GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 1 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie laureatem wojewódzkiego konkursu ,,EKOBELFRY – EKOSZKOŁA”

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie po raz czwarty zostało laureatem wojewódzkiego konkursu ,,EKOBELFRY – EKOSZKOŁA” organizowanego przez WFOŚ i GW w Łodzi.  Certyfikat, symboliczny czek - nagrodę w kwocie  5 000 zł,  w  trakcie  uroczystej  Gali,  która odbyła się 6 grudnia 2016 r. odebrała  liczna  reprezentacja  naszego miasta.

Wśród przedstawicieli Głowna nie zabrakło Burmistrza Głowna Pana Grzegorzxa Janeczka, Pani Izabelli Koteckiej - dyrektor MP1, przedstawicieli Rady Pedagogicznej MP1 oraz przedszkolaków, ich  rodziców  i  rodzeństwa.  

Uroczysta Gala podsumowująca konkurs odbyła się w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Gromkie brawa zebrał przygotowany przez MP1 z Głowna pokaz Rodzinnej Mody Ekologicznej, poprzedzony  nagraniem - wywiadem zachęcającym  do segregowania   i recyklingu  odpadów.  W role redaktorów telewizyjnych wcielili się: Olaf Zuchora i Klara Rakowska. Przeprowadzili oni wywiad  z przedszkolakami: Natalią Surmą, Olą Kierus, Oliwią Jóźwiak i Bartkiem Rubachą, mamą - Panią Iwoną Fram i pracownikiem przedszkola - Panem Bogdanem Krzeszewskim. Wywiad i muzykę do pokazu nagrała mama - Pani Maja Zuchora. Pokaz rozpoczął się akcentem egipskim. W role Egipcjan wcielili się Państwo Honorata i Tomasz Tomasik z synkami Frankiem i Antosiem. Następnie zaprezentowała się Grupa Biznesowa w osobach: Pani Kostrzewy i synka Karola oraz Nikoli Cybulskiej  i  Oli Świętosławskej. W role Elegantek wcieliły się: Pani Agnieszka Kankiewicz z córeczką Inez i Hanią Czyżewską,  Pani Anna Jaros - Kucińska z córeczkami Kornelią i Patrycją oraz Pani Monika Rubaszewka z córeczką Lilunią.  Baletnice zagrały: Pani Kierus z córeczką Olą oraz Asia i Kasia Gocek. Wiele wigoru wprowadziła grupa Urodzinowa, złożona z nauczycielek, Pań - Katarzyny Florczak, Marleny Gładys, Magdaleny Sadowskiej oraz przedszkolaków: Amelki Borowiak,  Julii  Siwińskiej,  Julii Radzikowskiej, Kasandry Broszko, Alicji Kołodziejczyk, Amelki Siedleckiej, Mai Krakowiak, Wiktorii Anyszko i  Wiktorka Kotyniaka. W urocze Hawajki wcieliły się: Pani Edyta Jóźwiak z córeczkami - Martynką i Oliwią Jóźwiak oraz Mają Jóźwiak.  Następnie na wybieg wkroczyły  belferki  -  nauczycielki:  Panie Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek i uczniowie: Nikola Traut, Klara Rakowska, Julien Gugnacki, Dawid Kosiorek, Nikodem Lizakowski i Adam Nalberczyński.  Mocnym akcentem był pokaz przedstawicieli Młodej Głowieńskiej Stalówki w osobach: Pani Iwony Fram i córeczki Natalki oraz Filipa Socika, Bartosza Rubachy i Olafa Zuchory oraz reprezentacji Polski w osobach: Pana Mirosława Rakowskiego - trenera, Jego córki Julii, Oliwii Rubachy, Doriana i Gracjana Pawlukiewiczów, Iwo Zuchory. 

Pokaz zakończył wspólny korowód. Wszystkie dzieci uczestniczące w pokazie otrzymały upominki od WFOŚ i GW w Łodzi. Uroczystość zakończyła się lunchem. Dyrektor MP1 Izabella Kotecka udzieliła wywiadu dla Radia Łódź nt. organizacji rodzinnego pokazu ekologicznego oraz podejmowanych przez przedszkole inicjatyw na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Pokaz mody ekologicznej był naprawdę uroczy, przyczynił się do promocji Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie i naszego miasta Głowna. 

Niebawem na Youtube będzie można obejrzeć relację video z w/w pokazu Rodzinnej Mody Ekologicznej.

EKOBELFRY  - EKOSZKOŁA to, prestiżowy  tytuł nadawany przez WFOŚ i GW w Łodzi  w ramach konkursu, placówkom oświatowym prowadzącym wyróżniającą działalność na polu edukacji ekologicznej, rozpowszechniającym dobrą praktykę  w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie otrzymało I nagrodę EKOBELFRY – EKOSZKOŁA w ramach cyklicznie organizowanego  konkursu  przez WFOŚ i GW  w Łodzi po raz trzeci (w roku 2013, 2015 i w 2016 – I miejsce, a w 2012r. – II miejsce.).

GRATULUJEMY

Autor: MP1 w Głownie

Zdjęcia: MP1 w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8422

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.