GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 26 kwietnia 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Kalendarium

«kwiecień 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3 dzień: 4 dzień: 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 dzień: 16 17 18 19 20 21
22 23 24 dzień: 25 26 27 28
29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Dzień Głowna

SIERPIEŃ – ŚWIĘTO MIASTA

Obchody Święta Miasta. Do roku 2012 odbywały się one w formule dwudniowej, a od roku 2012 jest to święto jednodniowe. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Podczas Jubileuszowego Dnia Głowna 2012 nad głowieńskim zalewem Mrozyczka bawiło się kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańcy Głowna i najbliższych okolic, ale także łodzianie, łowiczanie, mieszkańcy dalszych zakątków Regionu Łódzkiego, Polski i goście z zagranicy. Koncerty muzycznych gwiazd , którymi byli Kayah i Mezo przyciągnęły nad głowieński zalew Mrożyczka prawdziwe tłumy. połączyły pokolenia.
Na koncercie czeskiej grupy Dancing Queen przy dźwiękach największych przebojów legendarnej ABBY bawili się nie tylko Ci, którzy na repertuarze tym wyrośli, ale także nastoletnia młodzież. Wpadające w ucho znane wszystkim rytmy wielu sprowokowały choćby do mimowolnego podrygiwania.
Do tańca zaś porwała uczestników naszego jubileuszowego, familijnego święta formacja Trio British Music, która przypomniała wiązankę światowych przebojów. Było i cuntry, i rock and roll, i przeboje z filmu Dirty Dancing. Najwytrwalsi bawili się przy tym repertuarze do późnych godzin nocnych. Na towarzyszącym koncertom rodzinnym pikniku nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin, wśród nich tych dla najmłodszych.
W Szkole Klaunów dzieci wspólnie z rodzicami korzystać mogły nieodpłatnie z balonowego zoo, zabaw z bańkami mydlanymi, z nauki cyrkowych sztuczek zręcznościowych oraz chodzenia na szczudłach pod okiem klaunów - animatorów. Było darmowe malowanie buzi, skoki na piłce, konkursy, mini zawody z nagrodami. Konkursy i zabawy interaktywne dla dzieci i ich rodziców odbyły się również w ramach poprzedzającego koncerty muzyczne, programu interaktywnego pt. Szuflandia w akcji.
Dużym powodzeniem cieszyły się cymbergaje, kopacze, dmuchane zjeżdżalnie kule wodne, trampoliny i kilkumertowa ścianka wspinaczkowa.

ZOBACZ:
Fotorelacja z pikniku rodzinnego:  http://www.miasto.glowno.pl/pliki/piknik/index.html

Fotorelacja z koncertów: http://www.miasto.glowno.pl/pliki/koncerty/index.html

ROK 2013:

fotogaleria z Finału Pucharu Polski Strong Man 2013

fotorelacja z Pikniku Rodzinnego 2014

http://www.miasto.glowno.pl/pliki/mrodowicz2013/mywebalbum/

ROK 2014:

http://miasto.glowno.pl/pliki/DzienGlowna2014Piknik/

http://miasto.glowno.pl/pliki/DzienGlowna2014Koncert/

FILMY:

Święto Miasta 2014

Święto Miasta 2013

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 8758

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.