GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 14 listopada 2019

Wyszukiwanie

Menu główne

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2019»
P W Ś C P S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 dzień: 14 15 16 dzień: 17
18 19 20 21 22 dzień: 23 24
25 26 27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Pechowy finał mistrzowskiego sezonu dla Jastrzębowskiego

Kierowca kartingowy z Głowna, Marcel Jastrzębowski po wywalczeniu w tym roku drugiego z rzędu Kartingowego Mistrzostwa Polski w klasie Senior Max, liczył na powtórzenie trzeciego miejsca w tej kategorii w ramach pucharu Rotax Max Challenge Poland. Niestety, finał sezonu na świeżo otwartym Autodromie Słomczyn nie był szczęśliwy dla 16-latka, który zakończył zmagania na czwartej lokacie.

Głównym celem na ostatni tegoroczny weekend wyścigowy pucharu Rotaxa było obronienie trzeciego stopnia podium. Głownianin miał jeszcze matematyczne szanse na drugie miejsce, jednak większym zagrożeniem wydawał się czwarty w punktacji Jakub Greguła, który z powodu kontuzji ominął lipcowe rundy.

Krakowianin od początku nie zamierzał odpuszczać. Najpierw w imponującym stylu wygrał kwalifikacje, a następnie zwyciężył w pierwszym finale. Jastrzębowski początkowo nie mógł dobrze wyczuć przyczepności na Autodromie Słomczyn, kończąc pierwszy wyścig jako czwarty po starcie z piątego miejsca. W kolejnym finale powtórzył P4, a wyścig wygrał Wiktor Welezinski gwarantując sobie zwycięstwo w całym sezonie w kategorii Senior Max. Drugi tym razem Greguła mocno zbliżył się do trzeciej lokaty zajmowanej przez Jastrzębowskiego.

O wszystkim decydowała zatem 12. runda w niedzielę. Niestety, optymizmu nie dodał fakt, że po raz kolejny pole position zgarnął Greguła, a Marcel zamknął 6-osobową stawkę czasówki. W przedfinale kierowcy z Głowna udało się awansować o jedną lokatę, ale już w tym momencie Jastrzębowski spadł na czwarte miejsce w punktacji. Finał nie okazał się jednak formalnością dla świetnie dysponowanego Greguły. Co prawda wygrał go prowadząc od startu do mety, ale Marcel po starcie z piątego pola szybko przebił się na pozycję wicelidera. To zwiastowało emocje do samego końca. Jednak 13. okrążenie finałowego wyścigu okazało się pechowe. Marcel został uderzony w tył i ostatecznie finiszował czwarty.

- Ależ pech! - skwitował Marcel Jastrzębowski. - W finałowym wyścigu jechałem drugi, kiedy dostałem strzała w tył od jednego z rywali. Szkoda tego drugiego miejsca w finale, ale cóż... taki jest karting. Autodrom Słomczyn bardzo mi się spodobał. Jest jeszcze brudny i nierozjeżdżony. Wystarczy, że ktoś zaliczy pobocze i jest ślisko, ponieważ pojawia się piach na nowym asfalcie. To kwestia czasu. Niedługo będzie się tu super ścigało. Słomczyn był ostatnim przystankiem sezonu na polskich torach. Dzięki za rywalizację w tym roku, który uważam za bardzo udany!
 
Mimo braku podium na koniec sezonu, Marcel Jastrzębowski pokazał w przeciągu roku tempo ścisłej czołówki klasy. Zebrane punkty (w tym za 2 wygrane wyścigi) dały mu ostatecznie czwarte miejsce w kategorii Senior Max, ale w szczycie wakacyjnej formy to 16-latek z Głowna ponownie sięgnął po tytuł mistrza Polski w tej klasie. Karierę kierowcy można śledzić na jego fanpage’u na facebooku pod adresem https://www.facebook.com/MarcelJastrzebowskiSpeedManiac.

Autor: Autosport Łódź

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2019. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 4914

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.