestarz, Agnieszka Laszkiewicz, Magdalena Sadowska oraz Pani Agata Lisiewska - nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie.  

W imprezie wzięły udział grupy "0” z miejskich przedszkoli nr 1, 2 i 3 w Głownie pod opieką  nauczycielek: Marty Miazek, Aleksandry Milczarek, Małgorzaty Wrońszczyk  i Pani Marzeny Karwackiej - Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie. Szkoły reprezentowały klasy  III a ze szkół podstawowych nr 1, 2 i 3 w Głownie z wychowawcami: Agnieszką Brzeską, Zofią Figurską  i  Alicją Ojrzyńską.  

Uczestnicy przemierzali liczne stacje, wykonując zadania profilaktyczno - ekologiczne oraz zadania mające na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Wśrod zadań były: warsztaty plastyczne "Pociąg do zdrowia”, "Owocowe puzzle” i "Głowno bez uzależnień”, tor przeszkód,  warsztaty poprowadzone przez funkcjonariuszy policji i strażaków, warsztaty "Kids Zumba”. Warsztaty strażackie poprowadził Pan Grzegorz Pawlukiewicz (Rodzic przedszkolaka z MP1) – Starszy Sekcyjny z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 5 w Łodzi. W trakcie imprezy został zorganizowany owocowy poczęstunek. Imprezę zakończył Mini Maraton Kids Zumby.

Wszystkie drużyny otrzymały statuetki i "Scrabble Orginal”. Nagrody wręczyli: Pani Magdalena Piotrowska - Sekretarz Miasta Głowna, Pani Izabella Kotecka - Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, Pani Beata Pilarska - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie i jednocześnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna, Pani Grażyna Cieślak Przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna i Pedagog Szkolny ze Szkoły Podstawowej  Nr 3 w Głownie oraz Pani Urszula Zawadzka - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie.

Nagrody i materiały do prowadzenia zajęć profilaktycznych zostały ufundowane przez Gminę Miasta Głowno. Pamiątkowe statuetki i dyplomy zaprojektował Pan Szymon Adamczewski. Organizację imprezy wsparły instytucje: szkoły podstawowe  nr 1, 2, i 3 w Głownie, miejskie przedszkola nr 2 i  3 w Głownie, Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, Oddział Terenowy Ligii Ochrony Przyrody w Głownie, Komisariat Policji w Głownie, Powiatowa Komenda Policji w Zgierzu, Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza  ze Strykowa, Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu, Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 5 w Łodzi, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna.

Autor: MP1 w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4809

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Jak przetrwać upały?