GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 9 marca 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2016 | 
 • Siatkarki Stali Głowno utrzymują pozycję lidera | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«marzec 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Siatkarki Stali Głowno utrzymują pozycję lidera

W ramach rozgrywek trzeciej kolejki I ligi Kobiet  Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki siatkarki Stali Głowno remisują z drużyną The Rules 2:2. Każdego fana siatkówki oczywiście zdziwi taki wynik, ale w tegorocznej edycji rozgrywek zapis w regulaminie mówi, że w przypadku remisu 2:2, drużyny nie rozgrywają tie-breaka, tylko mecz kończy się remisem. W takim przypadku każda z drużyn otrzymuje po dwa punkty.

Pierwszy set to zdezorientowanie na twarzach głownianek, które po gładko wygranych pierwszych dwóch meczach były nieco zagubione, gdy po drugiej stronie siatki stanął poważniejszy przeciwnik. „Stalówki” nie utrzymywały dobrego przyjęcia, przez co przeciwniczki z łatwością podbijały nasze ataki i wyprowadzały skuteczne kontry. Ostatecznie pierwszy set skończył się wynikiem 19:25.

W drugim secie nasze siatkarki powróciły do swojego rytmu gry, dobrze grały w przyjęciu i obronie, co przełożyło się na skuteczne ataki oraz kontry. Dziewczyny wprowadziły trudną zagrywkę, przez co pojawiły się problemy z przyjęciem po drugiej stronie siatki. „Stalówki” wygrały drugiego seta 25:18 i doprowadziły do remisu 1:1.

Trzeci set to spadek koncentracji w naszych szeregach, przez co zaczęły pojawiać się własne błędy i zdenerwowanie. Większość naszych ataków była podbijana, a przeciwniczki z wysoką skutecznością wyprowadzały swoje akcje. Niestety w tym secie dziewczyny mimo wielkich starań nie potrafiły wyrwać zwycięstwa zespołowi The Rules i ostatecznie przegrały 19:25.

Czwarty i ostatni set to niespodziewane zwroty akcji i mnóstwo emocji, które nasze dziewczyny zgotowały trenerowi, ławce rezerwowych oraz wiernemu kibicowi Mikołajowi. „Stalówki” zaczęły punktować zagrywką i skutecznie utrudniać przeciwnikowi przyjęcie. Po udanych obronach można było wyprowadzić kontrataki które zwiększały liczbę „oczek” na naszym koncie i w pewnym momencie na tablicy pojawił się wynik 20:8. Od tego momentu nasze siatkarki jakby stanęły w miejscu, a rywalki wykorzystały moment kryzysu. Po serii nieudanych akcji po naszej stronie na tablicy pojawił się wynik 21:18. Jednak nasz zespół potrafił się podnieść i ostatecznie wygrał 25:21, remisując tym samym 2:2.

Po trzech kolejkach Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki Stal Głowno zajmuje fotel lidera, dzieląc go wraz z drużyną Solum Service Łódź.

Stal wystąpiła w składzie:
Dominika Hemka – przyjmująca – Kapitan
Ola Koprowska – rozgrywająca
Zuzia Janicka – przyjmująca
Aleksandra Oli Matjasik – libero
Anna Kuczkowska - środkowa
Ania Krzeszewska – środkowa
Paulina Sobierajska – atakująca
Kasia Lis – przyjmująca
Kasia Łysio – rozgrywająca
Karolina Bartoszuk - libero

Trener – Sylwester Jasiński

System punktowania w 1 lidze ŁALS
3-0 to 4 pkt
3-1 to 3 pkt
2-2 to 2 pkt
1-3 to 1 pkt
0-3 to 0 pkt

TABELA PO III KOLEJKACH

1.STAL Głowno 10 pkt
2.Solum Service Łódź 10 pkt
3.The Rules Łódź 5 pkt
4.Energia Pabianice 5 pkt
5.ZSO nr 8 Łódź 4 pkt
6.ŁKS Głuchych Łódź 3 pkt
7.Margreen Łódź 3 pkt
8.UKS Wiśniowa Góra 0 pkt

Autor: S. Jasiński

 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Dzień kobiet 2021