GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 15 listopada 2018

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«listopad 2018»
P W Ś C P S N
1 2 3 4
5 6 7 8 dzień: 9 10 11
12 dzień: 13 14 15 16 dzień: 17 18
19 20 21 22 23 24 dzień: 25
26 27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

O bezpieczeństwie i ekologii na zakończenie Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie

W ostatni wakacyjny weekend, 27 i 28 sierpnia 2016 r. w ramach II cyklu pikników "Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie" bawiliśmy się i edukowaliśmy się wielopokoleniowo podczas dwóch tematycznych pikników rodzinnych. I pogoda, i frekwencja dopisała. 


W sobotę, 27.08.2016 r. na terenie rekreacyjnym  nad zalewem Mrożyczka i mali, i duzi korzystali z atrakcji przygotowanych w ramach Rodzinnego Pikniku Bezpieczeństwa pod hasłem „Bezpieczne wakacje Głowno 2016”. Wśród nich znalazły się: symulator dachowania z konkursem polegającym na bezbłędnym przepisaniu ciągu znaków (cyfry, litery) z tabliczki umieszczonej wewnątrz symulatora, symulator zderzenia czołowego, cieszący się ogromnym powodzeniem symulator jazdy Playseat z konkursem na najlepszy czas przejazdu, refleksomierz pozwalający na określenie czasu reakcji człowieka, pokazy samoobrony - podczas których można było dowiedzieć się, jak obronić się przed napastnikiem, który zaatakuje nas wewnątrz samochodu lub w pobliżu naszego pojazdu. Dzieci budowały miasteczko ruchu drogowego, brały w konkursie wiedzy o ruchu drogowym oraz sprawdzały swe umiejętności jazdy na rowerze. Przy użyciu gogli samsung gear vr wszyscy chętni mogli przenieść się do wirtualnej przestrzeni i odbyć lot nad Dubajem lub pojeździć na deskorolce.
Podczas pikniku przeprowadzona została również akcja „Tylko trzeźwy kierowca” z wykorzystaniem tzw. alkogogli. 
Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Miasta Głowno oraz MOK Głowno przy współpracy MZK Głowno.
Patroni medialni to: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Radio Victoria, Lowiczanin.info, eglowno.pl, Wieści z Głowna i Strykowa. 
Partnerami pikniku byli: Policja Województwa Łódzkiego z reprezentującymi ją przedstawicielami  Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu oraz Komisariatu Policji w Głowie, a także  Państwowa Straż Pożarna reprezentowana przez Komendę Powiatową PSP w Zgierzu oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą w Strykowie. 


Dzięki Policji uczestnicy pikniku mieli okazję zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, na policyjnym motorze, a w mini centrum daktyloskopijnym z pomocą specjalisty daktyloskopii zdjąć swoje odciski palców i zabrać je na pamiątkę. Policja ufundowała również nagrody w postaci maskotek Komisarza Błyska oraz obdarowała dzieci m.in. odblaskami, breloczkami, czapeczkami odblaskowymi. 


Dzięki Państwowej Straży Pożarnej uczestnicy pikniku mieli okazję skorzystać z instruktażu udzielania pierwszej pomocy na specjalnie do tego przygotowanych fantomach. Ponadto mogli dokładnie obejrzeć wozy strażackie, strażacki sprzęt – w tym ten hydrauliczny używany podczas usuwania skutków wypadków drogowych. Dzięki strażakom nie straszny okazał się upał. Każdy do woli korzystać mógł z przygotowanej przez PSP kurtyny wodnej. 


W niedzielę, 28 sierpnia 2016 r. bawiliśmy się i edukowaliśmy rodzinnie w Głownie na Ekopikniku z Robakiem Rozrabiakiem, który zamknął tegoroczny cykl wakacyjnych pikników tematycznych w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie".

Wśród atrakcji ekopikniku znalazły się: autorski program artystyczny pt. „Żuk Mruk i Robaczki Rozrabiaczki”, interaktywny pokaz tworzenia balonowych zwierzaków z konkursem, pląsy z Żabką i Królikiem, kreatywne warsztaty ekologiczne, zabawy i konkursy ruchowe, w tym: zabawa połączona z edukacją w zakresie segregacji śmieci, o znaczeniu wody dla naszej planety, o zdrowym żywieniu, świecie zwierząt i świecie roślin (rozpoznawania owoców, wykonywanie leśnego ludka i drzewa). Nie zabrakło malowania buzi, szczudlarzy i waty cukrowej. Miło nam, że tak licznie odwiedzili Głowno mieszkańcy Regionu Łódzkiego (w konkursach udział brali m.in. łodzianie, mieszkańcy Koluszek i Rzgowa), a na sąsiadującej z piknikiem plaży wypoczywali m.in. mieszkańcy Częstochowy. Partnerami naszego Ekopikniku byli: Liga Ochrony Przyrody oraz Lasy Państwowe, na zaproszenie których na pikniku zaprezentowali się sygnaliści. W ramach prezentacji Ligi Ochrony Przyrody i reprezentującego Lasy Państwowe Nadleśnictwa Grotniki można było m.in. obejrzeć wystawę fotografii przyrodniczych autorstwa głownianki Malwiny Pilarskiej, zapoznać się z materiałami edukacyjnymi i promującymi ekologię i przyrodę.

Kreatywne Lato Rodzinne w Głownie po raz kolejny połączyło pokolenia.

Serdecznie dziękujemy za wspólną, wielopokoleniową, rodzinną zabawę połączoną z edukacją i profilaktyką, a naszym Partnerom tematycznym – za włączenie się w nasz projekt. 

OBSZERNE FOTOGALERIE:

PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA

PIKNIK BEZPIECZENSTWA

EKOPIKNIK

EKOPIKNIK

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat_um@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008
 

 

Godziny otwarcia

 

pon - piąt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu

pon - piąt: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miasta w Głownie 2018. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 3365

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.