GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 28 września 2020

Wyszukiwanie

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2020»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Święto Głowna 2016 - poczuliśmy chemię do nauki!

Było kreatywnie, rodzinnie i wielopokoleniowo na tegorocznym Święcie Głowna z piknikiem naukowym i koncertami gwiazd - Elektrycznych Gitar oraz Kamila Bednarka – a to wszystko w sobotę, 20 sierpnia 2016 r. 

Wzorem lat ubiegłych Święto Głowna składało się z dwóch bloków: tematycznego rodzinnego pikniku w ramach II edycji „Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie” oraz z koncertów muzycznych gwiazd. Od godziny 14.00 uczestnicy imprezy korzystać mogli z atrakcji piknikowych pod hasłem "Bajeczna nauka w akcji" z efektownymi eksperymentami fizycznymi i chemicznymi oraz z autorską grą terenową pt. Międzyplanetarna podróż do krainy Nauki. Nie zabrakło również atrakcji towarzyszących przygotowanych m.in. przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną, szkoły Policealne Cosinus, Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt Arkadia. 
Piknikowe prezentacje wzbogaciła wystawa prac Barbary Nossowicz-Kucharskiej prezentowana w ramach plenerowej Hurtowi Sztuki – cyklicznego projektu Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie, prace podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy w Głownie oraz Stowarzyszenia Niezapominajka, jak również wystawa fotograficzna Klubu Helios z Głowna pt. "Czarno-białe Głowno" stanowiąca podsumowanie pracy związanej z realizacją projektu zrealizowanego dzięki wsparciu Projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich "Grant na lepszy start". Klub pozyskał na ten cen dotację za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania POLCENTRUM. W ramach projektu powstały współczesne fotografie dokumentujące Głowno, które zostały zestawione z historycznymi kadrami. W Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie wystawę tę będzie można oglądać jeszcze do 7 września. 


Na tegorocznym Święcie Miasta można było wziąć udział również w ekologicznych warsztatach przygotowanych przez studentów i wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz skorzystać  z bezpłatnych badań profilaktycznych przygotowanych wspólnie przez spółkę miejską Centrum Medyczne prowadzące przychodnię Remedium oraz Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Miasta Głowno oraz MOK Głowno przy współpracy MZK Głowno.
Patroni medialni to: TVP3 Łódź, Radio Łódź, Radio Victoria, Lowiczanin.info, eglowno.pl, Wieści z Głowna i Strykowa. 
Święto Głowna objęte zostało Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Witolda Stępnia. 

NAUKA MOŻE BYĆ ŚWIETNĄ ZABAWĄ! W GŁOWNIE BYŁA!


Działo się. Na kilkunastu stanowiskach warsztatowych uczestnicy (bez względu na wiek) bawiąc się poszerzali swą wiedzę np. w plenerowym laboratorium ulokowanym w czarnej półkuli sferycznej o średnicy 10m, w której będą „produkowano” świecące w ciemności gluty i ciecze, prezentowano świecące przedmioty – w tym talerze, chemiczne świetliki. Uczestnicy warsztatów wykonywali samodzielnie plastyczną masę, która świeciła w świetle UV. 
W ramach międzyplanetarnej podróży do krainy Nauki uczestnicy pikniku naukowego w Głownie odwiedzili m.in. Planetę Dobrej Energii – Planetę Merkury z eksperymentami dotyczącymi energii elektrycznej, Planetę  Ognia – Wenus z eksperymentami dymiącymi i płonącymi, Ziemię – czyli Planetę Kolorów, na której można było własnoręcznie wyprodukować farby z różnych naturalnych składników, w tym tych spożywczych. Na Marsie – czyli Planecie Kryminalistyki mali i duzi wcielali się w role Chemicznych Super Inspektorów (CSI), którzy wyposażeni w fartuchy, okulary, niezbędny sprzęt laboratoryjny, metodą doświadczeń i eliminacji wskazanych podejrzanych – niczym detektywi poszukiwali sprawcy przestępstwa. Wielbiciele majsterkowania mogli dać upust swej pasji na Planecie Konstruktorów tj. na Planecie Jowisz, na której ze specjalnie przygotowanych klocków skręcić można było co tylko wyobraźnia podpowiedziała. Arkana iluzji optycznej, mieszania kolorów pod wpływem ruchu itp. odkryła przed uczestnikami pikniku Planeta Optyki czyli Saturn. Można było tu np. przekonać się, jak widzi mucha. Uczestnicy warsztatów na Uranie - Planecie Chemii m.in. pisali atramentem sympatycznym. Ogromnym powodzeniem cieszyły się również pokazy i degustacja w ramach kuchni molekularnej. To tutaj można było spróbować bezalkoholowego dymiącego drinka, lodów wyprodukowanych przy użyciu ciekłego azotu czy chrupek kukurydzianych w azocie, których gryzienie skutkowało puszczania dymu nosem.


W ramach międzyplanetarnej podroży do krainy Nauki, jej uczestnicy na każdej z planet zbierali pieczątki. Ci, którzy uzyskali co najmniej 5 pieczątek brali udział w losowani nagród, wśród których znalazły się m.in. gry edukacyjne ufundowane przez firmę Smart Lab z Gdyni, 50 sztuk bonów rodzinnych na sesję zdjęciową w fotobudce, które ufundowała  firma Fotobudka Libra Events z Głowna, gadżety promocyjne miasta Głowna oraz tablet – nagroda główna ufundowana przez Szkoły Policealne Cosinus. Ten ostatni trafił do mieszkającego na co dzień w Anglii Tymona Świderskiego, który na piknik do Głowna przyjechał z babcią i dziadkiem, u których przebywa na wakacjach pod Strykowem. 


Przygodę z mieszaniem rozmaitych substancji można było kontynuować w Mobilnej Mydlanej Manufakturze, w której można było własnoręcznie wytworzyć eko mydełka glicerynowego – tylko z naturalnych składników. Warsztaty w Mydlanej Maufakturze były również okazją  do poznania historii mydła. Własnoręcznie wytworzone mydełka glicerynowe mogą być fantastycznym upominkiem i pamiątką. 


Na liście atrakcji znalazła się również specjalna maszyna do zamykania w gigantycznych bańkach, można było również wypróbować różnego rodzaju sprzęty i wytwornice do baniek mydlanych różnej wielkości i kształtów. Niepowtarzalną pamiątką z podróży do świata nauki na wesoło były edu-dukaty, które każdy uczestnik gry terenowej mógł wybić własnoręcznie za pomocą gigantycznego młota. 


Drugi blok Święta Głowna 2016 złożony był z koncertów muzycznych gwiazd. O godz. 18.00 na scenie zagrał Zespół Elektryczne Gitary, a o godz. 20.00 – Kamil Bednarek. Po koncertach dj Ziaro zaprosił uczestników imprezy do tanecznej zabawy, która trwała do północy. 

Przez cały dzień towarzyszyło nam plenerowe studio Radia Victoria.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym tegoroczne Święto Głowna było kolejnym wielopokoleniowym, kreatywnym wydarzeniem i prawdziwie Rodzinną Re-Kreacją. 

OBSZERNA FOTOGALERIA Z WYDARZENIA TUTAJ

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
Fax. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

Deklaracja dostępności

 

Dojazd

Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Urząd Miejski w Głownie 2020. Creative Commons - CC BY 3.0
Licznik odwiedzin: 5690

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.