GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 20 września 2018

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2018»
P W Ś C P S N
dzień: 1 2
3 4 5 6 7 dzień: 8 dzień: 9
10 11 12 13 dzień: 14 15 16
17 18 19 20 21 dzień: 22 23
24 25 26 27 28 29 dzień: 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

IV Małopolskie Dyktando Niepodległości

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie 4.10.2016r. o godzinie 13.00 uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w pisaniu IV Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. 

Organizatorzy: Fundacja Zawsze Warto i Stowarzyszenie Polonistów poszerzając swoją działalność edukacyjną na inne regiony kraju umożliwiła również udział uczniów z SP2 w Głownie. Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Konkurs zgodnie z założeniami był dla uczniów przede wszystkim okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej. Jeśli już wpajać dobre nawyki, to najlepiej korzystać z inspiracji samej kolebki kultury krakowskich instytucji. W uroczysty nastrój wydarzenia wprowadziły dekoracje, flagi i galowe stroje uczniów, jak i wysłuchanie przez wszystkich Radia Kraków, które informowało min. o liczbie pięciuset szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich biorących udział w tegorocznym Konkursie. Skierowane do uczniów słowa uznania od Pani Dyrektor Beaty Pilarskiej za gotowość w zmierzaniu się z naszą trudną ojczystą ortografią dodały odwagi. Pozytywne emocje ze wspólnego działania w słusznym celu nie opuszczały uczestników, a to kolejny powód, aby w przyszłości również angażować się w popularyzowanie wiedzy. Radosne twarze po zakończeniu pisania Dyktanda są najlepszym wyrazem zadowolenia z wykonanego zadania. Dyktando w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie zorganizowały: Urszula Dratkiewicz
i Aleksandra Śliwkiewicz.

Autor: SP2 w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3288

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.