GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 23 października 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«październik 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

V Mikołajkowy Piknik Rodzinny za nami

W niedzielę, 4 grudnia 2016 r. na Placu Wolności w Głownie odbyła się V edycja Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego. W tym roku plac wzbogacony został dodatkową iluminacją w postaci świetlnej fontanny. Organizatorem pikniku była Gmina Miasta Głowno przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Zakładu Komunalnego oraz Ligi Ochrony Przyrody. Naszymi Partnerami byli  Państwowa Straż Pożarna w Zgierzu, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Strykowie przy współpracy OSP Głowno oraz Stowarzyszenie Niezapominajka w Głownie. Nagrody konkursowe ufundowali: Gmina Miasta Głowo oraz producent czapek zimowych marki WOOLK firma Pana Kamila Ledziona z Głowna. 

Mikołajkowy piknik to nasz sposób na rodzinne, wielopokoleniowe, aktywne spędzanie wolnego czasu. To okazja, by choć na chwilę oderwać się od trudu codziennej pracy, przedświątecznych porządków, od problemów dnia codziennego. To okazja do rodzinnego, wspólnego przeżywania nadchodzących świąt.
W tym roku blisko 400 dzieci Mikołaj obdarował maskotami i lizakami, a młodzież i dorosłych – lizakami oraz kalendarzami miejskimi na rok 2017. Wszyscy chętni mogli również wziąć udział w  konkursach i zabawach z nagrodami. 

Po raz kolejny w ramach Rodzinnej Re-Kreacji w Głownie, ale po raz pierwszy przy okazji Pikniku Mikołajkowego wszyscy chętni mogli skorzystać z rodzinnych warsztatów mikołajkowych, podczas których można było wykonać świąteczne ozdoby na bazie szyszek. Dzięki strażakom w namiocie warsztatowym było widno i ciepło.

 
W tradycyjnym już punkcie pocztowym można było napisać lub narysować list do Świętego Mikołaja i wrzucić go magicznej, mikołajkowej skrzyni na listy. Nie zabrakło konkursów i zabaw z Reniferem, Krolową Śniegu i Elfami. 
Na zziębniętych czekała ciepła herbata i ciasteczka w mikołajkowej kawiarence oraz ogromne ognisko przygotowane przez strażaków. Piknik był również okazją do obejrzenia strażackiego sprzętu i pojazdów gaśniczych. 

Rozgrzać można było się także biorąc udział w Mikołajkowej Zumbie, którą poprowadziła instruktorka Pani Marta Kasińska.  
Już po raz drugi podczas pikniku mikołajkowego swe wykonane ręcznie ozdoby świąteczne prezentowało głowieńskie Stowarzyszenie Niezapominajka.

Tegorocznemu piknikowi towarzyszyła akcja charytatywna pod hasłem „POMPUJEMY DLA PAWŁA”. Dzięki życzliwości uczestnikow pikniku na leczenie i rehabilitację Pawła, ktory uległ wypadkowi, udało się zebrać ponad 1300 złotych. Więcej na temat tej akcji na https://www.facebook.com/pompujemydlapawla/ oraz na https://pomagam.pl/dlaPawla.

Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do zorganiozwania tegorocznego Rodzinnego Pikniku Mikołajkowego. Dziękujemy mieszkańcom i gościom spoza Głowna, ktorzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i wspolnie z nami spędzili to niedzielne popołudnie i wieczór. 

FOTOGALERIA

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8538

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.