GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 25 lutego 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2016 | 
 • Marcel Jastrzębowski w finale kartingowego pucharu Rotax Max Challenge Poland | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«luty 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Marcel Jastrzębowski w finale kartingowego pucharu Rotax Max Challenge Poland

Świeżo oddany do użytku Tor Słomczyn będzie w dniach 17-18 października areną kartingowych zmagań ostatnich, jedenastej i dwunastej rundy Rotax Max Challenge Poland. Przed dużą szansa na zajęcie miejsca na podium na koniec sezonu w klasie Senior Max stoi dwukrotny mistrz Polski z Głowna, Marcel Jastrzębowski.

16-latek zgromadził w tym roku 433 punkty, co plasuje go na trzecim miejscu w kategorii. Kierowca zespołu Wyrzykowski Motorsport nie dogoni już prowadzącego Wiktora Welezinskiego (600 pkt), ale nadal ma szansę prześcignąć wicelidera Dawida Dziochę (507 pkt). Mimo że strata do drugiej lokaty również jest niemała, to jednak w przeciągu 4 punktowanych wyścigów wiele może się wydarzyć. Po dwóch rundach przerwy do rywalizacji powraca szybki Jakub Greguła (388 pkt), który z kolei nadal może pozbawić głownianina miejsca na podium. Kierowcy mają zatem o co walczyć.

- Fajnie, że będziemy się ścigać na świeżym Torze Słomczyn - przyznaje Marcel Jastrzębowski. - Marzy mi się, żeby był dla mnie szczęśliwy, ale tu dużo będzie zależeć ode mnie i mojego zespołu. Przygotowujemy się do zaciętej walki o podium, którego nadal nie mogę być pewnym ze względu na powrót Kuby Greguły. Nie zamierzam się jednak oglądać tylko za siebie w klasyfikacji. Liczę na dobre tempo, które przy sprzyjających wiatrach może pozwoli zakończyć sezon nawet na drugim miejscu. To by było naprawdę coś. Będę jednak w pełni usatysfakcjonowany z miejsca w pierwszej trójce. Klasyfikacja ułoży się jednak sama. Ja muszę przede wszystkim pojechać dobre biegi i zobaczymy czym obdarzy nas los.

Podczas weekendu wyścigowego będzie można na żywo śledzić walkę Marcela o podium także w Internecie na stronie http://polskikarting.pl/live/. Wyścigi kategorii Senior Max otwierają rywalizację w sobotę (o 12:30 i 14:30) i niedzielę (12:00 i 14:00).
Warto śledzić także facebookowy fanpage kierowcy 
https://www.facebook.com/MarcelJastrzebowskiSpeedManiac.

Źródło: Autorport Łódź

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.
baner toplayer
Zmiana organizacji pracy