GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 17 stycznia 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«styczeń 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 dzień: 12 13 dzień: 14
15 16 17 dzień: 18 19 20 dzień: 21
22 23 dzień: 24 25 26 27 28
29 30 31
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

MP1/SP2 w Głownie - "Bezpieczne Ekodzieciaki przemierzają głowieńskie szlaki"

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie zorganizowało II edycję Imprezy Profilaktycznej pod hasłem "EKODZIECIAKI PRZEMIERZAJĄ GŁOWIEŃSKIE SZLAKI” pod Patronatem Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka  i  Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna.

Impreza odbyła się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie, przy dużym wsparciu Pani Beaty Pilarskiej - Dyrektora SP Nr 2 w Głownie. Imprezę poprowadziły nauczycielki Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, Panie: Marlena Gładys, Mariola Kędzierska, Monika Kwestarz, Agnieszka Laszkiewicz, Magdalena Sadowska oraz Pani Agata Lisiewska - nauczycielka Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie.  

W imprezie wzięły udział grupy "0” z miejskich przedszkoli nr 1, 2 i 3 w Głownie pod opieką  nauczycielek: Marty Miazek, Aleksandry Milczarek, Małgorzaty Wrońszczyk  i Pani Marzeny Karwackiej - Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie. Szkoły reprezentowały klasy  III a ze szkół podstawowych nr 1, 2 i 3 w Głownie z wychowawcami: Agnieszką Brzeską, Zofią Figurską  i  Alicją Ojrzyńską.  

Uczestnicy przemierzali liczne stacje, wykonując zadania profilaktyczno - ekologiczne oraz zadania mające na celu zwiększenie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Wśrod zadań były: warsztaty plastyczne "Pociąg do zdrowia”, "Owocowe puzzle” i "Głowno bez uzależnień”, tor przeszkód,  warsztaty poprowadzone przez funkcjonariuszy policji i strażaków, warsztaty "Kids Zumba”. Warsztaty strażackie poprowadził Pan Grzegorz Pawlukiewicz (Rodzic przedszkolaka z MP1) – Starszy Sekcyjny z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 5 w Łodzi. W trakcie imprezy został zorganizowany owocowy poczęstunek. Imprezę zakończył Mini Maraton Kids Zumby.

Wszystkie drużyny otrzymały statuetki i "Scrabble Orginal”. Nagrody wręczyli: Pani Magdalena Piotrowska - Sekretarz Miasta Głowna, Pani Izabella Kotecka - Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, Pani Beata Pilarska - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie i jednocześnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna, Pani Grażyna Cieślak Przedstawiciel Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna i Pedagog Szkolny ze Szkoły Podstawowej  Nr 3 w Głownie oraz Pani Urszula Zawadzka - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie.

Nagrody i materiały do prowadzenia zajęć profilaktycznych zostały ufundowane przez Gminę Miasta Głowno. Pamiątkowe statuetki i dyplomy zaprojektował Pan Szymon Adamczewski. Organizację imprezy wsparły instytucje: szkoły podstawowe  nr 1, 2, i 3 w Głownie, miejskie przedszkola nr 2 i  3 w Głownie, Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, Oddział Terenowy Ligii Ochrony Przyrody w Głownie, Komisariat Policji w Głownie, Powiatowa Komenda Policji w Zgierzu, Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza  ze Strykowa, Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu, Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza Nr 5 w Łodzi, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Głowna.

Autor: MP1 w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/Skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 1925

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.