GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 21 kwietnia 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2016 | 
 • SP2 w Głownie - Małopolskie Dyktando Niepodległości | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«kwiecień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

IV Małopolskie Dyktando Niepodległości

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Głownie 4.10.2016r. o godzinie 13.00 uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w pisaniu IV Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. 

Organizatorzy: Fundacja Zawsze Warto i Stowarzyszenie Polonistów poszerzając swoją działalność edukacyjną na inne regiony kraju umożliwiła również udział uczniów z SP2 w Głownie. Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Konkurs zgodnie z założeniami był dla uczniów przede wszystkim okazją do rozwijania zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej. Jeśli już wpajać dobre nawyki, to najlepiej korzystać z inspiracji samej kolebki kultury krakowskich instytucji. W uroczysty nastrój wydarzenia wprowadziły dekoracje, flagi i galowe stroje uczniów, jak i wysłuchanie przez wszystkich Radia Kraków, które informowało min. o liczbie pięciuset szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich biorących udział w tegorocznym Konkursie. Skierowane do uczniów słowa uznania od Pani Dyrektor Beaty Pilarskiej za gotowość w zmierzaniu się z naszą trudną ojczystą ortografią dodały odwagi. Pozytywne emocje ze wspólnego działania w słusznym celu nie opuszczały uczestników, a to kolejny powód, aby w przyszłości również angażować się w popularyzowanie wiedzy. Radosne twarze po zakończeniu pisania Dyktanda są najlepszym wyrazem zadowolenia z wykonanego zadania. Dyktando w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie zorganizowały: Urszula Dratkiewicz
i Aleksandra Śliwkiewicz.

Autor: SP2 w Głownie

 • -
 • -
 • -
 • -

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy