GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Grafikalia 2016 za nami

W piątek, 4 listopada 2016 r. w budynku dworca PKP w Głownie podsumowana została 3 edycja Festiwalu Grafiki „Grafikalia 2016”, którego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie.

Organizacja Festiwalu dofinansowana została po raz kolejny przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu „Współorganizacja projektów kulturalnych na terenie Województwa Łódzkiego 2016”. Partnerem artystycznym tegorocznej edycji Grafikaliów była Wrocławska Galeria Polskiego Plakatu. Uczestnikami projektu były dzieci, młodzież i dorośli delegowani przez placówki oświatowe, świetlice i stowarzyszenia z terenu Gminy Miasta Głowna, Brzezin i gm. Nowosolna.
Tegoroczny festiwal tradycyjnie już upłynął pod znakiem wystaw, eksperymentów plastycznych i konkursu graficznego realizowanych w okresie od 01.09.2016r. do 04.11.2016 r. w salach dworca PKP  w Głownie.  W tym okresie był to prawdziwy Peron Sztuki, w ramach którego mogliśmy obejrzeć wystawę pt. „Plakatem opisane” składającą się z 27 plakatów z kolekcji Wrocławskiej Galerii Polskiego Plakatu. 
Tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu graficznego pod hasłem  „Wariacje graficzne” po raz kolejny zgromadziła prace ndesłane przez pracownie plastyczne i placóweki kulturalno-oświatowe z całego kraju, wśrod nich m.in. z Wrocławia, Poznania, Nowego Targu, Dąbrowy Górniczej, Świnoujścia, Gorlic, Piekar Śląskich, Rybnika, Rydułtowów, Lublina, Zamościa, Płocka, Lubina, Wałbrzycha, Sieradza, Łasku czy Tomaszowa Maz.

W konkursie pokazano przekrój technik druku artystycznego m.in. linoryt, suchoryt, gipsoryt, drzeworyt, litografię, mokulito i monotypie. Stałym elementem Grafikaliów w Głownie stały się warsztaty graficzne, które z roku na rok przyciągają kolejne grupy uczestników poznających 'w pigułce' zasady wykonywania matrycy i odbitki.  Doświadczają oni wyjątkowości drukowania obrazu opartego o indywidualny pomysł rysunkowy. W tegorocznych warsztatach udział wzięło ponad trzystu uczestników.

Nowością trzeciej edycji Grafikaliów były zabawy plastyczne dla najmłodszych tj. dla dzieci w wieku 4-6 lat, które w trakcie nich poznały tajniki monotypii z wykorzystaniem farby plakatowej. Ten „okołograficzny” charakter zabawy przebiegającej pod hasłem „Plakatówka” był wstępem do tworzenia grafik  w przyszłości.

W Grafikaliach 2016 uczestniczyło 831 osób, zgromadzono podczas nich 781 prac graficznych.

Na uroczystosci podsumowującej projekt, laureatom konkursu graficznego oraz uczestnikom warsztatów i partnerom projektu wręczono pamiątkowe medale. Dekoracji dokonały wspólnie: przewodnicząca jury konkursowego „Wariacji graficznych” - dr hab. Marta Tomczyk /ASP Łódź/ oraz Magdalena Świątczak z Ośrodka Wystawienniczego ŁDK. Tego dnia otwarta została również powarsztatowa i pokonkursowa wystawa grafik, które oglądać będzie można do końca roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie.

Organizator dziękuje wszystkim Partnerom i Uczestnikom 3 Festiwalu Grafiki „Grafikalia 2016” w Głownie. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 9038

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.